PDA

Zobacz pełną wersję : Wskaźnik poziomu paliwa



maciekr
09-09-08, 10:17
W moim Civie są zmienione tarcze zegarów na białe.. tak go kupiłem i od początku wskazówka pokazująca poziom paliwa po nalaniu pełnego baku wyskakiwała poza skale. Jak zmieniałem żarówki podświetlenia zegarów to postanowiłem ze ją przestawie żeby ładnie mi pokazywała co i jak i urwał się trzpień, na którym trzyma się wskazówka. Okazało się że trzpień ten był klejony. Mam zegary z obrotkiem, chciałem kupic jakieś uszkodzone żeby tylko wskaźnik paliwa działał i przełożyć go w całości i tu moje pytanie: czy cały mechanizm tego wskaźnika jest taki sam w zegarach z obrotkiem i bez, czy różnią się tylko długością wskazówek??? Czy koniecznie muszę kupować zestaw z obrotomierzem żeby to przełożyć ??

sublove
09-09-08, 13:44
ja tak popsułem sobie obrotomierz...
kup sam mechanizm od wskazówki poziomu wachy, przełóż i będzie Ok.

siemens_15
10-09-08, 00:07
czy cały mechanizm tego wskaźnika jest taki sam w zegarach z obrotkiem i bez, czy różnią się tylko długością wskazówek??? Czy koniecznie muszę kupować zestaw z obrotomierzem żeby to przełożyć ??

w zegarach bez obrotka masz 2 osobne moduły (jeden po prawej stronie prędkościomierza, a drugi po lewej), jeden do poziomu paliwa, drugi do temperatury, więc nie podpasujesz nic. Musisz kupić taki moduł od zegarów z obrotomierzem lub całe zegary :-)

Haji
10-09-08, 15:06
Cześć. Moduł będzie pasował tylko od wersji z obrotomierzem. Mam gdzieś na boku licznik od Del sola, mechanizm jest ten sam. Jeśli potrzebujesz, to uderz na priv. Dogadamy się.
Pozdrawiam.

nurson
12-05-10, 22:32
Podbijam do tematu: czy rzeczywiście wskaźnik (mechanizm) z del sola pasuje do V gena ?? A może ktoś jednak przełożył wskaźnik od wersji bez obrotomierza do tej z obrotkiem. Na moje oko powinno to pasować

adamLBN
13-05-10, 06:52
Nurson, zauważ że w wersji z obrotomierzem wskazówka zamocowana jest z lewej strony (jej koniec skierowany jest w prawy) a w wersji bez obrotka jest odwrotnie - koniuszek wskazówki poziomu paliwa skierowany jest w lewo. Też się zastanawiałem nad tym czy toba te rozwiązania są wymienne :)

pzdr

nurson
13-05-10, 15:39
Masz zupełną rację, ale w del solu jak i w VI genie wskaźnik jest skierowany w tą samą stronę i całe zegary można kupić za 4 dychy tylko czy to podejdzie ??

embargo
13-05-10, 16:22
A ja mam pytanie czy średnica tarcz (prędkość/obroty) jest taka sam w solce i V gen ?

specjalista
14-05-10, 12:36
A ja mam pytanie : jak ustawić te wskazowki ? Bo jak kupiłem Hanie (6 gen) to zobaczyłem ze ktos malowal mi wskazówki i od obrotomierza nie spada na sam koniec po wylączeniu silnika ( zostaje na 200 ) dopiero jak włącze na zapłon to spada. Ze wskazówka od paliwa jest tak że nie dosięga czerwonego pola a benzyny już nie ma ( raz tak nie odpalilem i nie bylo ani grama). Idzie to jakoś ustawić czy trzeba bawić się i "na oko" ustawiać ?

Wojtti
16-05-10, 10:56
u mnie w civicu urwał się trzpień od temperatury - podmieniłem na taki od preludy 5gen bo akurat miałem, lekko nie pasuje, na dole jak się śruby wkręca musiałem przeszlifować otwory do środka, u góry nie przykręcałem wogóle bo nie podchodzi, wszystko smiga dobrze, musiecie brać jeszcze dodatkowo pod uwagę różnice grubości trzpieni, w preludzie np. są grubsze więc musiałem lekko rozwiercić, w del solu z tego co pamietam są za małe (więc trzeba jakąś plastelinę wepchnąć ;)

ustawienie wskazówek: prędkościomierz i obrotomierz - zdejmij wskazówki, przekrec zapłon ale nie odpalaj, włóż wskazówki poniżej 0 , pod tymi wystającymi ogranicznikami (co by wskazówki nie spadały niżej) jak włożysz, podnieś koniec wskazówki do góry lekko i przełóż nad ogranicznikiem na 0 - powinno być ok, co do ilości paliwa, zdejmij, zatankuj na full, odpal, odczekaj z 5 minut i włóż wskazówkę na najwyższym poziomie full, temperatura wody to przejedź kawałek, i włóż wskazówkę nieco powyżej połowy - tak zazwyczaj pokazują temperature oryginalnie montowane wskazówki

adamLBN
16-05-10, 14:26
U mnie np wskazówka od temperatury nie dochodzi do połowy skali :) - podobno to normalne w D13

Wojtti
16-05-10, 14:40
no pewnie zależy wszystko od silnika, ja mam D15 i D16 :P