PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr stozkowy a LPG w Civic



gregorb
09-11-05, 17:43
Witam,

Mam pytanie odnosnie zamontowania filtra stozkowego w aucie z LPG. Czy ktos ma cos takiego u siebie ? Czy nie powoduje to gasniecia auta podczas wrzucenia na luz podczas jazdy, wskutek wiekszej ilosci naglego powietrza w ukladzie dolotowym ? Czy w takim przypadku trzeba w jakis specjalny sposob ustawic taki filtr rowniez przeciwnie do kierunku jazdy ?

Pytam, bo moze to jest rozwiazanie na chociaz czesciowe polepszenie mocy silnika, przy jednoczesnym bezpieczenstwie obudowy filtra powietrza w razie jakichs "strzalow" (odpukac nic takiego nie mialem).

LIO
09-11-05, 17:46
wpisałem w opcji szukaj
stożek
LPG

i dostałem ten temat

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=3634&highlight=sto++lpg

Toms
09-11-05, 19:06
pj zakladal stozek z rura do gazu, efekt auto gasnie podczas jazdy na luzie, wiekszy mul, moze tak inni nie maja pisze tylko jak bylo u niego....

nightcrawler
09-11-05, 19:43
ja mam i smiga normalnie, kwestia wyregulowania

kosiniak
09-11-05, 20:21
podobno na stozku jest duzo lepiej, tak stwierdzili fachowcy od gazu, z tym ze powinien byc zamontowany tak zeby sam zasysal powietrze a nie ono leciało bezp. na niego :)

gregorb
09-11-05, 20:33
Widzialem rozne zdjecia rozwiazan jak ludzie sobie montowali taki stozek, ale czy konieczna jest ta metalowa rura do filtra czy wystarczy sam filtr zalozyc na koniec tej gumowej ktora mam ? Czy zwezke od gazu wtedy powinienem wyjac z niej ? Jesli konieczna jest ta rura to co z przeplywomierzem ktroy jest zamontowany wlasnie na tej gumowej rurze (chyba, ze to nie jest przeplywomierz a cos innego)... ?

michal750
09-11-05, 20:46
http://www.forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=45912&highlight=

Ralf
10-11-05, 10:52
na koniec rury gumowej daj kawałem rurki PCV i stozek. Z tego co wiem gazownicy odradzaja stożek przy LPG... ale ja mam! na gazie muli sie straszliwie od 3-4tys obr i gaśnie momentalnie po wrzucenieu na luz i pusczeniu gazu ale mi to nie przeszkadza ;)

ppm702
10-11-05, 13:47
zagadaj do klubowicza Pawel. On ma instalkę na mikserze ze stożkiem i nie narzeka z tego co wiem :D

Szymon Septic
10-11-05, 17:31
Ja mam Stożka w D14A8 przy LPg i chodzi bez zastrzezen....

gregorb
10-11-05, 18:50
Szymon Septic: Masz sekwencyjny u siebie czy tez II generacje z zabezpieczeniami ? Czy czujesz roznice po zalozeniu stozka ?

Szymon Septic
10-11-05, 19:40
Mam 2 gen bo zmienialem wczesniej kolektor na alu z modelu 96....roznicy nie czuje bo od poczatku jezdze na stozku...jak mi zakladali instalacje to juz mialem stozek :wink: