PDA

Zobacz pełną wersję : bije przy hamowaniu



civic lsi dubi
10-09-08, 00:41
Mam problematyke z hamulcami a dokladnie z biciem,,,,,,,jak jade 40 na godzine i hamuje to prawie nic ale jak jade 90 i wiecej i delikatnie przyhamuje to bije po kierownicy i im wiecej na godzine tym mocniej?co myslicie skrzywiona tarcza lub obydwie czy cos innego,,,,,,,moze mieliscie taki klopot?

bart_vtec
10-09-08, 00:51
Tarcze na 100%

civic lsi dubi
10-09-08, 00:55
polecisz jakieś dobre?

cif coupe 95 taki jak twoj,,,no prawie a prawie to wiesz?:P

tomcyk
10-09-08, 02:36
kup se EBC :o

karpik85
10-09-08, 08:10
a przed zakupem tarcz wyważ sobie koło kolego :) u mnie na te same objawy pomogło, ale jak naprawde mocno bije to tarcze.

A co do samych tarcz to ja mam ATE i klocki Ferodo, hamują nieźle, nic nie skrzypi i klocki mało pylą.

drypaul
10-09-08, 08:37
Mi też bije przy hamowaniu z wiekszych prędkości, ale pedał hamulca a nie kierownica.
Na 99% jest to wina opon, które są dosyc mocno i nierównomiernie zużyte. Tarcze mam stosunkowo nowe i proste, felgi też.

patyk_lks
10-09-08, 14:39
Obstawiam Piaste, tarcze lub kola. Po 1 zmierz bicie piasty czujnikiem zegarowym nie powinno byc wieksze jak 0,02(w manualu sprawdzisz dokladnie)...bicie na piescie przeklada sie na tarcze. Jezeli piasta nie ma bicia to ustaw tak tarcze na piescie zeby bylo ono jak najmniejsze(poprzekladaja itp).

falek84
10-09-08, 21:11
podepne sie pod temat. U mnie też wystepuje bicie jak zaczynam hamowac z duzych predkosci ok 170- 180 wystepuje ono do samego zatrzymania, ale jak zaczne hamowac z predkosci np 140 to juz tego bicia nie ma.

civic lsi dubi
10-09-08, 22:40
mi to tak przeszkadza jak masaz w klubie erotycznym po czole,,,,wiec lepiej zaczne wymieniać tarcze bo to chyba moze byc problem

mizer
10-09-08, 23:29
1. tarcze
2.zle wywazone kola
3 lozysko/piasta
4 luzne drazki lub koncowki drazkow
te 4 rzeczy sprawdz zaczynajac od kol, pozniej luzy na drazku, pozniej tarcze a nakoncu piasty ( od najtanszej czynnosci do najdrozszej :D )

tomcyk
10-09-08, 23:30
falek tarcze jak zloto przerabialem temat

icmen
11-09-08, 17:16
tez myslalem ze tarcze ale u mnie felga byla zgieta. po naprawie jak reka odjal

falek84
12-09-08, 06:37
jezeli to tarcze to czy przetoczenie cos da tzn czy warto?? Grubosc maja ok. Zaczne od pozamieniania kol i zobacze jekie efekty. Dodam ze czasami cos wyje jakby lozysko.

karpik85
12-09-08, 07:24
Kolego zacznij od wyważenia tych kół, pisałem CI już, że u mnie pomogło na taki sam problem. Gdyby to była wadliwa, krzywa tarcza to też pulsowałby Ci pedał hamulca podczas hamowania. Możesz też waśnie koła z tyłu przełożyć na chwile, bo może być też uszkodzona opona.

spuky4
12-09-08, 10:54
Miałem coś podobnego ale przy hamowaniu od 120 do 110 i potem od 80 do 60 km/h, (trochę dziwne że tylko w tych zakresach). Wymieniłem tarcze i klocki, na 2 - 3 tyg pomogło potem wróciło bicie, wyważyłem koła, sprawdziłem opony i nic, dodam, że końcówki drążków oraz wszystkie tuleje zawieszenia były wymieniane więc została piasta, nie chciałem się bawić więc wymieniłem zwrotnicę a tarcze przetoczyłem, dodatkowo ustawiłem zbieżność. Podsumowując przez piastę miałem pokrzywione tarcze, przez bicie poszedł sworzeń w górnym wahaczu. Teraz na szczęście jest git :)

patyk_lks
12-09-08, 11:00
Dlatego wystarczy pobawic sie czujnikiem zegarowym i wszystko bedzie jasne!

mule
11-05-09, 13:13
odswiezam temat

mam taki problem, ze bije mi po kierownicy ale wylacznie przy hamowaniu w przedziale powiedzmy 55-65km/h

do tego troche historii;

niedawno wymieniane byly tarcze (brembo) i do tego jakiej klocki - wszystko bylo ok
po paru tysiacach km, zaczelo bic na kierownicy przy wyzszych predkosciach powyzej 120km/h

dalem auto do mechanika stwierdzil ze tarcze sa krzywe! przetoczyl i teraz przy wysokich predkosciach jesst ok, ale jak wyzej pisze 55-65 wali!

byly zmieniane opony i wywazane kola - i przed i po taki sam objaw wiec chyba to odpada

oddalem auto ponownie do tego mechanika -sadzilem ze zle przetoczyl tarcze, ale sprawdzil ze sa ok,
do tego na szarpaku nie widzi nigdzie luzow w zawieszeniu (bylo robione 15tys km temu), piasty tez wyglada na to ze sa ok

no i mechanik nie wie od czego to - zanim udam sie do innego chcialem zapytac na forum czy ktos by mial
\\sugestie??

aha auto to civ vi gen coupe 98r

patyk_lks
11-05-09, 14:28
Zmierz czujnikiem zegarowym bicie piasty. Sprawdz jakie sa dopuszczalne wartosci. Przetoczenie tarcz to nie rozwiazanie. Jezeli sa krzywe zostaly zle zamontowane tzn bez czujnika to samo przetoczenie da tyle,ze w jednym miejscu bedzie mniej materialu a w drugim wiecej. Po pewnym czasie bicie wystapi znowu.

kristico86
12-05-09, 18:22
przerabiałem podobny problem....wszystko ok: koła, opony, łożyska, wahacze; sworznie....
okazało sie ze po wymianie tarcz objawy zanikły:) ale warto jak piszą koledzy zacząć od najtańszych operacji...ja tak zrobiłem i przy okazji wymieniłem koncówki drążków i wahacze górne....co nie pomogło więć zostały tylko tarcze.....

Haji
14-05-09, 15:48
Miałem podobnie w Accordzie.
A zaczęło się niedługo po wymianie łożysk i tarcz. Bicie narastało z prędkością, najgorzej było chyba między 70 a 100 km/h.
Okazało się, że tarcze były nie OK.
Po wymianie na następne nowe, problem się już nie pojawił.
Zacząłbym od wyważenia kół, potem tarcze.

piotr.kunicki
26-06-09, 00:00
Witam, mam pytanko...
mam Hanię z tarczami z tyłu i biło mi lewe tylne koło (zarówno przy hamowaniu jak i przy wiekszych prędkościach ), wymieniłem tarcze i klocki ale po założeniu nadal tarcza przyciera o klocki w jednym miejscu i po przejechaniu ładnych paru kilometrów nic sie nie układa :/
po zdjęciu koła kręcąc samą piastą jest nadal ten sam problem
łażyska nie słychać

czy piasta może sie skrzywić? czy łożysko może być zwalone mimo tego że nie wyje???
z góry dzięki za odpowiedź

POZDRAWIAM

marek44em
08-09-09, 14:52
podłączam się pod temat
Skrzywiły mi się tarcze więc je przetoczyłem. Za jakiś czas znów wystąpiło bicie na kierownicy przy hamowaniu więc wymieniłem tarcze na nowe. Problem znów powrócił. Byłem u mechanika i powiedziałem mu o całym problemie i o tym że może to być krzywa piasta. Zaproponował mi przetoczenie tarcz na aucie. Próbował ktoś już podobnego zabiegu? Cena 80 zł za dwie strony.

tomcyk
08-09-09, 14:57
moj kumpel cos podobnego robil chyba,
ale 80 plnow za dwie to chyba zadna kaska :)

marek44em
08-09-09, 15:19
no nie kasa żadna ale jakbyś mógł się dowiedzieć czy to coś dało byłbym wdzięczny

teg
08-09-09, 16:14
U mnie jest czasem tak, i tylko przy dohamowaniu z małych prędkości, że czuć, jakby autko raz hamowało słabiej raz mocniej, tak pulsująco. Przy żadnych innym prędkosciach tego nie ma. Nie czuć tego na kierownicy ani na pedale hamulc,a tylko an całym samochodzie. Na razie się nad tym nie zastanawiam :)

szczypior88
08-09-09, 18:33
u mnie była to maglownica...Wymieniłem magiel to jedno że ustały stuki to jeszcze przy hamowaniu jest cisza...:)

tomcyk
08-09-09, 18:43
tarcze przetaczane, nie wiem czy na aucie, efekt ponoc *****isty


no nie kasa żadna ale jakbyś mógł się dowiedzieć czy to coś dało byłbym wdzięczny

teg
09-09-09, 17:20
u mnie była to maglownica...Wymieniłem magiel

Dobrze, że nie regenerowałeś :)