PDA

Zobacz pełną wersję : EJ2 Kilka pytan

JaDeM
12-12-16, 19:57
Witam
Mam pytanko czy jest jaka "zaślepka" na skrzynie biegów czy ma to wyglądać jak na zdjęciu ??
http://images82.fotosik.pl/231/ec63397d7d953770med.jpg
Kolejne pytanie bardzo powszechne czy ta korozja co jest na zdjęciach jest wielkim problemem czy byle blacharz sobie z tym poradzi ??
http://images84.fotosik.pl/230/b60e4f67d59a422fmed.jpg
http://images82.fotosik.pl/231/d7d87de7709a2161med.jpg
http://images83.fotosik.pl/230/bf01b92dc99ee60amed.jpg
prawa strona jest w trochę lepszym stanie szczególnie mocowanie wahacza i końcówka progu
Na przodzie nie rzuca się w oczy ruda jedynie przy kielichach od amortyzatorów jest coś.
Niestety nie mam zdjęć może później wrzucę.
To tyle na razie :D
Czekam na wasze opinie

Mareczuczek
12-12-16, 21:39
Na 1 pytanie Ci nie odpowiem.
A z blachą to pytaj speca, co my ci tu możemy powiedzieć. Wszystko jest do uratowania, odpowiedz sobie na pytanie czy warto :)

kamil39
13-12-16, 00:14
Jest oslona kola zamachowego, taka blaszka, tam juz rdza robi u Ciebie ładne spustoszenie sprzęgła:/
Co do 2 t nie wyglada to ciekawie.

paweltdf
13-12-16, 11:07
Jak sprzęgło działa dobrze, to ja bym po prostu założył tą osłonę i nic nie robił, da się to zrobić z kanału bez problemu, ale w najbliższym czasie sprzęgło i koło zamachowe pewnie trzeba będzie wymienić. Co do blachy to podwozie to standard, nic groźnego ale progi to już tragedia, ja bym tego nie robił i szukał lepszej budy.

JaDeM
13-12-16, 18:08
Buda 95 rok nadkola były już raz robione a progi oryginał tylko zjedzony kupie reperaturki progu górnego i poszycia blachy przy drzwiach i to powinno załatwić sprawę a co do nowej budy to tez nie wiadomo co jest za pokrywa progów u sprzedającego. Sprzęgło bierze dobrze i nie zauważyłem problemów choć nie jeździłem dużo odkąd mam hanke, korozja zrobiła swoje może dlatego ze trochę samochód stał roczek pod chmurką. Ale ta buda to nie głupi pomysł bo mam w mojej do roboty progi nadkola przedni zderzak błotnik lewy szyberdach wymiana lamp lusterek to z grubsza. Jedyny plus to b16a pod maską ale jak zdrowe jest to tez nie wiem zima i brak czasu przeszkadza w dłubaniu. Sam nie wiem jakbym coś kupił w miarę sensownego to miałoby to sens. Eh ta ruda :mad:

posejdon
13-12-16, 20:57
co do nowej budy to tez nie wiadomo co jest za pokrywa progów u sprzedającego.

Tak prawdę mówiąc to po obejrzeniu reszty można z dużą dozą prawdopodobieństwa przewidzieć co pod tymi plastikami będzie. Raczej mało prawdopodobne, że w aucie z przegnitą podłogą będą dobre progi. I odwrotnie - nie spawany civic 5 czy 6 gen (nieraz już słyszałem, że takich nie ma :D) bez żadnych purchli na nadkolach progi raczej będzie miał dobre. Trzeba pooglądać trochę tych aut i, z drobnymi wyjątkami (powypadki?), można na podstawie stanu kilku miejsc z grubsza ocenić stan reszty budy. Jak widać pod lakierem purchle na nadkolach to tam gdzie nie ma lakieru musi być gorzej, szczególnie od spodu/w środku.

Jak masz tyle samozaparcia i hajsu to walcz ale walka będzie ciężka i długa. Jeśli chcesz tym jeździć dłużej to ja bym na Twoim miejscu kupił drugą - dobrą (prawie bo ideałów nie ma, ważne, żeby całą) budę i od razu ogarnął i pozabezpieczał jak trzeba a potem na bieżąco utrzymywał.

cichykzn
14-12-16, 23:12
Bierz druga budę ;) ja też tak robię.. kupiłem lecz zaczęły z czasem wychodzić zaniedbania poprzednich właścicieli, robiłem wszystko na bieżąco i już prawie jest na miód malina (parę dupereli w mechanice) ale po wizycie u blacharza odradzil bawienia się z tym.. taniej znaleźć gołą budę w dobrym stanie, ogarnąć ją póki nic nie jest włożone, zabezpieczyć od razu a potem już tylko dbać odpowiednio i cieszyć się autem ;)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

posejdon
15-12-16, 01:11
Dobrą budę z tych roczników niestety najłatwiej i najtaniej jest znaleźć w ciepłych krajach. Wtedy mamy coś na co warto pochuchać.

HakerPL1
15-12-16, 11:11
więc tak, nalotem rdzy na sprzęgle się nie przejmuj, było ono toczone i jak najbardziej może takie coś być, możesz wziąć pędzel i posmarować jakimś olejem, na pewno spowolni przynajmniej 50cio letni proces utleniania tego szpeja ;)

co do budy to przelicz sobie, jeśli jesteś w stanie kupić gołą budę w fajnym stanie to spoko, ale nie wiele osób zdaje sobie sprawę ile zabawy jest z przełożeniem wszystkiego

paweltdf
15-12-16, 12:27
możesz wziąć pędzel i posmarować jakimś olejem

Sprzęgło? olejem posmarować? Może tarcze hamulcowe też trzeba olejem smarować żeby rdzy nie było :D

HakerPL1
15-12-16, 15:06
Sprzęgło? olejem posmarować? Może tarcze hamulcowe też trzeba olejem smarować żeby rdzy nie było :D

weź baranie przewiń stronę do góry i popatrz gdzie kolega ma rdzawy osad, no ale jak nie ogarniasz tak prostego tematu to co zrobić ;)

wyjaśnię że nie mówimy tu o sprzęgle tylko o zewnętrznej części koła zamachowego ;)

paweltdf
15-12-16, 15:21
weź baranie przewiń stronę do góry i popatrz gdzie kolega ma rdzawy osad, no ale jak nie ogarniasz tak prostego tematu to co zrobić ;)

wyjaśnię że nie mówimy tu o sprzęgle tylko o zewnętrznej części koła zamachowego ;)

Po pierwsze sam jesteś baranem :) Napisałeś żeby posmarować olejem sprzęgło, a Ty myślisz że ten olej się nie dostanie na tarczę sprzęgła?

JaDeM
15-12-16, 18:18
Licząc skromnie na progi i nadkola z materiałem pewnie coś kolo tysiaka na stronę czy już 2k do tego malowanie zderzaka, nowy szyber dach bo go bierze rdza, malowanie lewego błotnika i maski to już po kosztach ponad 3 patyki do tego chce inne lampy jakieś audio bo tylko vtec na razie jest czyli radio i głośniki czyli lekko pęka 5 tysięcy. A czy za 5 k znajdę jakąś zadbana budę ? do której nie bd musiał się dotykać nie wiem :d . Od dawno podobała mi się qpeja i szukałem takiej ale znaleźć nie jest łatwo a tym bardziej z b-serią pod maska to już za zadbana na ten moment kolo 10 kafli i nadal nie wiem co mam robić. A nawet jak bym kupił budę z jakimś d15b7 to przekładka mniej więcej ile wyjdzie ? wyjecie 2x to pewnie 1000 i włożenie 500 +koszta dodatkowe ? Czyli juz na nowej budzie 2k w plecy na przekładce a wątpię czy nawet takie d15 sprzedam za 500 eh ciężki los z tą rudą jest. Te samochody chyba specjalnie są tak zrobione żeby gniły bo inaczej były by nie opłacalne.

HakerPL1
15-12-16, 18:30
napisałem żeby posmarować rdzawy nalot
i nie, nie dostanie się. gdybyś pomyślał nie zadałbyś tego głupiego pytania

JaDeM
15-12-16, 18:41
Co do osłony znalazłem na alledrogo za 50 dyszek do b16 wyczyszczę to szczotka druciana i powinno wystarczyć na te 50 lat :D nie kłócić mi się barany bo łączy nas jedna pasja :P

HakerPL1
15-12-16, 22:09
luzik ;)
rzuć ogłoszenie na forum, może ktoś ma i odda za flaszkę ;)

siara87
15-12-16, 22:09
zawsze mozesz znalezc gola bude, nieraz sie trafiaja po lakierawaniu nawet za 500zl bo ludzie nie chca sie bujac z oplatami

posejdon
16-12-16, 14:12
Nie kupuj nic po lakierowaniu. Na logikę biorąc to po kiego ktoś sprzedaje jak dopiero co pomalował? Bo zmienia na większe pewnie?;) Skąd wiesz co jest pod spodem, czym to pomalowane? Chyba, że zaufany człowiek to robił.
Gołej budy w dobrym stanie też pewnie nie kupisz a przynajmniej ja czegoś takiego znaleźć nie mogłem. Nie często zdarza się (a w Polszy to już chyba w ogóle) rozbiórka dobrego auta. Najlepiej, tak jak pisałem, poszukać całego auta za granicą. Włochy, Hiszpania (to już daleko) to kraje gdzie są obszary, na których nie używa się soli bo nie ma śniegu/mrozu i są tam Hondy w zdecydowanie lepszym stanie niż u nas. Poobijane - owszem, ale nie przegnite. Zderzak połamany czy nawet pijący olej silnik wymienisz ale jak zaczniesz spawać budę to nie skończysz. Na dwa-trzy lata będzie spokój a potem znowu. Chyba, że nie chcesz dłużej jeździć takim autem. W takiej sytuacji proponuję Ci zajeździć przez ten czas to co masz teraz i składać hajs na to co chcesz.

JaDeM
16-12-16, 20:10
Zrobienie na 2-3 lata przez blacharza jest dla mnie partactwem i robią oni to dlatego żeby klient wrócił u znowu zostawił kupę kasy. Wiem ze można zrobić tak żeby koła odleciały a budy nie zjadła ruda. Tylko ze tacy ludzie biorą niezła kasę za to. Prawdopodobnie bd robił ta budę tzn sąsiad blacharz którego trochę nauczę nowej (dla niego ) techniki mowie o cynowaniu. Chce kupić reparaturki progow i wrażliwe miejsca pokryć pasta do cynowania która zapebieczy ten element na wieki. Może się uda. Checi mam ale jak wyjdzie nie wiem

Pomysł stąd https://www.youtube.com/watch?v=0y10jRE9PSE może się komuś przyda

posejdon
16-12-16, 22:46
Powodzenia i wytrwałości w boju. Bez żadnego sarkazmu. Ja się poddałem.

kamil39
16-12-16, 22:48
Akurat ten gosciu jest z miasta gdzie mieszkam,
ale podejrzewam, ze za zrobienie zgnitego civica to Pan zawola( za taka robote slusznie) kwote taka, ze kupisz 5 gena z *****ista oryginalna blacha i b18c4 z turbo na pokladzie.

paweltdf
17-12-16, 15:10
Zrobienie na 2-3 lata przez blacharza jest dla mnie partactwem i robią oni to dlatego żeby klient wrócił u znowu zostawił kupę kasy. Wiem ze można zrobić tak żeby koła odleciały a budy nie zjadła ruda. Tylko ze tacy ludzie biorą niezła kasę za to. Prawdopodobnie bd robił ta budę tzn sąsiad blacharz którego trochę nauczę nowej (dla niego ) techniki mowie o cynowaniu. Chce kupić reparaturki progow i wrażliwe miejsca pokryć pasta do cynowania która zapebieczy ten element na wieki. Może się uda. Checi mam ale jak wyjdzie nie wiem

Pomysł stąd https://www.youtube.com/watch?v=0y10jRE9PSE może się komuś przyda

ja też postanowiłem zrobić swoja budę i narazie 3 rok jest spokój, jak będziesz kupował te reperaturki to dopłać trochę i kup ocynkowane, będziesz miał spokój chociaż z nowym elementem.

JaDeM
17-12-16, 18:40
Właśnie szukam bez ocynku bo przy spawaniu bd problem opary itp a poza tym pasta do cynowania musi być kładziony na gola blachę po umyciu np benzyną. Tylko ze w necie wszystkie w ocynku znajduje a w sklepie ziomek ma niby bez ocynku ale w cenie podobnej do tych z neta ocynkowanych. Narazie jest zima i auta nie potrzebuje tak bardzo wiec przygotowuje się ze strony teoretycznej do tych operacji.

posejdon
17-12-16, 20:37
Akurat ten gosciu jest z miasta gdzie mieszkam,
ale podejrzewam, ze za zrobienie zgnitego civica to Pan zawola( za taka robote slusznie) kwote taka, ze kupisz 5 gena z *****ista oryginalna blacha i b18c4 z turbo na pokladzie.

Trochę przesadziłeś ale nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Z tego co widać na fotkach z pierwszej strony widać, że wstawienie reperaturek nie załatwi sprawy. Całą podłogę trzeba by piaskować, żeby to miało ręce i nogi. Ciekawe ile blachy zostałoby po piaskowaniu. Inaczej będzie z zewnątrz odpicowana a za dwa lata wahacz odpadnie.

Ciekawe czy zbieżność z tyłu da radę ustawić.

JaDeM
18-12-16, 16:23
Zjedzone są progi nie podłoga patrząc od spodu auta baranek jest ok. Nie zaglądałem pod dywaniki pod siedzeniem przednim ale pod tylnim czysto w przeciwieństwie do sedana którego kiedyś miałem. Chyba ze podłoga od strony progu dolnego jak zajrze pod dywan to się upewnie. Co do zbieżności dlaczego ma nie dac sie ustawic skoro wachacz siedzi na swoim miejscu i trzyma się dobrze korozją jest tylko na zewnętrznej stronie mocowania wewnątrz nie wiem trudno to dostrzec. Ogólnie w tych miejscach prawie wgl nie ma baranka to jak to mogło nie zgnić na prawej stronie jest częściowo zabezpieczone i juz lepiej to wygląda. Bd czyści do gole blachy i się zobaczy.

HakerPL1
19-12-16, 00:43
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?264969-EJ9-lift-MB6-b18c4-wsyzstko-na-cz%EA%B6ci

tutaj chłopak sprzedaje chyba taką blache jak potrzebujesz ;)

posejdon
19-12-16, 01:06
To, że ten kielich do którego jest przykręcony wahacz z zewnątrz wygląda jako tako (a nie wygląda choć cuda się zdarzają) nie znaczy, że da się odkręcić śrubę.

A to, że jak nie ma baranka to znaczy, że musiało zgnić skomentuję tylko tak, że nie musiało. Trzeba było tylko zadbać.

Kaliś
27-02-17, 17:05
Jeżeli mogę się podpiąć do tego wątku.
Magiel do EJ2 ze wspomaganiem od jakiego jeszcze modelu będzie pasować? Żółty w tym jestem.

cichykzn
27-02-17, 19:14
Jeżeli mogę się podpiąć do tego wątku.
Magiel do EJ2 ze wspomaganiem od jakiego jeszcze modelu będzie pasować? Żółty w tym jestem.
Od każdego coupe (każdy miał magiel ze wspomaganiem) oraz HB (tutaj prócz eg3 chyba wszystkie miały wspome). Co do sedana nie jestem pewien ale raczej nie podejdzie, ale tu mogę się mylić.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

siara87
27-02-17, 19:17
Od sedana tez podejdzie, sanki te same

Kaliś
28-02-17, 17:22
A z angielki lub 6 gena już nie podejdzie?

siara87
28-02-17, 18:45
6 gen to juz inne sanki. Mozliwe ze z angielki bedzie to samo, podobno magiel z mb6 pasuje do v gena