PDA

Zobacz pełną wersję : Civic V - B18C4/K20A4 - pytania do SWAPów



Famas
02-01-17, 20:06
No cześć,

Jako, że moja Hania sobie wesoło popierduje na biednym 1.3, w końcu trzeba zacząć myśleć nad czymś trochę większym.
Dlatego mam do was kilka pytań, bo zapewne nie jestem jedynym, który coś takiego zrobił/chce zrobić.

Myślałem nad B18C4 lub K20A4.

Teraz pytanie(a) do was.

O ile mniej więcej orientuję się, jak będzie wyglądać zabawa z 1.8ką, to nie jestem pewien, jak sprawy mają się z K20, mianowicie chodzi mi o ogólną problematyczność K20 i jego montaż do Civica V-tki (HB 1.3) - no i czy w ogóle da się to zrobić wymiarowo.

Na razie nie chcę zadawać zbyt konkretnych pytań, natomiast interesuje mnie to, czy komuś się to udało, jak wyglądają problemy i koszta z tym związane no i oczywiście jak oceniacie ogólnie sam silnik. (Nie, to nie ma być ekonomiczne :V)


Z góry przepraszam za możliwe głupie pytania, dalej się uczę w temacie :D

romekex
02-01-17, 20:18
poszukaj lap, polosi , do eg k20 sposobu na wylaczene immo w kompie lub firmy ktora sie tym zajmuje , dedykowanej chlodnicy , pomysl jeszcze zeby to zatrzymac i przykleic do drogi , mysle ze w podobnych kosztach wyjdzie cie zakup ep3;D

b18 swap z 5 6 tys hamulce opony i wzgledne zawieszenie nie liczac robocizny w 10tys moze wyjedzie z garazu
k20 oscylowal bym cene 15 do 20 tys zeby tym autem sie dalo jechac skrecac i hamowac

niech ktos porawi jesli sie duzo pomylilem:p

cichykzn
03-01-17, 12:11
Ogólnie to główna różnica są koszta, K seria jest w ch.. drogą opcją i będziesz mieć problem ze znalezieniem wszelkich elementów customowych potrzebnych do swapu. Co prawda silniki są bardzo dobre i mają największy potencjał jeśli chodzi o moc w n/a i ewentualne doładowanie bez zakucia. B jest najpopularniejszym rozwiązaniem jest tego sporo i łatwo dostępne. Tylko pytanie czy chcesz iść w n/a czy w doładowanie bo tu można kombinować na kilka sposobów. Do n/a brałbym B20 z czapka od b16, ewentualnie b18 albo całe b18c6, tylko że C6 to już też robią się trochę koszta. A do doładowania tylko b18c4 ;)

Możesz pomyśleć też np nad h22, jest też całkiem sporo projektów z tym swapem, co prawda ciężko wyciąga się koniki w n/a bo max ugrasz może 10-20 koni w najlepszym wypadku, ale na start już 200 koni i daje radę na doładowaniu ;)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka