PDA

Zobacz pełną wersję : Blok b20 naprawa



adam94pp
10-02-17, 15:56
Siema mam pewien problem a mianowicie juz dawno temu zakupilem za grosze blok silnika b20 w ktorym niestety zostaly rozwiercone gwinty srub glowicy na wiekszy rozmiar plus zastosowane zostaly szpilki o bodajze twardosci 12.9 lub 10,9 musialbym sprawdzic i teraz pojawia sie problem jak duze sa otwory w glowicy? poniewaz nie wiem czy przejdzie mi glowica przez te szpilki.Problem nr 2 czy mozna to tak zostawic lub czy robic helicoil pod sruby arp? watpie ze helicoile utrzymaja dociskanie wszystkich srub glowicy (producenci podaja max 70NM na helicoil) tak rozmyslam czy szukac innego bloku czy moze podzialac cos z tym.Rowniez czy mozecie mi powidziec jakiej wielkosci sa OEM sruby glowicy b serii? dokladne wymiary wysokosc grubosc itp itd z gory dzieki

gibonek
10-02-17, 16:49
siema ja miałem tak zrobione u tokarza skąd masz ten blok?bo sam sprzedałem taki ale w nim były szpilki wszystkie dorabiane na wzór tych arp ale tam gdzie otwór na śruby w głowicy było zwężenie,a jeśli chodzi o helicoil to podobno porsche stosuje je w swoich blokach i wytrzymałość takiego gwintu jest większa niż pierwotnego w aluminium a gdzie to wyczytałeś że znoszą tylko 70 nm?to pewnie zależy dla jakiej śruby ale w b18c4 głowice na oem szpilkach się dokręca z momentem 85nm

adam94pp
10-02-17, 20:05
blok mam wlasnie od cb ale nie przemawiaja do mnie te szpilki i nie chce wywalic kasy na szlif cylindrow itp a okaze sie ze nie da sie przymocowac glowicy do bloku

Jedras
10-02-17, 23:53
😎 jak dobrze kojarzę ten blok to:
Dorobione były aby 2 szpilki no nie? Wrzuć w to miejsce helicola + zamień wszystkie śruby na ARP i będzie śmigać :)
Sprawdź też plaszczyzne bloku i owal zmierz chociaż widzę że będą szlify pewnie 0.50 mm :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

adam94pp
11-02-17, 10:01
😎 jak dobrze kojarzę ten blok to:
Dorobione były aby 2 szpilki no nie? Wrzuć w to miejsce helicola + zamień wszystkie śruby na ARP i będzie śmigać :)
Sprawdź też plaszczyzne bloku i owal zmierz chociaż widzę że będą szlify pewnie 0.50 mm :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Wszystkie szpilki sa rozwiercone tak jak mowi Gibonek bo to jego blok.Dzwonilem do DZIAK'a i mowili ze jak szpilki maja twardosc powyzej 10.9 to mozna spokojnie zostawic a jesli chodzi o blok bedzie robiony nadwymiar itp i wszystkim zajmie sie dziak nic nie bedzie turbione jedynie lekko dopreze i tyle.