PDA

Zobacz pełną wersję : Szyberdach.

miazgus46
26-02-17, 19:38
Witam! Otóż gdy kupiłem moją Hankę miała zaklejony szyberdach sylikonem. Gdzieś czytałem że każda ej9 ma szyber elektryczny. Mój jest manualny na kolbkę( jutro dam fotki ). Kiedyś patrzyłem po firmie to wyglądało na to że był zakładany przez niemiecką firmę w niemczech. Po kilku miesiącach postanowiłem naprawić szyber. Odkleiłem sylikon. Okazało się że cieknie. Dorobiłem uszczelkę "druciarskim sposobem". Nawet się sprawdzało, ale świadomość uszczelki od drzwi w szyberdachu mnie zjadała xD macie jakiś pomysł na naprawienie szyberdachu? Ma ktoś wymiary jakie powinien mieć szyber w ej9? Zastanawiam się czy nie dałoby rady zamontować orginalnego w miejsce "niemieckiego zamiennika". No chyba że były Hondy z manualnym szyberdachem i mam orginał ale o tym nwm. Mój szyber wygląda mniej więcej tak:

http://allegro.pl/szyberdach-uniwersalny-farmont-f700-bdb-81x40-i6726020688.html#thumb/4

Jest opcja żeby zamontować go jeśli wymiary by się zgadzały? Miał ktoś podobny problem?

paweltdf
27-02-17, 08:42
Nie da rady zamontować oryginalnego szyberdachu jak go fabrycznie nie było, a raczej można, ale jest to dosyć kosztowne, musiałbyś wspawać cały dach z wersji z szyberdachem, bo nie masz mocowań, wzmocnień i odprowadzenia wody + w karoserii pod zderzakiem tylnym i w słupkach przednich musiałbyś wyciąć 4 dziury na rurki do odprowadzania wody z szyberdachu no i oczywiście trzeba zmienić podsufitkę, daszki przeciwsłoneczne, lampkę do oświetlania wnętrza i pociągnąć instalację elektryczną do niego. Też o tym myślałem ale dałem sobie spokój jak zobaczyłem ile z tym roboty jest.

cichykzn
27-02-17, 22:17
Sprzedaj i kup wersje z ssyberdachem, chyba jedyne wyjście jak chcesz mieć szyber koniecznie

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

miazgus46
28-02-17, 21:01
Nie no w auto wlozylem juz 20 tys nie sprzedam mojej Hanuli xd zjebalem z szyberdachem... Cos wymysle thx za odp.