PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań do ej2

przemo0
19-12-16, 20:14
Witam jestem "szczęśliwym" posiadaczem ej2 z silnikiem b18c4 wszystko chodzi niby wporządku ale zaczyna żłopać olej + ślizga się sprzęgło i tutaj jest moje pytanie wychodzi że są pierścienie i uszczelniacze do wymiany, a że nie obejdzie się bez wyciągania praktycznie wszystkiego mam 2 opcje (remont na oem lub zamiennikach (bardzo dobrych) ) i tutaj trzeba iść w 2 str albo iść w full serię albo dłubać, a co za tym idzie wywalić parę rzeczy i podłubać trochę i znowu różne drogi np zakuć dół lub wymienić wał/wałki itd. jakby był ktoś skory do wylistowania części które fajnie by było odrazu wymienić żeby doprężyć i poprawić trochę pracę silnika bo zaczyna być trochę zbyt słaby :cool:

dodam jest to seria b18c4 + dolot parówa simoty tłumik 2,3 cala na przelocie (jeden środkowy) + końcowy ala mugen kibel na końcu

Wybaczcie jeżeli lekki chaos jest poprostu nie wiem jak ten problem ugryźć przekopałem trochę tematów lecz dość sporo rzeczy jest tylko z "drugiej" ręki i bardzo ciężko dostać dlatego zgłaszam się po poradę tutaj..

nazwy części też fajnie by było wiedzieć dla wiedzy jakie części kupić

cichykzn
21-12-16, 17:56
Za ogólnie szukasz, pierw sam sobie odpowiedz co dokładnie chcesz osiągnąć, czy iść w kierunku n/a czy doładowania. O c4 jest tematów w ch.... dużo czy to turbo czy kompresor czy n/a. Popatrz też na dział "nasze Hondy" i szukaj tematów ludzi którzy podłubali swoje c4, często gęsto mają opisane mniej więcej co jest dziabnięte

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

przemo0
21-12-16, 20:51
własnie za dużo ich jest (chce iść w n/a) ale przez to ze jest ich tak wiele mam mętlik w głowie, a turbo może kiedyś aktualnie chce "wolnego ssaka"

cichykzn
22-12-16, 08:48
To tak w skrócie
B18c4:
-Kilka modów w n/a to +/- 200km
-Doładowanie bez zakucia +/- 270-280km
-Doładowanie z zakuciem 300+ km ;)

Inne opcje
B18c6: (droga)
-Na start 200 km
-Po kilku modach około 220-230km
-Co do doładowania się nie wypowiem, bo słyszałem ze c6 jest stworzone do n/a i jego się nie uturbia ;)

B20vtec (dół b20 + czapka b16/b18c4)
-Na start 180-190km
-Dobry potencjał w n/a (słyszałem nawet o 250km)
-beznadziejny do doładowania

H22:
-Na start 200km
-ciężko wyciąga się moc w n/a (max 10-20km)
-dobrze znosi doładowanie i potencjał na około 300koni bez zakucia

K seria: (bardzo droga ;))
Ogólnie najlepszy silnik pod moce 300+
W serii bez doładowania jakieś 270-280 można nawet ugrać, przy doładowaniu koło 350.

Wybór należy do ciebie ;) kwestia twoich dążeń i $$

Jedras
22-12-16, 08:58
Kolejna 'konsekwencja' pójścia w n/a jest to ze później juz go nie doładujesz, no chyba że otworzysz silnik i wymienisz tłoki na seryjne lub jakieś inne odprezajace,
Do c4 możesz:
-wrzucić tłoki ktore podbija CR np. b16a2 lub z b16b
-zmienić wałki rozrządu na 'ostrzejsze'
B18c6 , b16b, lub jakiś inny aftermarket
-porting głowicy, zawory na 3 kąty, rozwiercenie kanałów ssacych itd
-wymiana kolektora ssącego na tego z b18c6 (trzeba przerobic) lub skunk2 lub eldbrock
- wymiana kolektora wydechowego
-strojenie

Tematów na forum jest pełno i ciężko wymyślić juz coś innego
Na 100% to Ty zanieś blok do pomiarów żeby sprawdzić czy nie ma owalu na tulejach

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

przemo0
22-12-16, 20:58
o i o to chodziło dzięki Jedras :) tutaj również koszta są potrzebne poszczególnych części żebym sobie mógł rozplanować zakupy i wiedzieć co kupić to za ile żeby nie przepłacać ...:cool: o ile to nie problem...

przemo0
29-12-16, 23:00
jaka pompa paliwa do niego i czy 440cc wtryski z suba wrx nie będą za duże? może mniejsze?