PDA

Zobacz pełną wersję : zwarcie w oświetleniu VIg



GnaT
08-04-17, 09:25
witam wszystkich,
to mój pierwszy post na forum, więc proszę nie linczować

Posiadam Hanie '98 4D 1.4. W instalacji oświetlenia mam jakieś zwarcie, jakiś czas temu wymieniłem połamany wtyk lewego przedniego światła, założona wtyczka okazała się na tyle badziewna, że jak popadał deszcz dostała się do niej woda, spalił się bezpiecznik i nie wiem co jeszcze bo cały czas mam przejście pomiędzy wszystkimi trzema przewodami.

Miał by ktoś schemat instalacji elektrycznej oświetlenia do tego autka? Albo podpowiedział gdzie dalej szukać zwarcia? Dodam tylko, ze jest ono raczej gdzies za bezpiecznikami bo gdy wyciagne bezpiecznik na kostce jest ok.

piston
11-04-17, 00:21
Nic nie da się zrozumiec z tego opisu. Schematy sa w Internecie, na szybkiego znalazłem : http://nodasystech.com/design/98-civic-headlight-wiring-diagram.php ale znajdziesz lepsze. Może styki masz brudne, zaśniedziałe? Prąd musi przepływac bez oporów. Zaśniedziałe, brudne to zwiększenie rezystancji/oporu i się grzeją... więc może dojść do spalenia bezpiecznika .. lub autka : )

delek
11-04-17, 10:43
Zwiększenie rezystancji na stykach nie spali bezpiecznika bo prąd jest do niej odwrotnie proporcjonalny. GnaT jak jesteś zielony to odżałuj parę złotych i jedź do elektryka. Sam możesz sprawdzić czy wiązka nie jest w którymś miejscu uszkodzona, szczególnie w przepustach w karoserii - pod maską i chyba po lewej stronie w nogach kierowcy.