PDA

Zobacz pełną wersję : Zbyt dlugie polssanie d13b2



cienkibolek1990
04-12-16, 22:10
Witam wszystkich Hondziarzy

Od kilku miesiecy doskwiera mi problem z dlugim polssaniem. Problem zaczal sie od poczatku wrzesnia i mozna powiedziec, ze go zbagatelizowalem, poniewaz pojawial sie od czasu do czasu az do teraz gdy sie nasilil. Jak to ja, musze leczyc niz zapobiegac ;/

Otoz problem polega na tym, ze auto bardzo dlugo chodzi na polssaniu. Na poczatku myslalem, ze to wina termostatu, bo slabo grzalo w kabinie, ale to raczej nie to, poniewaz po wymianie nadal dlugo polssanie chodzi(1200-1500 obr). Na drugi ogien poszedl czujnik temperatury plynu chlodzacego( 2 pinowy, od komputera) i tez slepy strzal.

Wiec dalem sobie spokoj bo robiac tak dalej to wymienie wszystkie czujniki ;) Nie chce was martwic ale te polssanie dosc bardzo dlugo chodzi, po przejechaniu 15 km nadal mialem polssanie. To jest chore! Mam wrazenie jakby gaznik nie mogl sie dogrzac. Na desce rozdzielczej mialem wskazowke temperatury silnika na polowie czyli jak sie nie myle maksymalne nagrzanie silnika, 90 stopni C, a polssanie nadal chodzilo.

I tak wlasnie sie zastanawiam czy moze obrotomierz nie przeklamuje?! Jak sie upewnic ze to nadal chodzi polssanie a nie obrotomierz jest walniety?

Pomimo ze jest zima i temperatura w miejscu mojego zamieszkania waha sie -4 - +5 stopni, to w cyklu miejskim spalanie wynosi 8,2 - 9,2l/100km. Wiec co do spalania jest chyba ok. Dlatego stad moje podejrzenia czy to nie na pewno walniety obrotomierz?
A moze ta grzalka ktora podgrzewa gaznik, bimetal tak? Moze to byc wina sondy lambdy lub map sensora? Wlasnie gdzie sie znajduje ten map sensor w d13b2? To jest ta czarna puszka za pokrywa filtra powietrza po lewej stronie do ktorej ida przewody podcisnienia z gaznika?

delek
04-12-16, 23:31
Zostaw MAP sensor I czujniki (niepotrzebnie wymieniłeś), za wyłączenie ssania odpowiada niebieski termozawór wkręcony w kolektor dolotowy, podając podciśnienie na siłownik przygaźniku. Poszukaj w sieci manuala, ułatwisz sobie życie.
A I bimetal masz sprawny, on wyłącza tę pierwszą, najszybszą fazę ssania.

cienkibolek1990
05-12-16, 07:48
Delek powiedz mi jak dla zielonego w ktorym miejscu dokladnie znajduje sie ten niebieski termozawor wkrecony w dolot, ktory odpowada za wylaczenie ssania? Wiem, ze na rurze dolotu znajduje sie ten grzybek/silownik, ktory pobiera cieple powietrza z kolektra wydechowego, a nastepne zamyka doplyw cieplego powietrza i otwiera zimne powietrza , ktore pobiera z nadkola.

O to Ci dokladnie chodzi czy sie myle?

delek
05-12-16, 13:26
Termozaworek jest wkręcony w kolektor z lewej strony, niewielki, niebieski, plastikowy, z bodajże trzema wężykami. Nie ruszaj go bo połamiesz. Zamiast tego odłącz wężyk od siłowniczka ssania przy gaźniku (z prawej strony) i sprawdź czy na ciepłym silniku jest w nim podciśnienie. Jeśli jest to zaworek jest sprawny. Potem podłącz jakiś pomocniczy kawałek wężyka do siłownika i zassaj go płucami - siłownik powinien wtedy otworzyć klapkę ssania do pionu. Prawa strona = strona pasażera.

cienkibolek1990
05-12-16, 16:49
Ok dzieki wielkie Delek. Niech Bog wynagrodzi Ci w tlustych dzieciach ;) Jutro z tym powalcze bo teraz jest juz troche za ciemno na dworze i dam znac co i jak

Jeszcze jedno, ten termozawor to jest ta czesc zaznaczona na zdjeciu na czerwono ta wieksza w ktora wchodza 5 wezykow podcisnienia, czy ten drugi oznaczony 17 do ktorego wchodza 3 wezyki?

http://s8.postimg.org/l5wfg7yv9/image.jpg

delek
05-12-16, 18:20
No dokładnie jak piszesz, termozawór to ten zaznaczony na czerwono. On działa dokładnie jak termostat, wewnątrz jest wosk i tłoczek, tylko zamiast płynu przepuszcza powietrze. Ja już 4 lata temu rozstałem się z d13, pamięć zawodzi :).

fruu
12-12-16, 13:04
Przepraszam że tu napisze. ale nie mam mozliwosci zalozenia tematu.otóz mam problem z moją hondą [d13b2] . jak jade na trasie to nie mam z nia problemów na benzynie/gazie. natomiast jak jeżdże po miescie to silnikowi spadaja obroty ,a czasem z nienacka zgaśnie na obu paliwach i nie odpali. pomaga jedynie zmiana paliwa z benzyny na gaz i na odwrót.