PDA

Zobacz pełną wersję : H22A łapie błąd przy hamowaniu silnikiem



adami
05-04-17, 14:41
Siema, kupiłem niedawno EJ6 ze swapem H22A którą niedługo wam przedstawie.
Problem polega na tym, że podczas gdy jadę spokojnie i załóżmy toczę się na 5 biegu z puszczonym pedałem gazu to na wysokości około 2,5 tys obrotów wyrzuca błąd silnika. Jeżeli pedał gazu jest tylko liźnięty problem się nie pojawia. W dodatku od kiedy zapala się ten błąd zaczął początkowo rozłączać VTECa tzn. Było słychać moment załączenia i zaraz auto przestawało ciągnąć i znów zaczynało aż w końcu VTEC przestał się załączać w ogóle. Dodam też, że samochód seryjnie mial wiązkę OBD2A (pionowa przepustnica, silnik 1.6) a aktualnie ma założony komputer P06 z epromem na przejściówce OBD1-->OBD2A a wiązka VTECa jest puszczona osobno.

Dla zobrazowania pokażę wam filmik: https://www.youtube.com/watch?v=ZLifBA4NTnI&t=1s

Kriss91
05-04-17, 16:04
Samodiagnostyka, co to za numer błędu?

adami
06-04-17, 02:37
I tu najciekawsza sprawa bo kostki do samodiagnostyki nie ma a przy mostkowaniu pinu D4 z masą czek świeci a miga lampka od ABSu i to kompletne głupoty. Naliczylem błędy od 12 do 18 później 54 53 itd.

Teraz najciekawsze, właśnie wracałem z pracy tym autem i zauważyłem, że gdy działa licznik (jest jakiś problem z czujnikiem w skrzyni biegów chyba) bo licznik świruje. Ale jak już załapie i działa to błąd się nie zapala. Nie mam pojęcia co wspólnego ma działanie zegarów z poprawną pracą silnika ale próbowałem chyba z 15 razy i błąd się nie zapalił. Działania VTECa nie sprawdzałem bo pada a to auto już chciało mnie zabić...

EDIT:
Tak sobie myślę czy przypadkiem EJ6 nie bierze impulsu na licznik z czujników ABSu, ale z drugiej strony co by do tego miał komputer silnika bo przeciez ABS ma osobny sterownik.

vtec[VIG]
07-04-17, 12:03
Bez analizy błędu będziesz szukał po omacku

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

adami
07-04-17, 12:48
Dlatego pytam waz co "dwie" głowy to nie jedna.