PDA

Zobacz pełną wersję : Świecąca kontrolka ABS



imrasil
17-05-17, 20:24
Pacjent: VI gen '97, EK3


Wymieniałem ostatnio sprężyny oraz piasty. Według mechanika po tym wymianie piast zaczęła się palić kontrolka ABS - dodatkowo ABS nie działa!!
Ponoć wystarczy wykasować błąd jednak za diabła nie można znaleźć złącza OBD.

Faktycznie może być potrzebne kasowanie błędu czy może przy okazji wymian coś odwalili ?

posejdon
18-05-17, 22:04
Czujniki i kable w całości i na miejscu?

imrasil
20-05-17, 17:53
Wymrugałem błędy i wyszło 13 , 16 i 61. W poniedziałek wracam do mechanika i niech to garnie !!

kamilen
20-05-17, 18:51
6 gen nie ma złącza obd. Jak się kasuje to nie pamiętam, ale na forum jest taka informacja w FAQ chyba nawet.
Twoje kody pokazują przerwę w obwodzie przy przednim lewym czujniku abs (13) i uszkodzenie pierścienia abs tylnego prawego (16). Może piasta od wersji bez abs założona z tyłu albo czujnika zapomniał mechanik przykręcić.
Czujnik sprawdza się mierząc jego rezystancję (opór). Powinno być 750-1050 ohm. Najprędzej masz jakiś kabel przerwany
61 olej bo zawsze się pojawia w parze z jakąś inną awarią.

Swoją drogą jak zepsuł to niech naprawi a nie zapewnia że to tylko błąd do wykasowania.

imrasil
20-05-17, 19:27
Mam manual i odczytałem od czego są kody. Nowa informacja to wyjaśnienie błędu 61. Thx @Kamilen

Taki jest plan. Mam jeszcze do zrobienia kilka drobiazgów ale nie ruszą niczego do czasu naprawienia tego co zepsuli. Ciekaw jestem jak do tego podejdą jeśli się okaże że na prawym tyle jest uszkodzony czujnik. Piasty na tyle wymieniali obie więc myślę że założyli z pierścieniem ABS skoro z lewą jest OK.

Dodatkowo po dzisiejszym myciu zauważyłem że dach jest porysowany. Jak by coś po nim przesuwali + jedna głęboka rysa aż do podkładu ... z tym może być problem :/

imrasil
24-05-17, 14:16
W oczekiwaniu na odbiór wozu z warsztatu nowe info.

Na lewym przodze przerwali kabel wyjmując amortyzator - ponoć naprawili
Prawy tył - pierścień ABS był za wysoki. Wymienili piastę a wadliwą oddali w ramach reklamacji.

Pozostał problem z kodem 61 który za diabła nie chce się usunąć - Jakiś pomysł co to może być ?

imrasil
25-05-17, 09:38
Właśnie dzwonił mechanik - nie ma pojęcia jak usunąć usterkę z błędem 61. Sprawdził kable, napięcia, podmienił AKU, a ABS nadal nie działa. POMOCY !!