PDA

Zobacz pełną wersję : Hamulce del sol

seku
02-01-17, 19:31
Panowie planuje kompletna modernizacje hamulcow w moim delsolu. Tyl slabo hamuje wiec podjalem decyzje robimy wszystko ale chce zostac przy orginalnych rozmiarach. Planuje przeznaczyc cos kolo 1000-1200zl na wszystko. Ogarne to w tych pieniadzach?

Doradzcie jakie tarcze i klocki na przod oraz na tyl. Przewody tez bym wymieni. HEL w opolcie wystarczy? Przy okazji zregenerowal bym zaciski. Czy jak kupie caly zestaw z tloczkami to dam rade sam to wymienic czy lepiej oddac to do jakiegos zakladu.

Jak wgl sprawdzic pompe czy juz nie wysiada?

Gdzie najlepiej wszystko zamowic zeby ceny byly w miare i nie wje***c sie w podrobki itd..
Najlepiej jakbyscie podrzucali jakimis linkami z sklepow.

Podrawiam.:)

romekex
02-01-17, 19:38
z ciekawosc to sam jestem ciekaw jaka jest cena orgnalnych tarcz w aso hondy;)

seku
02-01-17, 20:23
Ogolnie nie chodzi mi o orginalne z ASO tylko mialem na mysli ze zostaje 260/240 a nie nic wiekszego.

cichykzn
03-01-17, 11:24
Stalowy oplot na pewno będzie na plus jeśli chodzi o siłę hamowania. Możesz też zainwestować w większą pompę i serwo choć jeśli zostajesz przy tym co masz to nie wiem czy to będzie niezbędne. A jeśli chodzi o tarcze czy klocki to jest bardzo dużo dobrych producentów i wszystko zależy co chcesz osiągnąć bo możesz inwestować w nawiercane czy nacinane tarcze ale czy to będzie miało sens ? Jeśli chodzi o klocki to najczęściej polecana firma jest chyba ferodo i modele ds2500, premier czy ds performance, a tarcze to już różnie bywa, ale tacy producenci jak Bosch, brembo, trw, ATE czy też ferodo.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

KrzyChules
03-01-17, 17:12
Tyl slabo hamuje

tzn w sensie ze hamulec nożny jest słabszy od ręcznego ?

seku
03-01-17, 18:15
Noznego prawie wgl nie ma a reczny trzyma ale przy samej gorze. Tarcze przyrdzewiale.

bartek28124683
03-01-17, 20:42
Sprawdzałeś ile masz klocka z tyłu? Ręczny można podregulować jeśli problem nie leży w zużytych klockach/tarczy. Jak będziesz robił u mechanika przypilnuj żeby ci wyczyścił piasty i sprawdził czy czasem prowadnice nie chodzą za ciężko.

z ciekawosc to sam jestem ciekaw jaka jest cena orgnalnych tarcz w aso hondy;)
komplet tarcz 242 przód 576 zł, klocki 300 zł :)

seku
04-01-17, 16:20
Wykombinowalem taki zestaw wyszlo +/- 1400zl

Tarcza przod - BREMBO - 09.5509.75 ok 280 zl komplet
Klocki przod - EBC Greenstuff DP2891 ok 350zl
Tarcza tyl - BREMBO – 08.5719.10 ok150zl komplet
Klocek tyl - EBC Honda DP642/2 ok 100zl
Przewody - HEL HON-4-048 ok 380 zl
Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego tyl AUTOFREN D4857C ok 2x 55 zl
Zestaw naprawczy, zacisk hamulca przod AUTOFREN D41936C ok 2x 50 zl

Co myslicie?

Kszysiu
04-01-17, 18:28
Ja bym się zastanowił, czy nie warto na przód nie zakładać 282 jak wszystko wymieniasz. Wszak różnica to kwestia znalezienia zacisków za ~150zł i ewentualna różnica w klockach i tarczach.

W ogóle zastanowiłbym się czy jest sens na siłę wszystko wymieniać. Może tarcze i klocki są OK, tylko trzeba przejrzeć zaciski czy się nie pozapiekały itp? Może szkoda wymieniać wszystko z powodu kaprysu? :) Tym bardziej, że jeśli tarcze z tyłu są "przyrdzewiałe" (gdzie? tam gdzie trze klocek?) to może po prostu klocki w ogóle nie dotykają tarcz bo coś się zepsuło? :)

seku
04-01-17, 21:25
Jak tylko zlape troche wolnego postaram sie rozebrac hamulce i posprawdzac. Aktualnie tyl lewy obciera caly czas, felga jest ciepla po jezdzie a prawa przyrdzewiala cala jakby wgl klocek nie lapal... Bede mial chwile czasu to postaram sie to rozebrac narazie musze sie wstrzymac.

TommyH
04-01-17, 22:12
Kup zaciski 282 mm z CRV1 za gorsze są a to to samo co w Preludzie itp :) odczujesz róznice nie wielkim kosztem

wywialwawa
05-01-17, 03:06
Zregenerować zaciski , wymienic pompe na zregenerowana, lub calowa z Prelude. Wymienic płyn hamulcowy. Przejrzeć przewody gumowe przy kołach czy nie pecznieja, przewody pod autem najlepiej wywalic ori bo rdzewiec lubią , wsadzic miedź i przewody w oplocie. Sensowniej bedzie już chodzić. Zestaw naprawczy zacisku to nie jakaś astronomia.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

KrzyChules
05-01-17, 09:58
sprawdz regulator sily hamowania , u mnie on byl przyczyną ze tył słabo hamował (pomimo całego tylu nowego)