PDA

Zobacz pełną wersję : Tlumik Blackflame...



TygrysHonda
07-11-05, 14:37
Witam.
Zdecydowalem sie na kupno takiego tlumika do mojej coupetki http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=70609428 i tego dotyczy moje pytanko.Wydech mam caly seryjny i chce zalozyc tylko ten tlumik na koncu.Najczesciej smigam z predkoscia 110km/h i zastanawiam sie czy po zalozeniu tego tlumika nie bedzie mnie meczyl jego glos ( chodzi mi o glosnosc ).Mozecie mi cos na ten temat powiedziec??

pHiZzz
07-11-05, 14:53
Ja mam podobny problem, rowniez chce zmienic tlumnik ale nie wiem jeszcze na jaki
co do dzwieku nie chce zeby byl za glosny poprostu nie lubie ;]
jak by ktos mogl sie podzielic swoimi doswiadczeniami bylo by ciekawie

sielka82
07-11-05, 14:55
ja mam taki tylko z prosta i krotsza koncowka i wcale nie jest glosno. A przy 110 jak piszesz to bedzie tym bardziej znosnie. Moge go polecic.

Tomo
07-11-05, 14:56
najbardziej wygluszajacym elementem wydechu jest wlasnie tlumik koncowy. Zakladajacy taki malutki tlumik przelotowy na koncu na pewno bedzie glosno. Podaj jakie obroty masz przy 110kmh

boomer
07-11-05, 14:56
Przeciez masz regulacje glosnosci w tym tlumiku i to plynna wiec mozesz sobie ustawic jak chcesz

TygrysHonda
07-11-05, 15:11
Przy 110km/h mam rowne 3000 obr/min.

boomer
07-11-05, 15:14
Nie kumam, prowadzicie dyskusje czy bedzie glosno czy bedzie cicho jesli ten tlumik jest z plynna regulacja. To raz. Dwa cala reszta wydechu jest seryjna. Nad czym tu myslec? Nie bedzie glosno moim zdaniem, a jesli bedziesz chcial to regulujac sobie wkladke ustawisz sobie glosniej/ciszej czyli tak jak bedziesz chcial.Moim zdaniem temat do zamkniecia bo nie widze nad czym jeszcze sie tu rozpisywac

LIO
07-11-05, 15:19
Dwa cala reszta wydechu jest seryjna

i co z tego ?
ja majac cały uklad wydechowy seryjny, z tlumikiem srodkowym i katalizatorem, zmienilem koncowy i ryk zrobil sie niesamowity. Tlumik koncowy wycisza najbardziej ze wszystkiego i jesli zalozysz jakikolwiek przelotowy o duzej srednicy, to halas masz murowany. Co innego silencer, ale to juz inna bajka

pirus
07-11-05, 15:23
Moj kumpel mial caly seryjny wydech, oprocz urwanego tylnego tlumika 8)
Halas byl taki ze slychac go bylo z kilometra, wiec uwazam ze bardzo duze znaczenie ma tylny tlumik. Najlepiej zeby sie jakis posiadacz wypowiedzial... Mi sie wydaje, ze widzialem taki u wieshaq'a , ale nie jestem pewien.

boomer
07-11-05, 15:31
i co z tego ?
ja majac cały uklad wydechowy seryjny, z tlumikiem srodkowym i katalizatorem, zmienilem koncowy i ryk zrobil sie niesamowity. Tlumik koncowy wycisza najbardziej ze wszystkiego i jesli zalozysz jakikolwiek przelotowy o duzej srednicy, to halas masz murowany

Nie nazwalbym tego halasem, po prostu jest glosniej. Halas robi sie wtedy kiedy masz caly uklad przelotowy. Nie spotkalem jeszcze samochodu gdzie zmiana samego tlumika koncowego (zmiana a nie pozbycie sie go calkowicie) doprowadzilaby do takiego halasu zeby byl on upierdliwy,meczacy czy niebezpieczny dla zdrowia.


Moj kumpel mial caly seryjny wydech, oprocz urwanego tylnego tlumika
Halas byl taki ze slychac go bylo z kilometra, wiec uwazam ze bardzo duze znaczenie ma tylny tlumik. Najlepiej zeby sie jakis posiadacz wypowiedzial... Mi sie wydaje, ze widzialem taki u wieshaq'a , ale nie jestem pewien.
Normalne

Wytlumaczcie mi tylko po co cale dochodzenie jest tlumik jest z silencerem o plynnej regulacji. Na pytanie autora watku czy bedzie glosno odpowiedz brzmi - jak sobie ustawisz glosno to bedzie glosno a jak ustawisz cicho to bedzie cicho.

TygrysHonda
07-11-05, 15:35
Dobra , ostatnie pytanie i mozecie zamykac temat.
Po wlozeniu wkladki i skreceniu tlumika tak zeby bylo jak najciszej bedzie troszke glosniej niz w seri tak? i do tego dzwiek basowy?

Tomo
07-11-05, 15:35
Przy 110km/h mam rowne 3000 obr/min.

z mojego doswiadczenia ok. 3krpm sa wlasnie najglosniejsze :)

[ Dodano: Pon Lis 07, 2005 3:39 pm ]

Nie nazwalbym tego halasem, po prostu jest glosniej. Halas robi sie wtedy kiedy masz caly uklad przelotowy. Nie spotkalem jeszcze samochodu gdzie zmiana samego tlumika koncowego (zmiana a nie pozbycie sie go calkowicie) doprowadzilaby do takiego halasu zeby byl on upierdliwy,meczacy czy niebezpieczny dla zdrowia.

Moim civem jezdzilem z koncowym o wiekszym przelocie i bylo BARDZO glosno. Wycieczka do sopotu byla zawsze w stoperach a bez nich mozna bylo zwymiotowac... Wlasnie zamontowalem mu seryjny od 5gen i jak makem zasiał. Wszystko zalezy od pojemnosci koncowego i wybieralbym cos z oferty renomowanych producentow tlumikow.

wieshaq
07-11-05, 19:55
ja mam dokladnie taki. mialo sie dac wygluszyc ale ciezka sprawa z tym. nie mam kata i moze to tez po czesci jest powod bo na tlumiku ktory mialem wczescniej przelotowym po wycieicu kata zrobilo sie glosniej.

tak czy sieka jest duzo lepiej niz bylo na tym starym i i tak sporo ciszej. najgozej tak przy 3k rpm bo wtedy jest takie wkur**jace buczenie

no ale i tak polecam bo wyglad jest kozak..

jak cos to przygotoj sie ze bedzie bardzo nisko z tylu. ja czesto chacze tlumikiem. ma 160mm srednicy

TygrysHonda
07-11-05, 22:29
Wieshaq to ty masz ten wiekszy model , wylot 115mm a srednica puszki 160mm , ja chce ten mniejszy 90mm/125mm.

[ Dodano: Pon 07 Lis, 2005 ]
A czy rozmiar tlumika ma jakies znaczenie w glosnosci?
Wieshaq ma 115mm/160mm a ten co chcialem kupic jest mniejszy 90mm/125mm.Pierwsze to srednica wylotu , druga wartosc to srednica puszki.

Pati
08-11-05, 13:40
oczywiscie ze ma. czym mniejsza puszka, tym mniej tłumi.

raceboarder
08-11-05, 17:56
a moze posiadacz tłumika /firmy/ blackflame nagrac jego dzwiek , wrzucic tu , podajac przy tym poj. silnika ... !?

przedewszystkim brzmienie jest wazne , sam miałem basowego potwora alez amieniłem na serie bo wyrzymac sie nie dało /jak sie wypalil dziad jeden /


ps: czy te tłumiki blackflame maja jakies mocowania montarzowe ?!

TygrysHonda
08-11-05, 18:39
nie posiada zadnych mocowan. Moze wieshaq bylby taki dobry i nagral by nam dzwiek swojego tlumika??

OperatorBMW
29-10-06, 10:23
Ja mam mugena Blackflame z nowej serii EXO. Generalnie mugeny nie pasują do BMW ale efekt wizualny wcale nie jest zły. Sam tłumik - rewelacja. Nie widziałem u nikogo takiego wykonania. Dostałem gwarancję na piśmie 2 lata. Ale napewno przeżyje auto. Z wkładką jest tak cicho, jak na fabrycznym. Bez wkładki można pograć ludziom na bębenkach. :)

Osobiście wybrałem model z puszką fi 160mm. Zależało mi na dłuższej końcówce. Ale przykładaliśmy w serwisie też model fi 140mm i z wkładką było cichutko. Jakby kogoś interesowały, to proszę zajrzeć do www.tuningbaja.pl.

[ Dodano: Nie 29 Paź, 2006 ]
Jeszcze jedno - jak kupowałem tłumik to w komplecie była obejma z nierdzewki. Haki przyspawali do obejmy. Puszki nie ruszyli.

Pati
29-10-06, 11:39
wiesz jak Mugen wygląda? Poznałbyś tłumik Mugena na ulicy?

acerosss
27-11-08, 12:35
dokladnie !ja mam tlumik z silencerem ,jezdze na standardowym jego polozeniu i jest ok przy predkosci powyzej 120 spokojnie da sie jezdzic i łba ci nie urwie ;) co innego jak wyciagniesz calkowice silencer wtedy jezst to bardzo uciazliwe / ale pełna regulacja wiec nie ma sie nad czym zastawnawiac!/

pawulon_
30-11-08, 10:45
przez 3 lata to pewnie juz sie zastanowil :]

zabas
05-03-09, 19:40
nioooooo to może po 3 latach użytkowania sie teraz okarze jak tłumok sie sprawuje co ?
osobiscie interesuje mnie ten
http://moto.allegro.pl/item547945480_tlumik_koncowy_mugen_z_regulowanym_s ilencerem.html
i od razu pytanie czy jest to kasa w błotko w porównaniu do
http://moto.allegro.pl/item573876444_tlumik_apexi_n1_replika_mugen_jdm_4_ cale_tuning.html
jakościowo Blackflame lepszy ? jakies opinie prosze :D

mickar
06-03-09, 07:09
Mam od 2 lat Blackflame'a i sprawuje sie bardzo dobrze, nie wypluł flaków i niema dziur.

dimo
06-03-09, 16:36
Mam tez 2 lata Blackflame'a i nie ma grama rdzy, wyglada jak nowka... Chociaz jest dosyc glosny nawet na silencerach...