PDA

Zobacz pełną wersję : Ej2 - d15b7 zmiana głowicy.



Slamber
01-07-17, 09:34
Siema. Mam okazję w okolicy kupić w dobrym stanie budę z d15b7 na pokładzie ale wiadomo mi że ten silnik po prostu już ma wydmuchana uszczelkę pod głowicą i na pierwszy cylinder leje płyn chłodniczy.
Auto ma na celu służyć po kupnie (ewentualnym) na dojazd do pracy i LPG.
Jaka głowice do tego założyć? Czy ktoś ma w przystępnej cenie sprawna głowice B7?
Myślałem nad jakimś y3/z2 od d16 bądź y7. Ale za bardzo nie wiem czy to po prostu podejdzie. Czy w takim wypadku lepiej zrobić remont własnej głowicy ? Czy takowa Będzie już na śmietnik? Właściciel treściwy, mówił że upalana i śmigała non stop 160-200. Czy warto tym się zainteresować? Dzięki. ;)

Wysłane z mojego ZTE Blade A452 przy użyciu Tapatalka

Slamber
01-07-17, 12:05
Każda odpowiedz będzie pomocna.

Wysłane z mojego ZTE Blade A452 przy użyciu Tapatalka

siara87
01-07-17, 13:59
Wywalona uszczelka nie kwalifikuje glowicy do wyrzucenia,natomiast obowiazkowo trzeba ja splanowac przed ponownym montazem. Dla wlasneko spokoju mozna dac ja tez do sprawdzenia szczelnosci (koszt okolo 200zl) i zapobiegawczo dac nowe usczelniacze zaworow

rtgg
01-07-17, 15:00
Siema. Mam okazję w okolicy kupić w dobrym stanie budę z d15b7 na pokładzie ale wiadomo mi że ten silnik po prostu już ma wydmuchana uszczelkę pod głowicą i na pierwszy cylinder leje płyn chłodniczy.
Auto ma na celu służyć po kupnie (ewentualnym) na dojazd do pracy i LPG.
Jaka głowice do tego założyć? Czy ktoś ma w przystępnej cenie sprawna głowice B7?
Myślałem nad jakimś y3/z2 od d16 bądź y7. Ale za bardzo nie wiem czy to po prostu podejdzie. Czy w takim wypadku lepiej zrobić remont własnej głowicy ? Czy takowa Będzie już na śmietnik? Właściciel treściwy, mówił że upalana i śmigała non stop 160-200. Czy warto tym się zainteresować? Dzięki. ;)

Wysłane z mojego ZTE Blade A452 przy użyciu Tapatalka

Generalnie jeżeli był ten civic upalany to warto się nim zainteresować tylko wtedy kiedy cena jest bardzo niska i blacharka ok. b7 po porządnym upalaniu to się nadaje do remontu albo na śmietnik. Jak już się napaliłeś na kupno to za koszt robienia z tego ala z6, zainwestuj kasę wsadź tam coś pokroju d15z3/z6 i masz problem z głowy d15z3 zdrowe znaleźć idzie bez problemu d15z6 trochę ciężej. Wyślesz komuś swoje p06 do wgrania mapy i masz elegancki samochód do eko jazdy. Przy tych silnikach gaz jest nieopłacalny, bez butowania w mieście na z3 mój sedan nie pali więcej niż 6l... Z tym że ja mam skrzynie z d15z1 i do rozpędzenia tego samochodu do 200 potrzebuje z 20 kilometrów xD ale co z tego ekonomia jest do codziennej jazdy idealny.

Slamber
01-07-17, 18:35
Chyba że tak. Blacha właśnie jest bardzo zdrowa jedyny mankament to purchel wielkości monety 2gr na lewej stronie. Wszystko zakonserwowane i sprawdzone przeze mnie. Znam temat i wiem gdzie obczaic. Auto generalnie ma po prostu jeździć miesiąc do roboty, potem będę myślał co dalej. Stan silnika to znam pobór oleju to góra 0.6l przy palowaniu. Gość jest wiarygodny bo powiedział mi to wszystko przez telefon a na miejscu było dokładnie to samo. W zasadzie on oprowadzał mnie wokół auta i sam pytałem o newralgiczne punkty i udostępnił nawet swój kanał. Wszystko jest ok. Tylko ta nieszczęsna uszczelka.. co dalej ?

Wysłane z mojego ZTE Blade A452 przy użyciu Tapatalka

rtgg
01-07-17, 22:08
Chyba że tak. Blacha właśnie jest bardzo zdrowa jedyny mankament to purchel wielkości monety 2gr na lewej stronie. Wszystko zakonserwowane i sprawdzone przeze mnie. Znam temat i wiem gdzie obczaic. Auto generalnie ma po prostu jeździć miesiąc do roboty, potem będę myślał co dalej. Stan silnika to znam pobór oleju to góra 0.6l przy palowaniu. Gość jest wiarygodny bo powiedział mi to wszystko przez telefon a na miejscu było dokładnie to samo. W zasadzie on oprowadzał mnie wokół auta i sam pytałem o newralgiczne punkty i udostępnił nawet swój kanał. Wszystko jest ok. Tylko ta nieszczęsna uszczelka.. co dalej ?

Wysłane z mojego ZTE Blade A452 przy użyciu Tapatalka

No to już sam musisz sobie odpowiedzieć co dalej jeżeli to jest twój drugi samochód i ma służyć do ekonomicznej jazdy to d15z3/z6. A jak to będzie twój jedyny samochód i masz zamiar modzić no to sam musisz wiedzieć ile będziesz miał siana na te zabiegi. Często jest tak że ludzie wysoko mierzą w jakieś B,K,J... serie a na końcu auto idzie na złom bo nie ma za co progów zrobić. Jak wiesz opcji masz mnóstwo, czy to będzie D czy K czy b20 bo b16/18 to bym pominął ze względu na opłacalność... Ale jak nie masz zamiaru pompować kupę siana to szukał bym d15z6. Sam wciskam teraz głowicę na blok y7 i mniej więcej mogę przedstawić tobie jak to mnie więcej wygląda. Aparat 200/ Głowica 400 / Uszczelniacze 120 / Planowanie Sprawdzenie 300 / Uszczelka 200 / Śruby 250 (zamienniki), Wgranie mapy z z6 100, Nowe świece 50, nowe kable 250, Rozrząd kpl 340... + ew robocizna jak sam tego nie zrobisz myślę że w 3k się zamkniesz :) . Podlicz teraz to sobie i zastanów się czy warto. Jak dla mnie warto, ale tylko wtedy kiedy masz zdrowy blok D16 bo do d15 nie wpakował bym takich pieniędzy bo po prostu nie warto. A tym bardziej że to d15 bierze olej, co od razu jak dla mnie dyskwalifikuje ten silnik na jakiekolwiek mody. Na chwilę w tym d15 możesz zwalić głowicę poczyścić blok i głowicę i po prostu złożyć to na nowej uszczelce.

Slamber
01-07-17, 23:36
Właśnie tak zrobię ze to wyczyszcze zrobię jak należy miesiąc przelata może 2 i potem SWAP inny zrobi się. Dzięki. Szkoda że piw czy coś nie można przyznać :)

Wysłane z mojego ZTE Blade A452 przy użyciu Tapatalka