PDA

Zobacz pełną wersję : Sytuacja awaryjna - brak prądów MB6



bartkonator
13-07-17, 11:22
Witam, Sytuacja awaryjna, pacjent civic MB6, jadąc do pracy zaczęły palić się kontrolki od ABS, SRS - zegary przy jeździe staneły na 0 prędkość-obr-temp. chwile jeszcze jechał ale po 1-2min zaczął przerywać i zgasł, tak jakby kompletnie nie miał prądu, po zatrzymaniu nie odpalił, nawet nie zakręcił, po 8h w pracy odpalił od razu ale przejechał 1min i zdusił się i zgasł, kolega za mną mówił że z tyłu światła grały jak chciały, lewy prawy kierunek, stop itd. skończyło się na holu pod blok.

Dzisiaj przeczyściłem wszystkie masy, od świateł, od skrzyni, przy głowicy, przy termostacie, auto odpaliło ale tak jakby akumulator był słaby, zakręcił ledwo 2 razy ale odpalił, pochodził na ssaniu dosłownie 1min, cofnąłem na parkingu do tyłu i spowrotem na miejsce, i powtórka z rozrywki, obrotomierz padł na zero(silnik działał) SRS, ABS zapalone, ładowanie się nie świeci. Dziwna sytuacja bo jak mam włączone światła pozycyjne to obrotomierz spadał na 0, jak wyłączyłem na chwile powracał na 1000obr ale kilka sec i znów spadał do zera. Nie wiem czy to ma związek z czymkolwiek ale jakieś cuda na kółkach się dzieją :/

Ktoś miał może podobny przypadek i poradzi coś z tym ?

woody
13-07-17, 11:28
Podładuj aku albo wsadź inny. Wydaje mi się ze to aku siadł.

Meizu M2 Note

bartkonator
13-07-17, 12:27
Półroczny aku mógł tak paść ? I robiłby takie objawy ?

woody
13-07-17, 12:29
Objawy mogą wyglądać na brak masy lub słaby aku i jeszcze jakieś przebicie. A sprawdzałeś napięcie aku?

Meizu M2 Note

bartkonator
13-07-17, 12:32
Sprawdzałem z samego rana przed czyszczeniem mas i odpaleniem, było 12,04V. Przy uruchomionym silniku 13,8V

woody
13-07-17, 12:35
Sprawdzałem z samego rana przed czyszczeniem mas i odpaleniem, było 12,04V. Przy uruchomionym silniku 13,8VAku bajka. Masy sprawdzałeś. Hmm - przy puszcze z bezpiecznikami wszystkie kable, przewody całe? Jakieś ślady korozji?

Meizu M2 Note

bartek_levis
13-07-17, 14:20
Aku bajka. Masy sprawdzałeś. Hmm - przy puszcze z bezpiecznikami wszystkie kable, przewody całe? Jakieś ślady korozji?

Meizu M2 Note

13,8 bajka? ledwo aku się wzbudza obstawiam nie doładowane aku lub któraś masa nie łączy

MM63
13-07-17, 14:34
Sprawdzałem z samego rana przed czyszczeniem mas i odpaleniem, było 12,04V.

Bro, przecież to śmieć.
Aku ma mieć 12,5V, jak ma 12,3V to już trzeba ładować.

Podmień na inny.

woody
13-07-17, 14:59
13,8 - 14,4 V jest to prawidłowe ładowanie.

Meizu M2 Note

Jedras
13-07-17, 15:34
Tez obstawiam aku bo 12,04V to zdecydowanie za mało

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

braun
14-07-17, 10:43
Alternator - prawidłowe ładowanie 14,4V - wygląda na to, że nie ładuje. Może przewody może sam alternator. Ale może też być wadliwy akumulator. Doładuj akumulator prostownikiem i zobacz jakie będzie napięcie gdy przestoi kilka godzin i po podłączeniu po odpaleniu silnika.
Jeśli chodzi o akumulator to najlepiej jest sprawdzić prąd rozruchowy - jeśli za mały to do wymiany. Jeśli aku ma pół roku to gwarancja.