PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa wspomagania & Kable WN



misticloud
30-12-16, 13:59
Czesc,

Pacjent: 6 gen 99 .r ze swapem b16a2 z 5 gen

Problem: Przy skrecie maksymalnie kierownicy spadaja obroty do minimum i silnik gasnie. Z info jakie udalo mi sie zdobyc chodzi o pompe wspomagania - stawia za duzy opor. Czy jest sens robienia regeneracji pompy ? czy ktos to z Was robil ? (widzialem temat ze zdjeciami ale niestety juz fotorelacja nie dziala) czy lepiej szukac jakiejs nowej pompy ?

Pytanie: Czy jest sens wymieniac seryjne kable WN na jakies nowe np NGK ? czy lepiej jezdzic na tych. Jesli warto zmienic to na jakie

Z gory thx za pomoc.
Pozdrawiam,
misticloud

cichykzn
30-12-16, 17:54
Wszystko zależy od stanu kabli, jeśli nie masz jakiejś rzeźby przy nich i nic nie wskazuje na ich zużycie to szkoda kasy, nowe kable ngk to koszt 200-250zl co najmniej, więc szkoda kasy

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

delek
30-12-16, 18:05
Czesc,

Pacjent: 6 gen 99 .r ze swapem b16a2 z 5 gen

Problem: Przy skrecie maksymalnie kierownicy spadaja obroty do minimum i silnik gasnie.

Ściągnij pasek z pompy i zakręć kołem pasowym ręcznie, to sprawdzisz opór. W niektórych silnikach w układzie wspomagania jest czujnik ciśnienia, z którego komputer rozpoznaje, że wzrosło obciążenie, może to to. A jeśli gaśnie tylko w pozycji gdy kierownica jest skręcona do oporu to bym to zostawił. Do oporu w ogóle się nie powinno skręcać, to jest szkodliwe dla wspomagania, zawsze odbijać kierownicą do "ciut przed".

misticloud
31-12-16, 00:21
Wszystko zależy od stanu kabli, jeśli nie masz jakiejś rzeźby przy nich i nic nie wskazuje na ich zużycie to szkoda kasy, nowe kable ngk to koszt 200-250zl co najmniej, więc szkoda kasy

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Dzięki ! nie wyglądają na zuzyte - tak się zastanawiam czy 17-sto letnie kable nie powinny być wymienione mimo braku wad :)


Ściągnij pasek z pompy i zakręć kołem pasowym ręcznie, to sprawdzisz opór. W niektórych silnikach w układzie wspomagania jest czujnik ciśnienia, z którego komputer rozpoznaje, że wzrosło obciążenie, może to to. A jeśli gaśnie tylko w pozycji gdy kierownica jest skręcona do oporu to bym to zostawił. Do oporu w ogóle się nie powinno skręcać, to jest szkodliwe dla wspomagania, zawsze odbijać kierownicą do "ciut przed".

no wlasnie np przy zawracaniu zdarza sie ze zgasnie :/

czasem zdarzalo mi się jeszcze w deszczowe dni przy hamowaniu i skrecaniu w prawo czy w lewo (nie zawracaniu) spadaly drastycznie obroty