PDA

Zobacz pełną wersję : Niskie cisnienie oleju



Roksana
28-01-17, 00:11
Hej:)
mam mały problem z moim autkiem. Otoż silnik b16a2 byl remontowany niedawno, taki remont z tlokami itp. I teraz będę go sobie docierała. Ale zauważyłam, że na rozgrzanym silniku cisnienie spada do 0.7b (kontrolka na ag) tylko na wolnych :/ Na zimnym ok, na rozgrzanym w czasie jazdy takze tylko te wolne dziwne..Ktos ma jakis pomysl co moze byc przyczyna? Chce troche wiedziec zanim go znowu oddam do mechanika.
Pompa oleju oem nowa :)
Dziekuje!

wiesko1261
28-01-17, 07:01
Hej:)
mam mały problem z moim autkiem. Otoż silnik b16a2 byl remontowany niedawno, taki remont z tlokami itp. I teraz będę go sobie docierała. Ale zauważyłam, że na rozgrzanym silniku cisnienie spada do 0.7b (kontrolka na ag) tylko na wolnych :/ Na zimnym ok, na rozgrzanym w czasie jazdy takze tylko te wolne dziwne..Ktos ma jakis pomysl co moze byc przyczyna? Chce troche wiedziec zanim go znowu oddam do mechanika.
Pompa oleju oem nowa :)
Dziekuje!

ja podmieniałem podkładkę na cieńszą na zaworze przelewowym (na pompie Dseria zimny 6b , rozgrzany na jałowym 2-2.5b 800obr/mjn. )
ale na seryjnej powinno być dobrze w szczególności nowej ?
gdzieś jest spadek ,strata ciśnienia ? panewki (zbyt luźne pasowanie) , zaślepki , straty na wałkach klawiatury ?(pasowanie) smok zbyt blisko misy , przypchany ? filtr oleju :D

King007
28-01-17, 09:13
Czym miezysz to ciśnienie? Gdzir wpiety czujnik ?

gibonek
28-01-17, 09:23
sprawdź nie na czujniku tylko wkręć manometr w miejsce czujnika ciśnienia oleju, mi spadało poniżej 1 bara na przytartych panewkach i vtec się nie odpalał bo ciśnienie było za niskie jeśli jest faktycznie takie to ten silnik już ledwo zipie i się zatrze nie bawem ,u mnie na dobrym dole ciśnienie przy oleju rozgrzanym na 80 stopni wynosiło 2.5 bara,za ciśnienie odpowiada głównie stan panewek bo pompa daje i tak nadmiar ciśnienia ,przytarte zużyte panewki=słabe ciśnienie oleju,ale te czujniki czasami padają u mnie pochodził jeden dzień i się zepsuł jak faktycznie byś miał tak niskie ciśnienie to silnik by głośno pracował

Roksana
28-01-17, 09:35
Mierze zegarem Autogauge warning. Ta oem kontrolka się nie zapala jeszcze. Czujniki wpiete w miejsce starego czujnika na takim trojniku.
A panewki są nowe założone. A czy filtr oleju może zrobić takie straty ciśnienia? Bo na dotarcie jakiś najtańszy założyłam.

gibonek
28-01-17, 10:04
filtr oleju jeśli jest nowy to nie będzie miał wpływu na taki spadek ciśnienia,a kontrolka oleju jak ci szybko gaśnie przy zapalaniu? panewki były wymieniane bo?jeśli tak to na jakie i czy były sprawdzane luzy plastigage ,możliwe że na tym trójniku jest spadek ciśnienia taki na wolnych że ten zegar tyle pokazuje ja bym się podpiął w miejsce fabrycznego czujnika bez trójnika i wtedy sprawdził?

Roksana
28-01-17, 10:13
Kontrolka oleju po około 1s gaśnie. Panewki nowe bo sama chciałam w sumie. Silnik miał 300tys i pił olej. Może dzisiaj uda się mi sprawdzić to ciśnienie manometrem.
A ten zawór przelewowy to gdzie jest?

FaziRBK
28-01-17, 10:15
U mnie na trójniku w miejsce czujnika w bloku(czyli to samo co u Ciebie) i tych samych zegarach Auto gauge smoke ciśnienie na mocno rozgrzanym silniku wynosi ok 1,5bar.
Po za tym zapytaj mechanika czy rozbierał pompę oleju i robił pomiary rotorów etc.

Roksana
28-01-17, 10:39
No pompa nowa to wątpię żeby rozbieral. Jeśli ten pomiar wykaże to co zegar to raczej te panewki są zle założone?

King007
28-01-17, 11:34
Weź zwykly manometr i wkrec w miejsce ori czujnika i zmierz ciśnienia

Subtil
29-01-17, 15:47
Kompa masz ze standardowa mapa? jeśli zmieniony to może mapa ujowa. Podlane paliwem i rozrzedza olej.
Jakie ciśnienie przy 3k rpm na rozgrzanym?

Jedras
29-01-17, 17:35
A ja Ci powiem tak.. podmien czujnik i sprawdź na początek manometrem ktory da Ci dość duża pewność pomiaru.. gałgany czasem pokazują jak chcą, u mnie też potrafił pokazać czasem 0.7ba , godzinę później po szaleństwach autem 1.5ba a na sam koniec nie włączył się już po 2 miesięcznym postoju auta

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

maniek__007
01-02-17, 00:01
Trochę to wszytko pomieszane.
Każdy pisze: ja mam takie ciśnienie, a ja takie, ale napiszcie na jakim oleju i w jakich warunkach czy zimą czy latem, czy to po odpaleniu czy po rozgrzaniu, czy olej świeży, czy przed wymianą.... to wszystko ma wpływ.
Przykładowo olej 5w40 w zimę przy odpaleniu, daje u mnie w corolli 6-8 barów ciśnienia na świeżym 6 na starym 8 a po rozgrzanie na nowym 1,5-2 a na starym 0.7-1.5, w lato na świeżym 3-4 bary przy odpaleniu na starym przy odpalenia powyżej 4, po rozgrzaniu na świeżym 1-1.5
Na starym 0.6-1.
Różnie też bywa z olejami niby 5w40 ale testujac już któryś z kolei olej a wymieniam go nawet 4 razy w roku różne rzeczy zaobserwowałem.
Ważne jaki olej marka i sae, warunki wyżej wymienione...
Jeśli ciśnienie rośnie miarowo z obrotami, to ok średnio w większości samochodów przyjmuje się około 0,7 co tysiąc obrotów.
Możesz zrobić próbę ciśnienia czyli w rękę manual, zobacz ile ciśnienia powinien mieć przy 3000rpm, i sprawdź czy jest u ciebie ok
Nie sugeruj się też zegarem, często oszukują.
Ciężko w trakcie jazdy badać temperaturę, jak olej nie jest w pełni rozgrzany. Jak wchodzisz ostro w zakręt olej się miesza, czyli ten od dołu miski schłodzony opływem powietrza, z tym z góry, gorącym i wtedy ciśnienie potrafi skakać, bo pompa raz zaciągnie chłodniejszego co wytworzyć większe ciesnienie w układzie, raz gorącego co wytworzy mniejsze ciśnie co nie znaczy źle, to znaczy że szybciej dotrze taki olej do panewek dlatego jak piłować samochód to dobrze rozgrzany.