PDA

Zobacz pełn± wersję : wchodzi mi tylko 2,5l oleju do silnika...



GAWRON
11-09-08, 11:41
tak jak w temacie.. wszyscy pisza na forum ze 3,3l oleju silnikowego powinno wejsc do D15B7. Ja zmieniam olej juz 3 raz (co 6kkm) i zawsze to samo. Odkręciłem korek wlewu, korek spustowy w misce i filtr oleju a olej miał czas sie spokojnie wylac przez ok 30 min. wlałem tym razem 3l i jest 2mm na bagnecie powyzej max :/ auto stoi na równiuteńkim terenie (sprawdzone poziomica).
To ile wkońcu ma byc tego oleju??
bo nie wiem czy mam spu¶cić ze 3 setki czy tak zostawić. Jeszcze poczekam pare godzin az wszystko spłynie itp :)

Dealer
11-09-08, 11:52
powinienes go odpalic zeby do filtru olej wszedl.

GAWRON
11-09-08, 12:01
po wymianie oleju wczoraj wieczorem przejechałem pod swoj dom od kumpla ok 3km i auto postawilem na noc i teraz rano wlasnie patrze i jest powyżej max na bagnecie... wiec było odpalane po wymianie.

Martin_urs
11-09-08, 12:16
może to głupie - sprawdĽ, czy nie masz wgniecionej miski olejowej...

lakazs
11-09-08, 13:23
Może łopatka pompy się zatrzymała trefnie i nie spłynęło wszystko (o ile to możliwe). Ja zawsze jak wymieniam olej, na odł±czonych kablach WN obracam 2 razy silnikiem.

Redrekin
11-09-08, 15:18
Ciekawe czy bagnet jest od Twojego silnika ;)

GAWRON
11-09-08, 17:33
cos mi sie wydaje ze nieoryginalny bagnet to jedyne wytłumaczenie by było :) ale
jednak byłem przed chwila sprawdzic stan oleju i jakims cudem po tych ok 5h od poprzedniego sprawdzania (auto było nie ruszane i nie odpalane) poziom oleju spadł do ok 2mm poniżej maximum... czyli powiedzmy do dopuszczalnego poziomu. Plamy pod autem nie ma wiec olej wpłynoł po prostu tam gdzie od razu powinien wpłyn±ć chociaz to mało realne ale innego wytłumaczenia nie mam :)

-=MARIO=-
11-09-08, 18:56
mialem to samo, 2 miechy temu wymienialem olej, nie mam pojecia co to moze byc

maciekr
12-09-08, 09:27
mam tak samo, katalog podaje 3,3, a ja pare raze zmieniałem i wlewam zawsze ~2,8 i jest max.

lakazs
12-09-08, 11:05
Ja wlewam zawsze 4L <lol>

Przelewam silnik nowym olejem tak z poł litra.

GAWRON
12-09-08, 18:57
generalnie każdy mechanik powie ze powinno się jeĽdzić na stanie oleju w połowie czyli pomiędzy minimum a maximum na bagnecie i raczej zeby nie było oleju max bo wtedy jak zrobi się ci¶nienie przy wyższych obrotach może zniszczyć uszczelniacze... No wiec może w D15B7 ma być na max i to jest odpowiedni poziom... nie wiem :)
juz wiemy że to sie zdarza w tych silnikach że po wlaniu 3l jest juz max i że nie należy panikować bo po jakim¶ niedługim czasie poziom ole juz zchodzi do normy bo u mnie teraz jest juz ok.
Pozdrawiam!
temat do zamknięcia.