PDA

Zobacz pełną wersję : Remont silnika.



udzio03
19-02-17, 09:08
Witam Panowie. Sprawa wygląda tak, że planuje wyremontować piec do mojego Civica (D16Y7). Obecny przebieg samochodu to ponad 320k km. Silnik chodzi ładnie równo, trzyma idealnie obroty, ciśnienie na tłokach 10bar na każdym, tyle że łyka olej i kopci no i nie jest już taki mocny. Samochód obecnie ma założona instalacje gazową Stag4 na podzespołach AC, na której jeżdżę już jakieś 60k km, nigdy nie miałem z tego powodu żadnych problemów. Co do remontu myślałem zmienić pierścionki na jakieś NPR TPR w razie konieczności panewki, uszczelnić cały silnik i dać do regeneracji głowice tzn uszczelniacze, docieranie gniazd itd wszystko na "lepszych" częściach bo wiadomo dobrych już nie ma. Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem, u którego planuje remontować auto i mówi że przy samych pierścionkach nie jest powiedziane że auto przestanie brać olej i wgl że to będzie śmigać jak należy, bo na tulejach mogą być "jajka" wspominał też coś o szlifowaniu wału. W tym momencie sam nie wiem jak się za to zabrać. Może mi ktoś cokolwiek powiedzieć na temat remontu takiego silnika? Może ktoś u siebie robił? Samochód robię pod siebie do codziennej jazdy, po prostu chce mieć pewne auto. Co do części planowałem zaopatrzyć się w nie w sklepie Haparts oczywiście z najwyższej półki, ewentualnie u Jarka. Proszę o jakieś porady uwagi, nie chce wywalić kasy w błoto. Czekam na odp. Pozdrawiam Krzysiek!

HakerPL1
19-02-17, 11:23
pomierz blok i będzie wiadomo jakie masz tuleje, wału w hondach się nie szlifuje