PDA

Zobacz pełną wersję : zerwany gwint śruby



podciech2
04-11-05, 22:59
właśnie sprawdziłem 2 otowry na śruby od mocowania silnika mają zerwany gwint.
Nie da się dobrze ich dokrecić i całość mocowowania dość swobodnie lata.
Odkąd to zauważyłem staram się ograniczyć jazdę do minimum i dlatego poszukuję
zakładu w wawie gdzie mogą to naprawić - szybko i solidnie.
Wydaje mi się że przegwintowanie tych otworów rozwiązałoby sprawę, choć nie daję głowy.

jak wiecie gdzie takie coś porządnie zrobią przeslijcie adresik (only wawa)

cif d14 '96

znalazłem takie info link (http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=3802&highlight=gwint)
czy może jakieś inne zakłady znacie?

gregorb
04-11-05, 23:29
Samo przegwintowanie nic nie da. Trzeba moim zdaniem nawiercic wiekszy otwor, wstawic mocna i solidna tulejke i dopiero ja nagwintowac ewentualnie. Poprawienie gwintu na juz zniszczonym pomoze tylko na chwile i moze byc tak, ze za pare kilometrow znow sie zerwie.

podciech2
04-11-05, 23:33
dokladnie tak, choć użyłem skrótu myślowego ;) - przegwintować na większe by dać wiekszą śrubę

ERKA
05-11-05, 19:35
nawiercic wiekszy otwor, wstawic mocna i solidna tulejke i dopiero ja nagwintowac ewentualnie.
i pod tą samą śrubę będzie pasować, większej śruby nie ma co dawać

podciech2
12-11-05, 00:26
już wszystko zrobione, dodam że bardzo porządnie i jestem zadowolony

samochód robiony przez Japan Auto z Międzylesia w połączeniu z Auto Szlifem na Dęblińskiej. Polecam zdecydowanie, nie dość że robione po godzinach, to cena bardzo przyzwoita.

ppm702
12-11-05, 07:17
Japan Auto z Międzylesia
ja Jacka od dawna polecam :) I jak się okazuje nie bez powodu :) Cieszę się, że jesteś zadowolony, a co się naśmialiśmy jak Robert z AutoSzlifu gwintował to nasze :D

bulikcbr
20-02-11, 20:35
Odkopuje temat
Jak poradzić sobie z zerwanym gwintem do którego przykręcna jest poduszka silnika w podłóżnicy?