PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana padniętego silnika, jakie koszta, jaki silnik podejdzie.



Kuba.
30-12-16, 13:37
Witam, niestety bratu w angielce padł silnik... Urwana śruba koła pasowego zrobiła bałagan z wałem korbowym. Raczej lepiej silnik wymienić, niż remontować dół silnika :rolleyes:

1) Jaka jest mniej więcej stawka mechaników za wymianę słupka?
2) Oryginalnie jest D14A2 (angielka przedliftowa). Jakie silniki podejdą P2P? Mam ofertę na D14Z2, pytanie czy to podejdzie?

Waldek
30-12-16, 18:11
Wymiana do 1000 PLN.

by HUAWEI 😎

arthi
31-12-16, 04:45
Razem z regeneracją tarczy sprzęgła, wymianą oleju w skrzyni na syntetyk zapłaciłem w tym roku 650zł + silnik.

bartek_levis
31-12-16, 13:28
wymianą oleju w skrzyni na syntetyk
ciekawe kto i co Ci tam wlał
koszt wymiany ok 500 plus graty, rozrząd, płyny, sprzęgło zależy od stanu... ale warto wymienić

arthi
31-12-16, 15:57
Wlał pewnie to co powiedziałem jakiś systentyk do skrzyń, nie ma powodów, żeby nie wierzyć. Juz przelatałem od tego prawie 7 tys. kilometrów.
Wczesniej wlałem MTF... głupi byłem, że się w ogóle dałem naciągnąć na ten mit i wlałem te siki do skrzyni. Pamiętam jak dziś reakcję człowieka w serwisie wymiany, z dwa razy się pytał czy na pewno chcę to lać ;)

Co do silnika, ja bym kupił od kogoś z forum, ale nie od handlarza, bo takich też tutaj dużo, ale o silniku nie wiesz nic. Chyba nawet jest taki rozbity civic z D14Z4.

Kuba.
31-12-16, 16:08
A ma ktoś pojęcie jakie d14 podejdą p2p?

Driftek97
31-12-16, 16:41
Wyczyść skrzynkę, bo nie można nic napisać ;)

wiesko1261
01-01-17, 09:09
ciekawe kto i co Ci tam wlał
koszt wymiany ok 500 plus graty, rozrząd, płyny, sprzęgło zależy od stanu... ale warto wymienić

a co w tym dziwnego :p , sam lałem do swej hybrydy 5w i byłem zadowolony (szpera i ciąganie buggy na lawetce ) po rewizji w skrzyni , nic nie znalazłem , nawet pyłku na magnesach
biegi lżej wchodziły niż na 10w ;)


Witam, niestety bratu w angielce padł silnik... Urwana śruba koła pasowego zrobiła bałagan z wałem korbowym. Raczej lepiej silnik wymienić, niż remontować dół silnika :rolleyes:

1) Jaka jest mniej więcej stawka mechaników za wymianę słupka?
2) Oryginalnie jest D14A2 (angielka przedliftowa). Jakie silniki podejdą P2P? Mam ofertę na D14Z2, pytanie czy to podejdzie?

praktycznie każdy d14 , mimo że masz starą konstrukcję głowicy :)

romekex
01-01-17, 10:25
w sumie to kazdy d14 ci wejdzie kolektory pasuja do kazdego d14 aparat tez lapka od strony rozzrzadu tu zwroc uwage bo masz o ile sie ne myle metalowa (poduszka silnika) jak wezmiesz silnik od mlodszej angielki d14a8 czy d14z4 to wez zpoduszka silnika bo tam jest alu i na 3 srubki .
tak to o ile sie ne myle to zamiast tego d14a2 to d14a3 d14a4 d14a8 d14z4 wejdze kazdy tylko osprzet ze starego przelozyc aparat i kolektor<
a no i kable zaplonowe jak bo jak sa swiece z przodu to sa ciut inne fajki , w tym przypadku o ile bude masz galanta to szukal bym silnika patrzac na stan a nie na model .