PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic 1.5 B 16 V Kat Problem Z Dymieniem I Spalaniem . Pomocy !!!!



gander84
10-09-08, 10:56
Witam wszystkich.
Niedawno stałem się posiadaczem Hondy Civic 1.5 Benzyna KAT 16 V rocznik 1992. Samochód ma przejechane 250 tys kilometrów. Samochód był zalany olejem 15W40. Ja kto przy kupnie samochodu należało pozmieniać filtry oraz olej. Mój szwagier powiedział że się tym zajmie i tak zrobił.kupił filtry olej i zmieił. Po przejechaniu jakichś 350 km sprawdziłem olej i znacznie go ubyło potem zorientowałem się że olej który zalał szwagier to lotos 10W40 półsyntetyczny. Przestraszyłem się bo takie zmiany nie są wskazane i samochód zaczął brać olej. Zaprowadziłem do mechanika zmienił mi uszczelniacze zaworowe bo powiedział ze już by się przydało oraz olej na 15W40 i filtr oleju. Silnik pracuje równo nie ma wachań obrotów do góry prowadzi się OK. Odebrałem samochód i okazało się że zaczął dymić na biało stracił część mocy oraz znacznie zwiększyło się spalanie z około 7 do 10-11 na miescie. Proszę o pomoc może ktoś wie co ja mam teraz zrobić

USTERKI:
1. Dymi na biało więc chyba wciąga olej dokładnie nie wiem bo nie jeżdzę za drogo wychodzi.
2. Spalanie zwiększyło się do około 10-11l na 100km.
3. Samochód stracił część mocy wcześniej był zrywny i szybko przyśpieszał a teraz niestety juz nie.
Ponadto:
4. Jak się rusza to trochę szarpie na 1 i na 2 potem jest już OK.
5. Czasem jest problem z odpaleniem ale to tylko jakies 5% na wszystkie odpalania słychać jak pompka podaje paliwo ale nie rusza silnik. Pochwili jest ok i odpala.
6. Obroty na luzie spadają poniżej tysiąca ale nie gaśnie i spokojnie pracuje (nie wiem czy to wada)

Bardzo proszę o pomoc bo szkoda mi tego samochodu. Pozdrawiam i z góry dziękuje.

jero11
10-09-08, 11:09
pewnie czeka Cię remont silnika, poczytaj na forum co i jak.
A co do braku mocy i szarpania to pewnie ten mechanik źle ustawił rozrząd:)

gander84
10-09-08, 11:48
moze ktos cos wie jak z tym spalaniem jak to mozna wyeliminowac czy rozrzad takze wplywa na spalanie jesli moze byc zle ustawiony???

podpowiedzcie czy jakos mozna zrobic te usterki bez kapitalki silnika?
ile może kosztować taki remont silnika?
jak zresetować komputer hondy bez podłączania do komputera? (moze cos z komputerem po tej wymianie uszczelniaczy?)

kaktusr
10-09-08, 13:25
Nie jestem super hiper specem ale z moich dowsiadczen powiem Ci tak :
Kupujac samochod zalany miales silnik olejem mineralnym co juz wskazuje na to ze poprzedniemu włascicielowi mógł brać olej. Wujek zalał ci silnik pół syntetykiem co tylko pgorszyło sprawe bo wypłukał on wszystko co mogło wpłynać na zwiekszenie brania oleju. Najgorsze co zrobił to to że wymienił tylko uszczelniacze przez co zwiększył kompresje góry zapominając o dole silnika który dostał po pupie. Problem tkwi na pewno w pierścieniach zaworowych które sa na pewno po takim przebiegu w kiepskich stanie. Należało by teraz zrobić mały remoncik czyli wymienic teraz jeszcze pierścienie co wiąże się z wymiana uszczelki pod głowicą jej planowaniem etc. poczytaj na forum. Więc albo mały remoncik albo swap na coś mocniejszego w małych koszach np na d16z6,y2,y8 mocniejsze i fajniejsze komplet swapa można wychaczyć za 3k w dobrrym stanie, lub jeżeli masz kaske to nawet B seria
Radze zalać spowrotem silnik mineralnym olejem i sprawdzić ile go ubywa na 100,500 lub 1000km jeżeli będa to duże ubytki jak np u mnie litr na 500km to już raczej cieżko to widze bez remontu :/
Wyrazy współczucia bo mnie spotkało to samo zaraz po kupnie zalałem pół syntetykiem a nie wiedziałem że wczesniej miałem zalany mineralnym i w tej chwili jestem na etapie swapowania na d16y2 boli jak cholera bo zaraz po kupnie duże koszty zwiazane z naprawą serducha.

patyk_lks
10-09-08, 15:35
Nie wierze w to,ze przy takich przebiegach silniki sa do remontu. Rozumiem 350 ale 250 to nie jest wcale jakos mega duzo. Ktos wczesniej zalal gesty olej nie bez przyczyny;/

jero11
10-09-08, 15:45
Nie wierze w to,ze przy takich przebiegach silniki sa do remontu. Rozumiem 350 ale 250 to nie jest wcale jakos mega duzo. Ktos wczesniej zalal gesty olej nie bez przyczyny;/

a skąd wiadomo czy to jest prawdziwy przebieg :D

gander84
10-09-08, 17:38
ja tego nie wiem i nikt tego nie wie czy ten przebieg jest oryginalny natomiast nie mam pojecia co robic?
czy ktos wie jak zresetowac komputer moze tam cos sie porobilo slyszalem ze jest taka mozliwosc. albo ile trzeba wlozyc w ten silnik aby jeszcze pojezdzic?? czy lepeij uregulowac salanie wlac jakis ceramizer do oleju zeby nie bralo za wiele i sprobowac sprzedac??

kaktusr
10-09-08, 18:14
Nie wierze w to,ze przy takich przebiegach silniki sa do remontu. Rozumiem 350 ale 250 to nie jest wcale jakos mega duzo. Ktos wczesniej zalal gesty olej nie bez przyczyny;/

E tam jest tyle różnych czynników które moga na to wpłynąć że można i nowy silnik zajezdzić po 100tyś :)


ja tego nie wiem i nikt tego nie wie czy ten przebieg jest oryginalny natomiast nie mam pojecia co robic?
czy ktos wie jak zresetowac komputer moze tam cos sie porobilo slyszalem ze jest taka mozliwosc. albo ile trzeba wlozyc w ten silnik aby jeszcze pojezdzic?? czy lepeij uregulowac salanie wlac jakis ceramizer do oleju zeby nie bralo za wiele i sprobowac sprzedac??
Co do przebiegu można łatwo sprawdzić czy nie był krecony wystaczy wyjąć licznik (Opis gdzieś na forum, chyba tu http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=17536 jak nie to szukaj :)
Resetowanie komputera raczej na pewno nic nie da ale nie zaszkodzi spróbować, Dokłady opis gdzieś na forum bo samo resetowanie nie wystarczy bo trzeba mu jeszcze po resecie zrobić tzw. nauke wszystko na forum jest ładnie opisane.
Jeżeli chcesz robić ten silnik to max 2000zł powinno wystarczyć oczywiśćie mówimy tu o nie oryginalnych częściach raczej nawet w 1500zł pownieneś się zmieścić.
Ceramizer może pomóc lub pogorszyć sprawe jeśli nawet to raczej operacja na króką mętę.
Jeżeli chodzi o sprzedaż to zależy w jakim stanie jest buda bo jeżeli dośc mocno skorodowana, zgita npp pod spodem co się czesto zdarza to raczej nie pakował bym w ten samochód dużych pieniędzy tylko sprzedał i poszukał w lepszym stanie.

gander84
10-09-08, 21:22
buda jest w stanie ideal i wlasnie o to chodzi ani jednego pryszczyka wszystko piekne

kaktusr
10-09-08, 22:12
buda jest w stanie ideal i wlasnie o to chodzi ani jednego pryszczyka wszystko piekne

Sprawdz jeszcze od spodu i radze wydłubać tył w sensie wyjąc tylnie siedzenia i plastiki z tyłu bo u qumpla też nie było widać tak bardzo po nadkola tylko lekko leciały a jak rozgrzebał tył okazało się że jest ładnie zgnita i wymaga dużej kasy do zrobienia całości na glanc.
W takim przypadku pozostaje Ci remoncik albo swap na coś innego żeby nie było duzych kosztów w twoim przypadku d16z6 będzie dobrym rozwiązaniem. Przedewszystkim zobacz ile bierze Ci oleju i czy na pewno jest to olej !
Teraz dopiero doczytałem że piszesz że dymi na biało i tutaj jest jeszcze inna możliwośc a taka że poleciała np uszczelka pod głowicą.
Zrób tak :
1. Na zimnym odstanym po nocy samochodzie na płąskim podłożu sprawdź stan oleju i stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym.
2. Olej powinien być między dolna a górna dziurka - zapamiętaj ile go było
3. Płynu powinno być do kreski minimum
4. Przejedź conajmniej 100km i następnego dnia na zimno po dobrym odstaniu samochodu przez noc skontroluj ponownie stan płynu i oleju.

Przedewszystkim pytanie podstawowe dymi na pewno na biało ? czy ten dym jest lekko niebieskawy i czy śmierdzi spalonym olejem. Możliwości jest na prawdę wiele. Jeżeli tylko pali olej to pierścienie do wymiany. Jeżeli dymi tylko na biało to uszczelka pod głowicą mogła polecieć i np przepuszcza płyn do tłoków który zostaje spalony i dymi na biało, co w sumie mogło by tłumacyzć szarpanie na 1 i 2 biegu oraz pogorszenie osiągów.
Sprawdz ile i czego ubywa bądz przybywa i wróć to będziemy dalej myśleć. Nie można podchodzić do sprawy w ten sposób że nie "więc chyba wciąga olej dokładnie nie wiem bo nie jeżdzę za drogo wychodzi.
" Wróźką na forum nikt nie jest i nawet żaden mechanik nie powie Ci od tak co to jest na 100%
Stan oleju i płynu to podstawa do dalczego głowkowania.

PeJot
10-09-08, 22:34
Witam wszystkich.
Niedawno stałem się posiadaczem Hondy Civic 1.5 Benzyna KAT 16 V rocznik 1992. Samochód ma przejechane 250 tys kilometrów. Samochód był zalany olejem 15W40. Ja kto przy kupnie samochodu należało pozmieniać filtry oraz olej. Mój szwagier powiedział że się tym zajmie i tak zrobił.kupił filtry olej i zmieił. Po przejechaniu jakichś 350 km sprawdziłem olej i znacznie go ubyło potem zorientowałem się że olej który zalał szwagier to lotos 10W40 półsyntetyczny. Przestraszyłem się bo takie zmiany nie są wskazane i samochód zaczął brać olej.

Zmiana oleju z mineralnego na półsyntetyk żadnej tragedii nie powoduje, to są wszystko legendy - co innego na full syntetyk ...

Twój silnik był zalany minerałem z dodatkiem "Motor Doctora" zmniejszającego dymienie i podnoszącego kompresję np.STP , poprzedni właściciel nie chciał robić remontu tylko sprzedał auto.
Jak go spotkasz to powinieneś mu solidnie wpier* :)

mizer
11-09-08, 00:33
Kapitalka, bez tego nie pojezdzisz juz duzo :(

gander84
11-09-08, 08:33
ok dzieki lookne co i jak i odezwe sie jeszcze. dzieki za podpowiedzi

gander84
13-09-08, 18:39
witam sprawdzilem wszystko i wychodzi na to ze dymi lekko na niebiesko.po podlozeniu reki przy koncu wylotu rury wydechowej i przygazowaniu po chwili na dloni mam czarny osad ale jest on suchy. sprawdzilem zbiorniczek wyrownawczy chlodnicy i wychodzi na to ze plyn jest zabarwiony na ciemny kolor ale tylko na sciankach pojemnika jestr taki jakby osad i co tu duzo mowic jest tlusty. czy to oznacza ze olej dostaje sie do zbiorniczka. co robic?
po przejchaniu 200 klojenych kilometrow mam minimalny stan oleju

patyk_lks
13-09-08, 19:16
Walnieta uszczelka pod glowica.

civicolsztyn
19-09-08, 13:01
Witam, Mam podobny problem ze swoim civem. Otoz silnuikm ma przejechane 154tys. jak go kupilem mial 124. silnik cacy, nigdy oleju nie bral.
Wstawilem stozek, zrobilem na nim jakies 10 tys bez czyszczenia. Pozniej zamontowalem "barana" z allegro. i od tego momentu tragedia. Jak tylkom odpalilem, zaczal dymic na ostro na niebiesko, pojechalem nim trase. okazalo sie ze zaczal wpier... 1litr oleju na stowke ;(
Samochod zaczal mi muiic stranie do 3.5 tys obrotow. pow 4 tys jedzie normalnie tylko ze zostawia ostra zaslone dymna. Po rozgrzaniu silnika nie wazne, czy przyspieszam ostro czy ostro zamulam i tak zostawia smierdzacy dym za soba i to taki ze nic za mna nie widac ;).
Teraz pytanie. remontowac? czy swapowac?
Remont wiaze sie z wymiana pierscieni. uszczelniacze juz wymienialem choc nie wiem po co.
Czy tylko piercienie i uszczelki bede musial wymieniac? a jak tloki sa zajechane? i czy mozliwe zeby przez pierscienie bral az tyle oleju? czy cos innego moglo ****nac?

PeJot
20-09-08, 15:36
Witam, Mam podobny problem ze swoim civem. Otoz silnuikm ma przejechane 154tys. jak go kupilem mial 124. silnik cacy, nigdy oleju nie bral.
Wstawilem stozek, zrobilem na nim jakies 10 tys bez czyszczenia. Pozniej zamontowalem "barana" z allegro. i od tego momentu tragedia. Jak tylkom odpalilem, zaczal dymic na ostro na niebiesko, pojechalem nim trase. okazalo sie ze zaczal wpier... 1litr oleju na stowke ;(

To Ty jeszcze nie zrobiłeś remontu ? :confused:
Przy swap'ie trzeba się z góry nastawiać na grzebanie w silniku bo po długim postoju mają często zapieczone pierścienie.

No ale chyba Hanką nie jeździsz, miej litość dla innych użytkowników dróg ;)

Misiekemeryt160
20-09-08, 17:37
jak na moje to masz do robienia napewno uszczelka pod głowicą skoro na biało to miesza ci sie z płyenm oej. sprawdz czy nie ma kawy z mekiem w zbiorniczku wyrównawczym to raz. 2 na odpaonym silniku i "kapkę" wyższych obrt - tj ok 3000 tys wyciągnij bagnet z boku i zobacz czy widzisz dym. jak tak to konkretnie zryte juz pierścienie. no ae to wszystko co powyżej to i tak za jednym razem i tak.to ze jest słaby i dużo pali to wynik ogólnego braku kompresji w silniku lub poprostu przesunięty rozrząd o zaąbek czasami niektórzy potrafią się je...o 2 ząbki.gebneranie przy sabej kompresji i padnietej uszczelce powinieneś mnieć dużo wypadających zapłonówa piszesz że nie masz no ale to nie zawsze się sprawdza.