PDA

Zobacz pełną wersję : wskażnik temp.silnik baaaaaardzo wysoko!!!!!POMOCY!



przemo
05-11-05, 00:13
Cześć bardzo prosze was o pomoc chodzi o wskaźnik temp.silnika.Dzisiaj wskazówka przekroczyła mi kilka razy czerwoną kreske i pożądnie się zmartwiłem.....pojechałem do ASO,tam wymienili mi termostat ale nadal jest to samo...chodzi o to że silnik grzeje się do bardzo wysokiej temp. i dmuchawa załącza dop.kiedy wskazówka jest na czerwonej kresce czyli bardzo bardzo za późno.....wcześniej załączała jak tylko wskazówka przekraczała półowe.......czy wiecie co to może być bo bardzo nie chce żeby przez to spirniczyło mi się uszczelka pod głowicą itp.....w ASo mówią że to może być jakiś silniczek tego całego mechanizmu który odpala dmuchawe....z góry dziękuje za każdą zdanie.....może ktoś z was miał już wcześniej takie kłopoty???
Autko to Civic VTI 1994 rok.

prz3mo
05-11-05, 00:18
w ASo mówią że to może być jakiś silniczek tego całego mechanizmu który odpala dmuchawe....Autko to Civic VTI 1994 rok.

Troche nie rozumiem, co to za ASO, skoro wymienili termostat, jest to samo i teraz mowia ze moze byc to cos innego.. Chyba w ich gestii powinno byc sprawdzenie od razu czy to bankowo tylko termostat (jak sie okazalo nie)... Generalnie nie jezdzij z tą usterką bo rzeczywiscie "wywali" Ci uszczelke i bedziesz mial dodatkowy wydatek...

przemo
05-11-05, 00:23
no właśnmie te **** muje z aso wymienili mi termostat,wyjecali płun z chłodnicy który był wymieniany jakieś 3 tyg.temu to policzyli jeszcze za płyn i zapłaciłem im 250zł za *** wie co....

kosiniak
05-11-05, 00:25
uszczelka pod glowica moze juz byc padnieta!!

prz3mo
05-11-05, 00:30
no właśnmie te **** muje z aso wymienili mi termostat,wyjecali płun z chłodnicy który był wymieniany jakieś 3 tyg.temu to policzyli jeszcze za płyn i zapłaciłem im 250zł za *** wie co....

Geeezzzz...
Ja tydzien temu wymienialem termostat u mnie (bo mi sie wieszal i mialem niedogrzany silnik). Zaplacilem na stacji diagnostycznej za wymiane termostatu 30pln... (termostat japonski 44pln).

Skoro u Ciebie ewidentnie to nie byla wina termostatu, a czegos innego, ja bym sie na Twoim miejscu pofatygował do nich raz jeszcze... Zdarli kase, a usterki nie usuneli... Nie po sie jezdzi do ASO, zeby takie numery robili...

przemo
05-11-05, 00:35
a jak cena się łączy z tą uszczelką?

hcc
05-11-05, 00:37
wracajac do problemu to naprawde dziwne zeby zagrzac honde przy temperaturach zewnetrzych max .10oC... no chyba ze ja katujesz non stop.... albo masz rzeczywiscie na maka wywalona uszczelke ale to raczej wtedy wyrownawczym zbiorniczkiem cisnienie wywalalo by plyn.... sprawdz czy nie masz w wyrownawczym jakis czarnych paprochow wskazujacych na uszczelke... albo zepnij na stale wiatrak i zobacz czy tez sie bedzie grzala

[ Dodano: Sob 05 Lis, 2005 ]

a jak cena się łączy z tą uszczelką?

uszczelka ok. 300zł

przemo
05-11-05, 00:44
hcc jak wiatrak jest zapięty to tempo.od razu spada czyli gdyby cały czas woatrak pracował to temp.jest ok!.....bo właśnnie kłopot w tym że dmuchawa załącza się bardzo późno i dop.wtedy spada temp....wcześniej załączała się juz w połowie wskaźnika i było ok....a może to czyjnik temp.jest do dupy...albocoś nie bangla z tym mechanizmem co odpala wiatraka?
Przeczytłame że w W cifie pompa jest napedzana od paska "nierzadu" a ostanio ten pasek właśnie wymieniałem ,może coś ma to z tym wspólnego????

hcc
05-11-05, 00:46
a może to czyjnik temp.jest do dupy...albocoś nie bangla z tym mechanizmem co odpala wiatraka?

moze byc ale nie wydaje mi sie zeby temp. nawet przy wylaczonym wiatraku mogla sie tak podnosic.... obstawiam niewydajny/zatkany/zapowietrzony uklad chlodzenia --> czujnik temp. --> i na koncu uszczelka.

[ Dodano: Sob 05 Lis, 2005 ]

"nierzadu" a ostanio ten pasek właśnie wymieniałem ,może coś ma to z tym wspólnego????

no way :roll:

przemo
05-11-05, 00:50
a znacie może kogoś kto ma do sprzedania chłodnice do Vti????
aha zauważyłem jeszcze że jak wskazówka wskazywała wysoką temp. to jak zgasiłem światła to temp.ciutek spadła jak zapaliłem to znowu wzrosła.....i tak ze wszystkim,jak owtieram szyberdach to wskazówka idzie w góre jak puszczam przycisk to spada,czy to ma coś wspólnego??????
p.s
Witam już wszystko gra....i zgadnijcie co było przyczyną????
Nie żaden termostat,nie chłodnica,nie czujnik,nie uszczelka itp......tylko jedna głupia rzecz.....za słabo dokręcona masa :D ......tylko nie jest mi do śmiechu bo przez to gówienko zapłaciłem w ASO.,...też nigdy nie zganiecie ile...jedyne.....413zł....za co?
za to że jakiś kretyn zaczął od wymiany termostatu nie sprawdzając czy mój jest sprawny czy nie,za to że następnego dniaczyli dzisiaj jakaś inna mądra głowa spędziła ponad 40min.na czytaniu instyrukcji obsługi Civica....(a w aso liczą sobie za godziny)....no ba! i oczywiście za to że dokręcili mi tą śrubke gdzie jest masa....już nie wiem czy się śmiać czy płakać?....a jak powiedziałem że nie będe płacił im za to ich pomyłki...to nie chcieli mi oddać samochcodu...zrobiła się mała awantura...ale i tak musiałem im zapłacić....i *** im w d....a tak na zakończenie dodam że to ASO to ciesząca się (podobno) największym uznaniem HONDA AUTOWEST.....baaaaardzo odradzam.....
ps.2
a najfajniejsze jest to jak mi napisali na fakturze :
WERYFIKACJA INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ+POPRAWIENIEPOŁĄCZEŃ MASY :D
Ta ich weryfikacja to dokręcenie raptem jednej śrubki....to sie kuwa naweryfikowali...

LIO
05-11-05, 14:20
naprawde nie wiem po co jezdzic do ASO. Zawsze szczerze odradzalem takie miejsca. Lepiej znalezc dobrego mechanika prywatnego i jemu powierzac swoje auto.

Arv
05-11-05, 15:09
Ja *******e, ponad 400 zeta za dokręcenie masy to jakaś paranoja. ****a, myślałem że w ASO to trochę się znają, bo manuala to i ja mogę wziąć i po kolei sprawdzać czy wszystko działa. Do tego ta nietrafna diagnoza z termostatem. To jest niepoważne, że za błędną ocenę serwisu płaci klient. Przykro mi że serwis Hondy potrafi takie ******e akcje odstawiać.

kosiniak
05-11-05, 16:07
oddali ci chociaz twoj spawny termostat????

TygrysHonda
06-11-05, 22:34
To zapewne uszczelka pod glowica.

wito
06-11-05, 22:50
to nie chcieli mi oddać samochcodu...zrobiła się mała awantura

To jest nielegalne. Wystarczyło zadzwonić na policję, że serwis nie chce oddać Tobie samochodu. Owszem, serwis może Cię podac do sądu za nieuregulowanie rachunku, ale, żeby zabierać auto? Niestety praktyka ta jest często stosowana, ale jest NIELEGALNA. Zwracajcie na to uwagę guys. Trzeba się było pofatygować na Parowcową. Ja ostatni usłyszałem w ASO (tle, że Forda :oops: , ze mam do wymiany pasek od wspomagania - bo piszczał. Na Parowcowej oiazało się, że nie od wspomagania tylko od klimy i nie trzeba wymieniać tylko naciągnąć.