PDA

Zobacz pełną wersję : Rezonans na wydechu



Piechox
31-05-17, 09:03
Witam.
Wczoraj miałem wymieniany kolektor na 4-2-1 od d16z6 i tłumik końcowy od proex którego końcówka jest za duża i opiera się mocno o tylny zderzak.
Mam taki problem że czasami jak zdejmę noge z gazu przy wysokich obrotach albo dodaje gaz słysze brzęczenie (rezonans) z tylnych parti auta. Bardzo mnie to irytuje i teraz nie wiem czy to wina tłumika który opiera się o tylny zderzak czy może czegoś innego. Dodam że tych elementów nie montowałem sam tylko oddałem firmie specializującej się w tłumikach.

sebo263
31-05-17, 12:02
Witam.
Wczoraj miałem wymieniany kolektor na 4-2-1 od d16z6 i tłumik końcowy od proex którego końcówka jest za duża i opiera się mocno o tylny zderzak.
Mam taki problem że czasami jak zdejmę noge z gazu przy wysokich obrotach albo dodaje gaz słysze brzęczenie (rezonans) z tylnych parti auta. Bardzo mnie to irytuje i teraz nie wiem czy to wina tłumika który opiera się o tylny zderzak czy może czegoś innego. Dodam że tych elementów nie montowałem sam tylko oddałem firmie specializującej się w tłumikach.

Jak wywaliłeś kata to rezonans będzie występował w okolicach 3000 - 4000 obrotów. Wtedy pomaga wstawienie dodatkowego tłumika za kolektorem 4-2-1. Jeśli kat dalej jest to pewnie tak jak piszesz: tłumik obciera o zderzak.

Piechox
31-05-17, 12:12
mam potwierdzenie od osoby montujacej to ustrojstwo. Tłumik obciera o zderzak i to powoduje hałas. Zaleca by blachardz go delikatnie nacioł i zrobił mu miejce bo jak by go obnizył to by szpetnie wyglądało

vipek
31-05-17, 14:02
mam potwierdzenie od osoby montujacej to ustrojstwo. Tłumik obciera o zderzak i to powoduje hałas. Zaleca by blachardz go delikatnie nacioł i zrobił mu miejce bo jak by go obnizył to by szpetnie wyglądało

idz mu wypłac z liscia bo nie wie o czym mowi

Piechox
31-05-17, 15:12
idz mu wypłac z liscia bo nie wie o czym mowi
Mogę? 😁

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

vipek
31-05-17, 15:15
Pewnie ! Nie krępuj sie
Serio trzeba być kretynem, żeby skopać robote i jeszcze wmawiać, że trzeba ciać zderzak żeby było dobrze. Proex aż tak wielki nie jest, żeby dyndał na dole jak jakiś wielbłądzi fallus

Piechox
20-06-17, 15:55
obniżyłem tłumik ale ten dalej brzęczy co ciekawe są jak by 2 rodzaje pukań bo jeden to takie częste pukanie a 2 rodzaj to jak by wiertarka z udarem grzebała w ścianie. Podejrzewam że wysypał się kat ale mogę nie mieć pewności.