PDA

Zobacz pełną wersję : d16z9 zmiana 4-2-1 na eBay 4-2-1 jest sens a sonda...?



pawel240
05-09-08, 22:19
witam padła mi sonda troche o tym poczytałem na forum i kupiłem sonde uniwersalną NGK, pytanie pierwsze
- są dwa rodzaje tych sond pierwsza z nich ma normalnie mase z kolektorem a druga ma odizolowaną mase, jaką lepiej wziać ? wziąłem tą odizolowaną ale jutro moge wymienic.
dzis przy próbie wykręcenia starej sondy mialem pewne problemy i mi sie urwała tak ze musze odkręcić kolektor zeby go rozwiercic, mam też na półce nowy kolektor 4-2-1 ale mam pewne wątpliwości co do tego czy będzie jakaś różnica międze seryjnym zdaje się żeliwnym kolektorem 4-2-1 a takim ebajowym
nigdzie na forum nic na ten temat niestety nei znalazlem... ;/ ile moze dac zmiana kolektora w tym silniku ?

Sławek
05-09-08, 23:38
Polecam lekturę o kolektorach, tam wszystkiego się dowiesz: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=10682
A co do sondy, to wymień na tę z masą przez kolektor, po co masz kombinować z dodatkowym przewodem, jak może być oryginalnie.

pawel240
06-09-08, 00:33
nie to nie tak ze jest dodatkowy przewód w obydwie mają po 4 przewydy, nie wiem do konca jak to jest ale w opisie tych sąd jest cos takiego ze jedna z nich ma odizolowaną mase

Sławek
06-09-08, 11:02
No to powinna być dobra, bo w Hondzie, w czteroprzewodowej sondzie są : dwa przewody od grzałki (czarne), przewód sygnałowy (biały), i właśnie masa (zielony).

pawel240
06-09-08, 14:00
aa no wlasnie w tej sondzie ngk jest opis jak połączyć tel kolory
a jak to jest z tymi kolektorami d16z9 i tak ma 4-2-1 tyle ze zeliwny i pewnie mniejsze kanały co moze dać zmiana na takiego eBayowego 4-2-1 ?

wunat
06-09-08, 14:02
Ziom ogarnij sie, o ebayowych kolektorach jest pierdyliard postow. jednym slowem zakladaj nie marudz.

pawel240
06-09-08, 20:50
no i zalozylem :D jest nawert roznica chodzi troche inaczej bardziej metalicznie mam zamiast katalizatora przelot jakis i koncowy replika apexi n1 różnice odczuwam dopiero po 4tys w nizszej partii obrotów nie zauwazylem roznicy a co do sondy to wzialem taką z odizolowaną masą sonda dziala zadnego błędu nie wywala ale wydaje mi sie ze chodzi jak powinna jutro wrzuce filmik z voltomierza bardzo skaka jakos ;/