PDA

Zobacz pełną wersję : problem z klaksonem



bidzis3
06-09-08, 15:37
witam mam cifa V gen HB i mam taki problem nie dziala mi klakson wiec wyjolem go i pomyslalem ze sie zepsul bo juz gdzies czytalem ze sie czasem zdaza ze sie psuja wiec kupilem na forum nowy i patrze ten tez nie dziala co sie okazalo ze nie ma pradu w tych kablach moze ktos mial taki problem i jakos sobie z tym poradzil albo ktos wie co moze byc nie tak
prosze o pomoc:)

zieloo007
06-09-08, 20:37
Sprawdź bezpiecznik "horn"

bidzis3
06-09-08, 21:36
bezpiecznik jest ok

piotrstrojek
07-09-08, 07:16
Styki przy kierownicy - tam są takie blaszki może się zapyciały czymś albo po prostu nie stykają...

kmikolaj
07-09-08, 22:24
Miałem podobną sytuację - też sprawdzałem styki przy kierownicy i było ok, a sygnału dalej nie było. Okazało się że miałem walnięty jeden z przewodów. Sprawdź miernikiem przewody, na jednym powinieneś mieć +12V a drugim będzie masa po przyciśnięciu kierownicy(układ zwiera masę).

bidzis3
08-09-08, 19:46
no własnie nie ma pradu w tych przewodach... powiedz mi gdzie byl ten kabel uszkodzony? a te styki to sa pod tym znaczkiem kierownicy? bo jesli tak to mam problem bo juz kiedys probowal ktos to odkrecac i obrobil srube i nie da rady jej odkrecic... a nie widze sposobu zeby ją jakos odkrecic bo tam jest strasznie trudny dostep.

kmikolaj
08-09-08, 21:14
sprawdź pierw czy na jednym z przewodów jest +12 (jeden kabelek od miernika na blache w gołym miejscu albo do masy, a drugim sprawdź oba przewody do klaksonu, chociaż to chyba powinien być biało-zielony) jeśli nie ma to gdzieś jest przerwany przewód +12. Tak było właśnie u mnie ok. 5 cm od klaksonu.
Na niebiesko-czerwonym powinna być masa po wciśnięciu przełącznika na kierownicy. Sprawdź miernikiem czy jest przejście na nim a np. maską po wciśnieciu kiery. Jeśli nie ma to albo jest gdzieś walnięty ten kabelek albo te styki.

bidzis3
09-09-08, 16:12
no juz wszystko ok klakson dziala okazalo sie ze kabel z pradem byl przeciety gdzies kolo błotnika ale pociagnolem nowy kabel z tej wiazki wyzej i wszystko smiga:) dzieki za pomoc:) pozdrawiam

młooody
09-09-08, 16:15
mam pytanie jak tu sie dodaje nowe posty bo szukam i nie moge znalesc:D:D:D:d??