PDA

Zobacz pełną wersję : Dramat silnikowy Dajcie rade



civic lsi dubi
13-09-08, 16:35
Hello wiecie mam problem z silnikiem 1,5 lsi od cupety,,,,wymieniłem w niej uszczelniacze zaworów i myslalem ze bedzie ok a ona łapie 1,5l oleju na 1000km,nie wiem co jest grane bo na postoju przy zimnym silniku nie dymi a jak jej dam w palnik to wtedy na ciemno troche przykopci,,,,zaowazyłem ze ubylo mi płynu chlodniczego dodam ze na zakretkach nie ma zadnego osadu ani mazi nic w tym rodzaju,,,,,jesli macie podobne problemy to dajcie znac co to moze mniej wiecej byc i jakie koszta bo chce to rozwiazac jak najszybciej bo hani szkoda,,,,patrzyłem jeszcze czy płyn w zbiorniczku mi bulka nic wlascie i nie wiem czy to uszczelka pod glowicą czy co ?pozdro


jak z tym nie zrobie to zastrzele hanke albo siebie:)

system87
13-09-08, 16:45
przyjrzyj sie dokladnie do zbiorniczka wody czy sa jakies kropelki oleju albo jakie kolwiek oznaki oleju, moze to byc uszczelka pod glowica ale miedzy kanalami wody a oleju wiec moze nie byc widac na pierwszy rzut oka, jesli zjada sobie olej to pierscienie tlokowe moga juz byc wypracowane, zeby to sprawdzic podjedz do jakiegos mechana i niech Ci sprawdzi cisnienie w cylindrach, on Ci wtedy powie czy masz dobre czy zle cisnienie i mniej wiecej zdiagnozuje co jest przyczyna. Pozdro

civic lsi dubi
13-09-08, 17:01
a jakie to cisnienie ma być zeby mnie nie zaczarował czasem checia zysku?:P

chodziło ci o zbiorniczek wyrownawczy?jesli tak to płyn jest tak bardzo ale to bardzo mało pokryty smuga ale to tak jakby był brudny zbiornik lekka mała jak nić smuga wiec olej raczej tam sie nie dostaje

system87
13-09-08, 17:09
ciezko powiedziec co to jest co opisujesz, cisnienie dokladnie nie pamietam jak tam jest ale powinno byc cos kolo 9 do 11 bara czy jakos tak, nie chcial bym Cie wprowadzac w blad, poszukaj gdzies na necie jaki jest stopien sprezania w takich silnikach i jakie cisnienie, cos w ten desen

civic lsi dubi
13-09-08, 17:32
dobra bede dłubał neta itp dziex

a jakby odkrecić swiece to mozna sprawdzic to cisnienie,,,bo jak bedzie małe lub za wysokie to na ktorejs swiecy bedzie oznaka?

jero11
13-09-08, 17:37
silnik może mieć dobre ciśnienie a i tak będzie brał olej, ale sprawdzić można bo jeśli będzie niskie to tylko potwierdzi że trzeba remontować silnik. prawidłowe ciśnienie to 9-15 Bar.

civic lsi dubi
13-09-08, 17:50
to jesli niskie cisnienie to moga byc pierscienie do wymiany prowadnice?

jero11
13-09-08, 17:54
to jesli niskie cisnienie to moga byc pierscienie do wymiany prowadnice?

jeśli niskie to do wymiany pierścienie, chyba że zawory nie trzymają ale jest to mało prawdopodobne i można to też sprawdzić

civic lsi dubi
13-09-08, 17:58
cholera z tą hanka to jest tak jakbym był sam chory :)