PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki maksymalny rabat można dostać na Civica IX Tourer z salonu?



tomsik83
19-06-17, 10:41
Witam,

Jestem nowy także chciałbym się przywitać.

Zastanawiam się nad zakupem 2-3 letniego Civica Tourera w benzynie ale ogłoszeń jest bardzo mało a ceny w porównaniu do nowych dość wysokie dlatego zaczynam rozważać zakup nowego.

Na jaki rabat można liczyć w Hondzie?
Może to być rocznik 2016 lub 2017.

Przepraszam jeżeli ten dział nie jest odpowiedni na pytania o zakup samochodu ale innego nie znalazłem.

semthex
19-06-17, 11:42
Używanych tourerów w ogłoszeniach mało - to świadczy o tym jak dobre jest to auto;) a tak na poważnie to ja jestem przykładem tego, że można sprzedać 2 letniego tourera i za pół roku wrócić do tego samego auta. Jak zobaczysz co konkurencja ma w tej cenie to jakoś przechodzi Ci ochota na zmianę marki.

2016 to już będzie bardzo ciężko kupić chyba. Co do rabatów w hondzie to z tym bywa różnie. Na pierwszego tourera dostałem sporą zniżkę bo z katalogowych 86000 wyszło 75500 ale to można powiedzieć po znajomości było.
Drugi był z 2016 więc z 93000 udało się 90500 z kompletem zimówek i pełnym pakietem ubezpieczenia więc szału nie było ale ja i tak byłem zdecydowany.

Thomas207
20-06-17, 20:01
Ja za swojego dałem w 2014 roku 73 000 pln - Sport 1.8.

Co co nowki to można dostać jeszcze 2016 z wyprzedaży - np Elegance za ok 80 tys.

Chociaż ja bym osobiście wybrał nowego Tourer Sport 2017 - za ok 85 tys można kupić, bo kolega ostatnio zamawiał.

Jakby co mogę rozważyć sprzedaż mojego - 2014 rok i 46 tys km przebiegu.

tomsik83
21-06-17, 08:06
Dzieki za informacje.

Mój budżet to około 60 tyś wiec póki co rozważam dwa używane samochody: Civica i Peugeota 508 SW.

Plusy Civica:
- niezawodny silnik
- wygląd
- duży bagażnik

Minusy Civica:
- silnik benzynowy trzeba wysoko kręcić. Dla mnie osobiście zbyt mało elastyczny w porównaniu z konkurencja. Szkoda że nie ma w ofercie mocniejszego diesla.
- klasa niżej niż Peugeot 508 (niby mi to nie przeszkadza ale bardzo się zdziwiłem jak zobaczyłem ze droga hamowania jest około 5 metrów dłuższa od Puga 508. Why ???)

Plusy Peugeota 508 SW:
- wygląd
- dość dobre wyposażenie w standardzie, np panorama
- udany silnik diesla 2.0 140KM 163 KM, elastyczny, cichy i dużo części zamiennych
- więcej miejsca w środku, więcej miejsca na nogi w 2 rzędzie
- duży wybór na rynku wtórnym

Minusy Puga 508 SW:
- mniejszy bagażnik
- na pewno większa awaryjność

Zadałem pytanie o rabat na nowy samochód ponieważ byłbym w stanie zwiększyć budżet. Cały czas mam dylemat co zrobić :)

Thomas207
21-06-17, 13:15
Moj ojciec mial 508ke, 2.0 HDi 163 km z automatem (japonska skrzynia) i zrobil autem 135 tys km. Nic sie kompletnie nie popsuło. Kupili go nasi znajomi i auto jezdzi do dzisiaj bez awarii (przebieg obecny 180 tys km).
Szczerze mowiac ja stalem przed innym dylematem tzn odkupic od ojca 4 letnie 508 czy kupic nowego Civica :)

Z ta awaryjnoscia bym nie przesadzal, akurat 508 w przeciwienstwie do C5 cieszy sie super opinia. Serwis nawet w ASO jest naprawde rozsadnie tani.

Jesli chodzi o 508 to na pewno ma duzo lepsze materialy w srodku, duuuuuzo wygodniejsze fotele, lepsze wyciszenie.

Jezeli jezdzisz w trasy - kup 508.
Jezeli miasto i trasy 50-100 km poza miaste - kup Civica.

Ten wydaje sie rozsadny, chociaz rocznik mi nie pasuje, bo 2015 powinien byc juz polift: https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civic-civic-tourer-1-8-aso-polska-fvat-gwarancja-bezposrednio-bezwypadkow-ID6yVPqt.html
Ten tez fajny, dlubnac na 135-140 koni i bedzie fajnie latac: https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civic-tourer-1-6idtec-executive-serwisowana-aso-sliczna-jak-nowa-ID6yRm2D.html

Ale szczerze jesli mialbym placic 60-65 tys za nowke, to bym dorzucil 10-15 tys do Comforta: https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civic-nowy-tourer-1-8-mt-manual-comfort-2016-od-reki-lakier-w-cenie-rabat-ID6yWVxN.html

Zebro
23-06-17, 21:49
508 SW HDI to samochód flotowy w Danii i Holandii, większość rynku wtórnego pochodzi właśnie z tych krajów, roczniki 2013 przeważnie mają ok 200 - 250 tys przebiegu i zero problemów z silnikiem, wiem bo znam ludzi, którzy handlują akurat tymi autami. Wymiana rozrządu to łączny koszt 1200 zł, wtryski wytrzymują po 300 tys, wnętrze już szybciej się zużywa bo akurat Peugeot nie używa plastików premium. Dostępna cała masa części, np. koszt kompletnej navi to ok 1500 zł (jezeli auto ma tylko radio).

tomsik83
23-06-17, 22:37
Dzięki za informacje. Utwierdza mnie to w przekonaniu aby jednak wybrać Puga.
Żona bardzo podobają się Hondy więc teraz próbuje mnie do CR-V przekonać ale jeszcze nim nie jechałem i nie mam porównania.

Na papierze widzę że najbardziej popularny silnik 2.0 155KM jest chyba dość słaby jak na te gabaryty samochodu. Koszty serwisowania i eksploatacji na pewno wyższe bo to klasa SUV.

Macie jakieś komentarze? Dzieki

semthex
24-06-17, 08:03
Twój wybór ale ja to przerabiałem wiele razy, różne pomysły, różne auta i zawsze kończyło się tak samo: z H na masce. To jest już moja 6 honda w tym 5 civic. Chcesz bajery - bierze francuza, chcesz święty spokój to raczej civic.

Lysek_81
24-06-17, 09:17
Twój wybór ale ja to przerabiałem wiele razy, różne pomysły, różne auta i zawsze kończyło się tak samo: z H na masce. To jest już moja 6 honda w tym 5 civic. Chcesz bajery - bierze francuza, chcesz święty spokój to raczej civic.

Jestem tego samego zdania. Mnie w Hondzie utwierdza jeszcze bardzo mały spadek wartości.

tomsik83
28-06-17, 08:03
Akurat niski spadek wartości dla mnie to nie plus bo jednak budżet pozwala mi na zakup tylko używanego.

Jutro będę jeździł CR-V 2.0 i-VTEC 155KM.
Na pewno będę chciał się także przejechać 1.6 i-DTEC 120KM ale aktualnie nie ma w okolicy takiego samochodu.

Z tego co słyszałem to diesel to bardzo udana jednostka, ale jak już się coś zepsuje to koszty dość poważne.
Niestety bardzo mało na rynku samochodów z silnikami powyżej 2.0 :/

Jezdzilem kilkoma Pugami 508 z przebiegami od 100 tys do 200 tys, wszystkie w silniku 2.0 150KM lub 163 KM i jestem zachwycony. Bardzo wysoka kultura i mimo że niektóre auta były zaniedbane to silnik chodził super.
Bardzo wygodne fotele i dużo miejsca w kabinie także póki co Civic odpadł.


Mam nadzieje ze któryś z tych silników Hondy w CRV także będzie satysfakcjonujący jak w Peugeocie.

semthex
28-06-17, 21:41
tomsik czy niski spadek wartości to nie jest zaleta to akurat sprawa dyskusyjna. Ja mam wrażenie, że cały czas szukasz usprawiedliwienia do tego, że już po cichu wybrałem peugeota. Jak Ci odpowiada to bierz tylko żeby potem nie było że ostrzegaliśmy;)