PDA

Zobacz pełną wersję : Słabe lampy w V - wymieniac czy ratować?



Piecho
14-03-17, 22:13
Hej,
Jeżdżę V ostatnio częściej w nocy i przeszkadzają mi słabe światła. O ile długie są jeszcze w miarę o tyle krótkie zdecydowanie za słabe do komfortowej jazdy. Wygląda to tak:

http://imgur.com/a/qA4xv

1) Mam jakieś najtańsze żarówki, zawsze mogę wrzucić takie, kwestia czy to wystarczy - http://www.emag.pl/zarowka-samochodowa-h4-tungsram-megalight-ultra-plus-90-2szt-uniw-2364/pd/DJ4MT7BBM/?ref=similar-exp_center-1_3&recid=j08dyp6e-gi0zsp9k9s8-C.c17_a185.S.SIMILAR-12rf0zp
2) Auto jest seryjne w wersji USA, szkoda by mi było zmieniać lampy na nowe zwłaszcza, że z zamienników w rozsądnej cenie widzę jedynie chińszczyznę co do której nie jestem pewien, czy ma obowiązkowe atesty. Z drugiej strony zamiast bawić się w odnawianie może lepiej chować obecne lampy na lepsze czasy do garażu i za te 200zł zamontować nowy komplet?
3) Nie mam dostępu do polerki mechanicznej, jedynie ręczna wchodzi w grę jeśli miałoby coś pomóc.
4) Czytałem o myciu kloszy bez rozklejania od VI. Tutaj można zastosować podobny zabieg? 5l wody destylowanej na płukanie starczy?

Jakieś porady, sugestie?

delek
14-03-17, 22:30
Najpierw pomierz napięcia na kostkach, może za małe.

Piecho
14-03-17, 22:32
Rozumiem, że przy włączonym zapłonie i włączonych światłach w każdej pozycji mam sprawdzić?
Aku ma zmieniałem kilka miesięcy temu, nigdy ze stabilnością napięcia problemu nie miałem ale sprawdzę jak tylko będę miał taką możliwość.

nitro2112
14-03-17, 23:30
Ja mam oem przednie lampy USDM w idealnym stanie, Chętnie sprzedam :)
https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/13913737_1124689207591182_2078112313775294592_o.jp g?oh=720951373fac13cf646cd6f6dfe26599&oe=597048CD

A co do świateł to sprawdź napięcie przy uruchomionym oczywiście silniku, bo na wyłączonym zawsze będą Ci słabiej świecić z wiadomych względów - brak ładowania.

Pozdrawiam! :)

BartekGib
15-03-17, 00:05
1. Montaż przekaźników świateł zbudowanych na solidnych podzespołach
2. Nowe kostki świateł
3. Żarówki Tungsram Megalight Ultra +120%
4. Rozebranie reflektorów, szkła do zmywarki tudzież porządne ich mycie samemu natomiast odbłyśniki do porządnego napylenia przez firmę zajmującą się regeneracją odbłyśników
5. Porządne zabezpieczenie lamp poprzez nałożenie nowego kleju łączącego szkło z obudową
6. Regulacja reflektorów góra-dół oraz rozchylenia odbłyśników na boki (jakby ktoś nie pamiętał - każdy reflektor ma dwie regulacje :) )
7. Jakbyś nie zauważył - masz szklane klosze. Pasta polerska ani polerowanie ręczne NIC NIE DA. Dziwi mnie, że nie masz świadomości posiadania szklanych kloszy ....
Nie mam nic więcej do napisania.

Skydiverek
15-03-17, 17:40
Ale nie spodziewaj się cudu. Nigdy światła na H4 ze szkłem ryflowanym nie będzie świeciło dobrze jak na współczesne standardy. 20-30 lat temu było dobrze, teraz nie. Dobrze świecą światła w nowych samochodach, które są wykonane w nowszych technologiach - LED, ksenon i ostatecznie z ryflowanym odbłyśnikiem a gładkim szkłem i to też nie każde.
Oczywiscie jestem zdania by posiadać maksymalnie dobre światło, ale pewnych ograniczeń sie nie przeskoczy.

HakerPL1
15-03-17, 18:39
ogólnie to masz najgorsze z możliwych lamp, usdm-y to kompletna porażka
jeśli napięcie na kostce żarówki masz ok, to pierwsze co to bym wywalił te lampy na śmietnik

jeśli masz trochę wolnej kasy zainwestuj w cleary, jeśli nie to popatrz za zwykłymi lampami w dobrym stanie

Piecho
16-03-17, 14:53
ogólnie to masz najgorsze z możliwych lamp, usdm-y to kompletna porażka
jeśli napięcie na kostce żarówki masz ok, to pierwsze co to bym wywalił te lampy na śmietnik

jeśli masz trochę wolnej kasy zainwestuj w cleary, jeśli nie to popatrz za zwykłymi lampami w dobrym stanie

Czyli Europejskie lampy były lepsze? Jeśli kupię na szrocie komplet gdzie nie będzie widać zmatowionych kloszy ani przepaleń na odbłyśnikach to będą lepsze niż nowe Chińczyki?

AdiSli
16-03-17, 17:26
Nawet jak kupisz europejskie to tak bedą świeciły jak kupa...niestety jak chcesz by naprawdę to świeciło to 700-1000 zł przygotuj i kup Denji lub Soczewke na bixenon i w domowych warunkach to ogarniesz , reszta to pół środki , miałem wszystkie lampy i tak wygląda kolejność jeśli chodzi o świecenie gorsze - lepsze :

OEM Ameryka
OEM Europa
Zamiennik DEPO
Zamiennik TYC
Zamiennik DEPO Black Clear + Osram H4 Nightbreaker
Zamiennik TYC Zespolone z soczewką
Zamiennik Sonar Angel's eye
Zwykła obojętnie lampa + soczewka
Denji
Denji + Soczewki d3s + led

HakerPL1
16-03-17, 23:35
jak kupi ładne europejskie oryginały to z miejsca będzie miał na oko z +20% w porównaniu z usdm

i z denji się zgodzę, fajna sprawa ale nikt normalny nie da 1000zł za lampy do starej hondy ;)

jak już wspomniałem, jeśli masz trochę wolnej kasy zastanów się nad clearami, kosztują one ze 3 stówki i z dobrą żarówką dają radę a nie wyglądają jak wieśniackie soczewki z ringami

Piecho
17-03-17, 08:55
300 za komplet czy sztukę?
Podlinkujesz dokładnie o co Ci chodzi?

HakerPL1
18-03-17, 00:15
wpisujesz w allegro civic clear i to wszystko, 3 stówki to za komplet

pierwsza lepsza aukcja
http://allegro.pl/lampy-przednie-clear-black-honda-civic-92-95-eg-ej-i6730837299.html

da się do nich założyć oryginalne silniczki regulacji, ale to jest trochę zabawy no i wykonanie ich nie jest perfekcyjne ale są naprawdę przyzwoite

Piecho
18-03-17, 02:29
Homologacja: brak

To delikatnie mówiąc nie zachęca :D

siara87
18-03-17, 02:37
Do tych lamp policja sie nie czepia. Jak chcesz homologowane i lepiej swiecace niz stare ori lampy to za mniej niz 300zl kupisz nowe zamienniki depo lub tyc

kamil39
18-03-17, 08:04
Te tak myslalem, ale przedwczoraj polecial dowod za brak homologacji lamp...

Piecho
18-03-17, 10:43
Jesteś pewien, że zwykłe Depo/TYC mają odpowiednie wymagane homologacje? Na żadnej stronie z tymi lampami nie znalazłem takich informacji. Kosztowo to ok 200zł za komplet z tego co widzę. Dołożyłbym do clearów, gdyby miały homologacje. Tak pozostaje decyzja między jednymi chińskimi lampami a oryginalnymi 20-25 letnimi kloszami.

siara87
18-03-17, 16:13
No to z clearami mnie Kamil zaskoczyles,musial Ci sie trafic niezly sluzbista. Mam w garazu zamienniki TYC i maja znaki homolagacji na kloszach

HakerPL1
18-03-17, 21:24
Te tak myslalem, ale przedwczoraj polecial dowod za brak homologacji lamp...

jak ktoś pierdoła to da sobie zabrać dowód za byle co :D

ja jakoś od roku jeżdżę z clearami, wszystkimi ciemnymi szybami, amberami itd, kontroli miałem kilka i dowodu zabrać sobie nie dałem



Homologacja: brak
To delikatnie mówiąc nie zachęca

i o to rozwiązanie twojego problemu:

https://hidretrofit.pl/sklep/naklejki-homologacyjne-xenon-dcr/

kamil39
18-03-17, 22:06
jak ktoś pierdoła to da sobie zabrać dowód za byle co Taa;p jak trafisz na sluzbiste, albo goscia co jest ciety na przerabiane auta to jest bardzo ciezko cokolwiek powiedziec,
Chyba ze oswiecisz mnie co nalezy robic :)?

HakerPL1
19-03-17, 09:04
a bardzo prostą rzecz, a dokładnie: "zapomniałem dokumentów" ;)
choćby był najgorszy służbista i na głowie stawał, jeśli mu dowodu nie dasz to to ci go nie zabierze no bo niby jak
tak właściwie mój dowód jest poza domem tylko raz w roku jak jadę na przegląd

Jedras
19-03-17, 09:47
No a jak nie chcesz dostać mandatu za brak dowodu, i żeby go nie zabrali to robisz ksero dowodu rejestracyjnego, idziesz gdziekolwiek żeby Ci klepneli pieczątkę 'zgodne z oryginałem' i to tyle :D pokazujesz ksero i mówisz że oryginał zostawiłes w domu czy coś [emoji41]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

siara87
19-03-17, 14:51
a bardzo prostą rzecz, a dokładnie: "zapomniałem dokumentów" ;)
choćby był najgorszy służbista i na głowie stawał, jeśli mu dowodu nie dasz to to ci go nie zabierze no bo niby jak
tak właściwie mój dowód jest poza domem tylko raz w roku jak jadę na przegląd

Takie akcje przechodzily jak nie dzialal jeszcze system cepik, teraz po wrzuceniu danych w magiel wychodzi ze miesiac temu kierowca "zapomnial" fowodu dwa tyg temu znowu i dzisiaj przypadkiem tez :P zle trafisz to auto wroci na lawecie

kamil39
19-03-17, 21:54
To nie jest tez czasem tak, ze jak nie masz dowodu i go zapomniales, to policjant moze na niego czekac, az ktos go dowiezie itd?
To nie jest takie proste jak sie wydaje.
Do tego jak sie tak kombinuje to za stan techniczny mandat ma spory zakres- 25 do 500 zł, wiadomo ze jak sie pyszczyc bedzie(a przed brakiem homologacji lamp nie masz jak sie wybronic) to mozna sporą kwote zarobic dodatkowo..

HakerPL1
20-03-17, 17:06
Takie akcje przechodzily jak nie dzialal jeszcze system cepik,

ten system to bardzo fajna sprawa, policjanty sprawdzają sobie czy masz przegląd bo głównie o niego chodzi, jeśli auto ma ważny przegląd to czemu mają go brać na lawetę?




jak nie masz dowodu i go zapomniales, to policjant moze na niego czekac, az ktos go dowiezie itd?

tak, tylko jak pies złapie cię 500km od domu to nikt normalny nie będzie darł po dowód bo psu się tak umyślało, kolejna sprawa, ludzie są głupi i nawet jak ktoś dowiezie dowód i pies będzie chciał wypisać mandat za brak to nikt nie powie "trzeba było pisać jak nie było dowodu" i tak przyjmuje mandat mimo że dowód podczas kontroli był.

co do mandatu za zły stan techniczny to policjant może go wlepić jedynie gdy nasze auto zagraża bezpieczeństwu na drodze, tj. ma pęknięta szybę, są pordzewiałe progi, ma potrzaskaną lampę, znaczy teren różnymi płynami itd.

jeśli chodzi o homologację to niech ci udowodni że nie jest ona fabryczna tylko doklejona, często zapomina się że to policjant ma tobie udowodnić że coś jest nie tak, a nie ty masz jemu udowadniać

ale najważniejsze to mieć też rozsądek, czasami lepiej przyjąć stówkę mandatu niż prowokować policjanta bo jak zacznie szukać to nie skończy się na stówce ;)

marqowy
12-04-17, 23:43
Miałem ten sam problem żółte światła nawet po wymianie żarówek na 130% czy coś. Wymieniłem kostki na nowe ceramiczne koszt z 15 pln komplet lampy na Depo zamienniki od 2 lat jest ok :) W moich starych nie było odblysnika jak się przyjrzałem leżał sobie na dnie lampy. Jedyny minus po operacji to gorsze spasowanie, moim zdaniem warto. Światła w końcu są normalnej białej barwy a widoczność w nocy poprawiła się o jakieś 70%.

wywialwawa
13-04-17, 00:51
Nooo a uzyskałeś takie światło?

Lampy clear plus soczewki mini h1 7.0 :) https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170412/f9b417529775eed5daee968824eec7c2.jpg
Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

marqowy
13-04-17, 19:03
edit : aż tak dobrze jak u ciebie nie jest ale jest ok w wolnej chwili pstrykne jak jest u mnie po 2.5 roku.

Powered
27-05-17, 23:37
Może ktoś coś napisać na temat tych żarówek ? Tungsram Megalight Ultra +120% ? warto je kupić ? Nie palą reflektorów :o ? Są jakieś alterantywy dla tych żarówek w podobnych pieniądzach ?

wywialwawa
29-05-17, 09:55
Bardzo dobre zarowki :)