PDA

Zobacz pełną wersję : problem z hania d15b2 :(



bvki
07-09-08, 09:39
Witam wszystkich. Mam nastepujacy problem. Moja hania to 5g 1.5 silnik rok 93. Otoz kiedy hania jest zimna odpala bez zadnego problemu, ale gdy np silnik jest rozgrzany i gasze go np na kilka minut (tankowanie na stacji) ma ciezko odpalic :(

Krece go do momentu kiedy zapala sie zolta lampka z motywem silnika.. I tak jeszcze kilka razy i dalej nie chce zapalic.. Wkoncu po kilku naprawde dlugich kreceniach odpala ale czuc strasznie zapach spalonej benzyny, nieprzyjemny zapach.. Co moze byc przyczyna? Zaznacze ze mam dziurawy tlumik ktory wymieniam w tym tygodniu, ale nie sadze ze to od tego.

Jesli ktos mial podobny przypadek to prosze o pomoc :)

zieloo007
07-09-08, 09:58
Najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie samodiagnostyki

kmikolaj
07-09-08, 16:20
strzelam że to od przekaźnika pompy paliwa, miałem podobną sytuację. Po samodiagnostyce komp pewnie wyrzuci błąd 16. Przelutuj wszystkie punkt na przekaźniku.

bvki
07-09-08, 17:50
jutro zrobie samodiagnostyke i napisze.. zobaczymy co dalej :) dzis rozmawialem ze znajomym i powiedzial mi ze moge miec zapierniczony katalizator dlatego po odpaleniu czuc spalona benzyna ... hmm a wtrysk czy rozregulowany zaplon jest to mozliwe? bo o tym tez wspomnial. Sam za przelutowanie nie chce sie brac nie chce nic spierniczyc :)

mozes
07-09-08, 17:54
Posłuchaj czy podczas próby odpalenia nagrzanego samochodu słychać pompę paliwa. Przekaźnik pompy trzeba przelutować bo to jest najprawdopodobniej przyczyną twojej zagadki.
pozdro

bvki
08-09-08, 18:10
slychac... i slychac ja za kazdym razem jak probuje odpalac :/

chlopaki wyskoczyl mi blad nr 16... hmmm z innej strony wyczytalem ze to:

16 . Fuel Injector Wtryskiwacze
(Problem in fuel injector circuit )

na naszym forum znalazlem jak sie zabrac do tego przelutowania :) o wynikach pracy napisze ;)

pozdrawiam i dziekuje za pomoc :)

pacha
08-09-08, 22:48
ja tez jestem za przekaźnikiem pomy paliwa....miałem podobnie