PDA

Zobacz pełną wersję : rowery na dachu



dzejan
05-05-17, 21:57
Ktoś przewoził trzy rowery na dachu Civica 5d VIII lub IX gen. ?

Artur S.
06-05-17, 10:57
Witam,
kilkukrotnie zdarzyło mi się przewozić dwa rowery na dachu UFO, w tym także po autostradzie WAW-LODZ. Nie było jakiś specjalnych problemów, ale rowery muszą być dobrze zamocowane no i trzeba pamiętać, że wysokość auta może przekraczać dobre 2m. Nie zauważyłem też jakiegoś kosmicznie dużego wzrostu zużycia paliwa, może dlatego że max speed nie przekraczał 120km/h. Hałas też nie był jakoś specjalnie uciążliwy.

Pzdr - Artur

Lysek_81
06-05-17, 17:10
Na mocy traci za to jakieś 40 koni ;)

bartam
09-05-17, 14:48
Jaki bagażnik dachowy do IX-ki kupić używany oryginalny czy nowy nieoryginalny. Cena tu i tu ok 600-700 zł

jaki masz bagażnik dachowy? Belki?

Lysek_81
09-05-17, 21:31
O mocy pisałem po doświadczeniach z VIII gen. W IX gen. mam belki OEM, jeszcze z niego niekorzystalem, ale spradzalem jak sie go zakłada i jest prostszy ( mam relingi) w montażu w niż w HB. (Mimo wszystko polecam OEM)
Bagażnik polecam z doświdczenia Thule ProKit ride 591 cena ok 300-380 zł (nowy) mega komfortowy i łatwy w obsłudze. Jeżeli chcesz najnowszy produkt Thule to jest to 598,który rożni sie kolorem, troche wygladem i "pokrętłem" zabezpieczajacym rower. Cena 550-600 zł.

Był mały edit, bo numery pomyliłem.

tomekvolvo240
14-05-17, 09:53
witam
używam bagażnika dachowego praktycznie cały czas od marca do listopada. Startuje w zawodach mtb oraz szosowych, więc wykorzystuje na maksa. Co do marki bagażnika kupiłem Thule belki areo. Uchwyty rowerowe mam Mont Blanc Baraccuda 3 szt. na dachu. Polecam właśnie belki areo w VIII miałem belki w przekroju prostokąta, wiązło sie to z dużym hałasem, zawirowaniem powietrza. Belek areo praktycznie nie słychać, jeżeli założymy uchwyty jest już inaczej ale znośnie. Uchwyty rowerowe polecam właśnie mont blanc ew. innych firm które robią do salonów sprzedaży aut, np. Logo lu firmowy toyota vw. Tylko właśnie baraccudy mają kształt łudki wię rower mtb wstawiamy w te rynienki i jest ustawiony pionowo, zamykamy ramię podtrzymujące ramę roweru nie trzeba trzymać roweru w uchwycie jednocześnie zamykać ramę uchwytem wygoda ogromna. Najważniejszy przy kupnie bagażnika do gen IX to łapy które są mocowane do karoserii muszą być dospawane do modelu idealnie, przerabiałem innej marki łap ale nie były tak spasowane jak Thule. Ważne jest żeby przed montażem łap (bagażnika) obkleić dach taśma przezroczystą (taśma grubsza najlepiej w markecie budowlanym kupić). Uchwyty thule przerabiałem od 530 do 591 w każdym z nich trzeba przytrzymywać rower już po w stawieniu w uchwyt w Mont blanc Baraccuda nie ma tego zjawiska.

bartam
19-05-17, 14:34
Mnie w OEM przeraża cięcie tych czarnych listew. Pół biedy jak są zamontowane belki to bardzo ładnie wygląda, ale przerażające jest to ze po zdjęciu bagażnika stosuje się jakies dziwne nakładki które potrafią odpaść przy dużych prędkościach.

Lysek_81
19-05-17, 18:09
Mnie w OEM przeraża cięcie tych czarnych listew. Pół biedy jak są zamontowane belki to bardzo ładnie wygląda, ale przerażające jest to ze po zdjęciu bagażnika stosuje się jakies dziwne nakładki które potrafią odpaść przy dużych prędkościach.

Mnie też to przerażało w VIII gen.dlatego podarowałem sobie cięcie i za każdym razem wypinałem listwy od tyłu dachu do 3/4 przedniej szyby i podwieszałem do bagażnika na trytytki ;)