PDA

Zobacz pełną wersję : "Piszcząca" szyba



Artur S.
11-09-08, 22:22
Witam!
Od jakiegoś czasu opuszczając po stronie kierowcy przednią szybę słychać dźwięk taki, jakby była mocno pocierana np. szmatą. Zastanawiam się, czy po pierwsze mam się tym martwić? A po drugie czy nie psiknąć od góry trochę np. WD40 albo parę kropel zwykłego oleju pomiędzy szybę a prowadnice?
Odgłos pojawił się "ni z gruszki ni z pietruszki", słychać go tylko przy opuszczaniu tylko tej jednej szyby w 9 przypadkach na 10. Miał ktoś z Was coś podobnego i jak się ewentualnie z tym uporaliście?
Pzdr - Artur S.
p.s. w tytule napisałem "piszcząca", ale nie jest to piszczenie sensu stricte.

Martin_urs
11-09-08, 22:33
zdejmij boczek, nasmaruj prowadnice i elementy mechaniczne jakimś smarem. po tylu latach na pewno nie zaszkodzi i piszczenie powinno pomóc. pzdr

Artur S.
12-09-08, 08:38
po tylu latach na pewno nie zaszkodzi i piszczenie powinno pomóc. pzdr
Samochód kupiłem jako nówkę-sztukę w styczniu. Dodam - w styczniu 2008 :D
Pzdr - Artur S.

Maciek CIVIC SPORT
12-09-08, 08:44
Tak mialem przez jakiś czas, ale po stronie pasażera. Samo przeszło po jakimś czasie. Raczej się tym nie powinieneś przejmować.

semri
12-09-08, 12:00
mialem to u pasazera, pojechalem do aso i wymienili mi ze tak to nazwe uszczelke pozioma przy szybie (zbieraczka wody). Przestalo, lecz po paru miesiacach znow to samo. Beda znow ja wymieniac .

Kozo
13-09-08, 18:47
mialem to u pasazera, pojechalem do aso i wymienili mi ze tak to nazwe uszczelke pozioma przy szybie (zbieraczka wody). Przestalo, lecz po paru miesiacach znow to samo. Beda znow ja wymieniac .

u mnie sobie z tym poradzili ale teraz zaluje : popsikali caly mechanizm jakims sprayem silikonowym caly mechanizm i teraz nie piszczy ale za kazdym razem jak opuszcze szybe zostaje mijscami roztarty ten smar na szybie - szlag mnie trafia i unikam teraz otwierania szyb :) cale szczescie ze robie to naprawde BARDZO rzadko :) wiec tej metody nie poecam

mariusz05
13-09-08, 20:32
W moim przypadku wystarczyło prztarcie na sucho potem na mokro szmatką ,prowadnic i uszczelek szyby(piasek,pył itp), niepolecam psikanie uszczelek olejami bo może sie skończyć sie że przy zamykaniu szyba dojdzie do połowy i sama sie z powrotem otworzy , pomogło wyczyszczenie z oleju uszczelek i szyby

noso
14-09-08, 13:41
W moim przypadku wystarczyło prztarcie na sucho potem na mokro szmatką ,prowadnic i uszczelek szyby(piasek,pył itp), niepolecam psikanie uszczelek olejami bo może sie skończyć sie że przy zamykaniu szyba dojdzie do połowy i sama sie z powrotem otworzy , pomogło wyczyszczenie z oleju uszczelek i szyby

Sluchajcie a u Was tez tak jest ze jak otwieracie szyby to boczki te plastikowe ruszaja sie jak szyba idzie do dolu? Bo u mnie tak jest ze jak otwieram szybe to ten boczek platikowy jakby sie cofal do srodka samochodu...

browocofil
14-09-08, 14:47
Sluchajcie a u Was tez tak jest ze jak otwieracie szyby to boczki te plastikowe ruszaja sie jak szyba idzie do dolu? Bo u mnie tak jest ze jak otwieram szybe to ten boczek platikowy jakby sie cofal do srodka samochodu...

Też tak mam, ale minimalnie

malykciuk
14-09-08, 14:56
mam to samo, z poczatku sie wystrachalem bo ruszqa sie straszne

noso
14-09-08, 16:04
mam to samo, z poczatku sie wystrachalem bo ruszqa sie straszne

No ok troche to dziwne , ale rozumiem ze "Ten Typ Tak Ma"

PZDR

lokcio
20-09-08, 23:34
zgadza sie tez tak mam ,wrazenie jakby nasze hondy byly z bardzo slabego materialu

lolek HBM
22-09-08, 22:05
u mnie jest podobnie. a do tego mam cos z przednia szyba bo slusze taki odglos przypominajacy prace lasera na płycie CD w radiu. w aso koles robil jazdy probne i slyszal to ale odwlekaja mi od Grudnia sie boją tego robic. ja tez czasu za bardzo nie mam, to swoja droga. nie wiem czy walczyc o to cz im darowac, bo jak by sie dopatszec to widac ze sa troche nie dopracowane te samochody a bynajmiej moja:)

szoi
24-09-08, 10:16
u mnie jest podobnie. a do tego mam cos z przednia szyba bo slusze taki odglos przypominajacy prace lasera na płycie CD w radiu. w aso koles robil jazdy probne i slyszal to ale odwlekaja mi od Grudnia sie boją tego robic. ja tez czasu za bardzo nie mam, to swoja droga. nie wiem czy walczyc o to cz im darowac, bo jak by sie dopatszec to widac ze sa troche nie dopracowane te samochody a bynajmiej moja:)

U mnie dokładnie to samo z przednią szybą, ale jak ją spryskam albo jak pada deszcz, wtedy idealna cisza... Ja się przy przeglądzie o to przyczepię

luckie
24-09-08, 11:15
A u mnie szyba po stronie kierowcy po opuszczeniu o pare cm zaczela "latac" i oczywiscie wydawac irytujace dzwieki.
Ale postanowilem juz ostatnio olewac wszystkie te problemy i problemiki. Jak sie kiedys auto rozkraczy na srodku drogi to trudno. Jest gwarancja, jest assistance. Szkoda zycia na denerwowanie sie duperelami, to tylko samochod :D