PDA

Zobacz pełną wersję : V tec eco tuning



harvetster5
12-04-17, 21:59
Witam wszystkich. Poczytalem troche na ten temat w sieci jednakże ze dopiero zaczynam w tym temacie zwracam sie do Was z prosba o porade. W swoim eg4 mam d15z1 , poprzedni wlasciciel upchal mu tube simota i zmienil wydech koncowy oraz dolot na 4-2-1. Interesowaloby mnie jednak przejscie na pelnego vteca , co musialbym kupic ? Plan jest taki ze chcialbym glowice d16z6 i kompa p28 , do tego ssacy z 16z6. Chcialbym jednak wiedziec co mam jeszcze kupic konkretniej , kwestie uszczelek , strojenia itp , na co zwrocic uwage i co moglbym jeszcze w niej dlubnac. Na dzien dzisiejszy swap nie wchodzi w gre. Jak po tych wymianach z kwestia calego wydechu ? Dodam ze nie jest to przelotowka.
Liczę na wyrozumialosc i pomoc za ktora z gory dziękuję. Pozdrawiam[emoji3]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Hektor139
24-04-17, 23:15
Krutka skrzynia dużo ci da nawet z 1.3 przy okazji lżejsze kolo zamachowe oczywiście ssak praktycznie te same mody co w d16z6 a o tym już wiele napisano

HakerPL1
25-04-17, 16:05
policz sobie jaki będzie stopień sprężania na głowicy z z6 bo o ile dobrze pamiętam to z1 ma wklęsłe tłoki ;)

a i rozumie że zdajesz sobie sprawę że mini me kosztuje więcej jak swap? bo ta kwestia też jest dość istotna

Darióż
26-04-17, 20:01
w tym silniku nie opłaca się robić minime, looknij temat mojego EG na forum, tam na samym początku była spora debata na ten temat, pozdro ;)

gruszkin
27-04-17, 13:05
miałem i tjunowałem ten silnik ze 3 lata, od 2006 do 2009 roku. Zakładając kolektor dolotowy od d15b7 i kolektor wydechowy od d16y8 udało się ugrać 110KM i 139Nm.

Bawiłem się też w kompa-ponieważ jest wiązka OBD1 to podegralismy na EPROM mapkę z d15z1, trochę podkręcilismy odcinkę, VTECa i ogólnie auto jechało...wolniej ;). ten wałek nie jest stworzony do wysokich obrotów, natomiast dół silnika nie jest stworzony do mini-me. ale wiesz do czego ten silnik się nadaje? Do turbo :o

harvetster5
13-05-17, 12:59
Dzieki wszystkim za pomoc