PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelka drzwi kierowcy - "pogwizdywanie"



Artur S.
07-06-17, 22:11
Witam,
ostatnio miałem okazję pojeździć trochę szybciej (niestety, typowa dla mnie jazda to tryb miejski...) swoim szczawiem i zwróciłem uwagę, iż od prędkości ok 90km/h słychać lekkie gwizdanie u góry drzwi kierowcy. Wprawdzie jest ono względnie ciche ale jak już je raz usłyszałem, to teraz słyszę cały czas przy szybszej jeździe, i strasznie mnie to irytuje. Oczywiście otwieranie i ponowne domykanie szyby nic nie pomaga. Najpewniej winne jest albo spasowanie którejś z uszczelek, albo ona sama uszczelka (choć przyglądając się jej nie zauważyłem żadnych mechanicznych uszkodzeń). Mam w związku z tym pytanie: czy ktoś się z Was spotkał się z podobnym problemem? A może jest to typowe dla tego modelu, jak np. w Maździe6 przed liftem...?
Oczywiście zamierzam uderzyć z tym do ASO, ale wcześniej chętnie poznałbym opinie innych użytkowników tego modelu - chodzi o Sporta 5D z 2016,

Z góry THX i pzdr - Artur S.

Thomas207
09-06-17, 09:50
Tez tak mialem. Zglosilem na gwarancji. Zrobili test na nowym aucie (dmuchali sprezonym powietrzem) i twierdza ze to normalny objaw, wystepuje w moim aucie i w fabrycznie nowym. Proponuje sie przyzwyczaic :)

Artur S.
10-06-17, 12:24
Bez jaj, serio??? Zobaczymy co mnie odpowiedzą ;)

Pzdr - Artur S.

Lucas.FK2
11-06-17, 10:25
Że też chce Ci sie jeździć z taką pierdołą i ludziom głowę zawracać. Jakby to jeszcze była marka premium to ja jestem jeszcze w stanie zrozumieć bo inna grupa odbiorców itd podejście klientów i do klienta. Ale to zwykły Civic którego jeszcze łyknąłeś na promocji i nagle coś tam gwizda. Bierzesz sylikon w szpraju w dłoń odsuń szybę psiknij po uszczelkach,na zewnętrznych uszczelkach przylegających do karoserii też i pojeździj zobacz czy coś się zmieniło,dopiero później ich ciśnij.

Artur S.
11-06-17, 12:16
Jak miałem "ósemkę" tak długo ich męczyłem, aż mi wszystkie świerszcze wyciszyli, nie widzę powodu dla którego z 9-ką miałoby być inaczej.
Z tym silikonem: w razie czego - da się go wyskrobać spod uszczelki jak przeholuję i za dużo prysnę, albo nie tam gdzie trzeba?

Pzdr - Artur S.

p.s. szczawia nie kupiłem w promocji.

Lucas.FK2
11-06-17, 12:32
To nie jest smar żeby go wyskrobywać to tylko spray na zasadzie jakbyś psiuknął plakiem

_posen
03-07-17, 17:08
U mnie gwizdało z lewej strony non stop. Na gwarancji wymieniono całą uszczelkę drzwi lewych i się poprawiło nieco. Cicho jest dopiero od momentu kiedy sam się wziałem za wygłuszenie kompletu drzwi jak robiłem audio i teraz jest znośnie nawet przy 180+ ;) Sytuacja była słaba od 90km/h w góre tak jak piszesz ale ASO nie chciało tego diagnozować, bo uwaga "nie wolno jeździć tak szybko w mieście :D" i zajęli się problemem po prostu wierząc mi na słowo.

Artur S.
18-07-17, 00:19
Witam,
informacyjnie - może się komuś przydać:
ze dwa tygodnie temu podjechałem do Honda Plaza, przejechałem się ichnim Mistrzem Serwisu (IMHO całkiem w porządku gościu) który potwierdził "gwizdanie" przy wyższych prędkościach. Okazało się, że jest to znany w hondzie problem - opisany chociażby tutaj: http://www.civinfo.com/forum/bugs-faults-irritations-9g/173073-wind-noise.html, i ma związek z bocznymi lusterkami. Honda wypuściła specjalny biuletyn (zdaje się, że załączony jako pdf do jednego z wątków w w/w temacie), opisujący co i jak zrobić choć co ciekawe: niby nie dotyczący już modeli poliftowych.... Tym nie mniej, finalnie dzisiaj podjechałem do Plazy i wygłuszyli mi lusterka zgodnie z zaleceniem hondy. SUBIEKTYWNIE: jak na razie nie miałem zbyt wielu okazji żeby pojeździć nieco szybciej, ale jest nieco lepiej, tzn. wydaje mi się, iż irytujące gwizdanie ustąpiło choć podkreślam: za wcześnie jeszcze na " wiążący werdykt. Jeżeli jednak u kogoś problem jest ewidentny, może spróbować powołać się na wspomniany biuletyn.

Pzdr - Artur S.

dzejan
18-07-17, 08:40
Jeżeli jednak u kogoś problem jest ewidentny, może spróbować powołać się na wspomniany biuletyn.

Pzdr - Artur S.

Gdybyś się natknął na ten biuletyn to proszę zamieść linka.

Artur S.
18-07-17, 18:19
Witam,
pdf jest załączony do postu usera "Kremmen" we wspomnianym wątku na forum civinfo. Jeżeli jednak nie masz dostępu do niego, to wpisując w google honda 9G Wind Noise.pdf znalazłem plik np. tutaj: https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0ahUKEwjzjP7kj5PVAhUqLZoKHUmCBmwQFgg8MAI&url=http%3A%2F%2Fwww.honda-club.cz%2Fforum%2Fdownload.php%3Fid%3D222229%26sid %3D1dcfa77b6d3e34f54739c0867641c85e&usg=AFQjCNGKfkzYRrAk_QCQOv92cpPWhC2PFg&cad=rja

Pzdr - Artur S.

dzejan
19-07-17, 08:37
Dzięki. Gdybyś wiedział o innych biuletynach dotyczących IX gen., to napisz. Jest taki spis dotyczący VIII gen.

_posen
19-07-17, 10:12
Dzięki. Gdybyś wiedział o innych biuletynach dotyczących IX gen., to napisz. Jest taki spis dotyczący VIII gen.

Nie wiem czy byl biuletyn ale mi wymieniali jakis plastik i uszczelniacz od odmy bodajze z tylu glowicy- sami bez zgloszenia. Mowili, ze to normalne ze jest przeciek tam delikatny w kazdym r18 i robia to kazdemu jak tylko cos zauwaza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dzejan
20-07-17, 08:43
Nie wiem czy byl biuletyn ale mi wymieniali jakis plastik i uszczelniacz od odmy bodajze z tylu glowicy- sami bez zgloszenia. Mowili, ze to normalne ze jest przeciek tam delikatny w kazdym r18 i robia to kazdemu jak tylko cos zauwaza.

A były jakieś zauważalne ubytki oleju ?

_posen
20-07-17, 08:45
A były jakieś zauważalne ubytki oleju ?

Nie to sa za male ilosci - ale moze byc widac zabrudzenie z tylu - po 2 latach cos tam bylo juz brudne to zrobili wymiane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk