PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to pierścienie?



tomson1991
17-07-17, 23:21
Cześć, wymieniłem ostatnio w moim d14a4 kolektor ssący na wersję z d15b7, wszystko fajnie chodzi tylko od założenia kolektora za autem zostaje niebieska chmura i czuć mocno olej, po odpięciu odmy skrzyni korbowej od kolektora ssącego widać w króćcu ciekły olej, czy to na pewno pierścienie? które po zwiększeniu przez bardziej wydajny kolektor ciśnienia w cylindrze przedmuc**** olej przez te pierścienie, a potem przez odmę do ssącego?
Jak się upewnić czy to na 100% pierścienie bez rozkręcania silnika?
Ewentualnie jeżeli bym szukał słupka na wymianę to z czego pasują plug&play?

Ober18
18-07-17, 14:42
Ja mam EJ2 z osprzętem od którejś d16, jeszcze nie udało mi się określić od której dokładnie, i też dół d14 (auto mam tydzień, mody robił poprzedni właściciel) Też mam straszną chmurę i myślałem, że właśnie pierścienie albo uszczelniacze, ale może mamy ten sam problem a przyczyna jest gdzieś indziej... Również szukam słupka. Jeśli by to była wina pierścieni, to ten dół od D14 mogę wymienić na dowolne D14, czy trzeba szukać jakiegoś konkretnego? Może być od VI gena?

tomson1991
18-07-17, 21:42
Byłem dzisiaj u znajomego na warsztacie, robił mi sprawdzenie przedmuchów w blok za pomocą przyrządu zakładanego w miejsce bagnetu oleju po jego wyciągnięciu. Wedle niego i jeszcze jednego mechanika wszystko jest OK. Stwierdziłem że to może wina tego że po swapie na kolektor z b7 zostawiłem tylko 1 zaworek na odpowietrzeniu skrzyni korbowej. Pomyślałem że skoro były dwa zaworki więc zdemontowałem wszystko wyczyściłem i poskładałem na nowo, dalej dymi aczkolwiek jutro się przejadę i zobaczę. Z ciekawości jeszcze zmienię rurę dolotową bo mam jakąś partyzantkę z zajechanym stożkiem, i dam z z6 z wkładką filtra. Jak to nie pomoże zastanawiam się nad zaślepieniem otworu na tą odmę w ssaku, a wąż od odpowietrzenia skrzyni dać np do jakiegoś zborniczka żeby ewentualny olej tam się zbierał. Tylko czy nie wysysane opary przez ssący gdzieś ujdą same? byle by nie przez uszczelkę pod głowicą.

Ober18
19-07-17, 09:52
Gdzieś w międzyczasie czytałem, że może kopcić, jak uszczelka kolektora ssącego puszcza. Zerknij na to.
Ja dalej robię dochodzenie. Wyczyściłem blok i wiem już że jest D14A2, natomiast przyczyny kopcenia jeszcze nie znalazłem.
Koledzy mi polecili taki test zrobić: włączyć na maxa grzanie i nadmuch i wąchać, czy pachnie olejem z nawiewu - jeśli tak, to uszczelniacze zaworowe.
U mnie coś tam było czuć, ale nie wiem czy nie dlatego, że wtedy jeszcze cały silnik miałem umorusany olejem.

tomson1991
19-07-17, 10:13
Uszczelka pod ssacym jest nowa nawet ze wzmocnieniami na kanalach wodnych

Ober18
19-07-17, 16:34
Chciałbym mieć dostęp do forumowego działu KUPIĘ, ale trzeba mieć postów nastukane odpowiednią ilość, a jak znam różne fora, to pewnie nie mogę jednego pod drugim pisać... Chciałbym sobie jakiegoś silnika poszukać na SWAP, a tu takie utrudnienia...
Wracając do Twojego pytania - trzeba szukać słupka, który jest na OBD1, więc najlepiej dowolnego z MPFI z Vgena... Bo jak np. patrzyłem D15Z3 z VI gen - jest OBD1, ale ma inne wtyczki pod sondę - zawsze jakieś utrudnienie...

tomson1991
19-07-17, 18:36
Ja mam VI gena na d14a4 więc słupek a3 lub a4 będzie pewnie OK

Ober18
20-07-17, 00:06
Myślałem, że mówimy o tym EG8 co masz wpisane w profil.

tomson1991
21-07-17, 13:16
Zastanawia mnie też czy może to nie uszczelniacze, okaże się przy próbie olejowej jutro czy pierścienie

kamil39
21-07-17, 14:00
jesli masz dobra kompresje to proba olejowa nic nie da,
moze byc tak ze pierscien kompresyjny idealnie trzyma, a olejowy nie zbiera oleju i bedzie zarl ogromne ilosci. W Hondzie przewaznie silniki kompresje i moc trzymaja idealnie, za to pierscien olejowy jest kaput i zlopie olej litrami.
Zalozenie kolektora ssacego raczej nie ma zadnego wplywu na zarcie oleju, no bo niby jak ?

tomson1991
21-07-17, 23:33
Jedyne w miarę sensowne wytłumaczenie to takie że silnik dostaje na nowym kolektorze więcej powietrza do cylinda przez co przez słabe pierścienie przedmuc**** opary olejowe do odmy skrzyni korbowej i nią trafia do ssaka. Taka teoria tylko