PDA

Zobacz pełną wersję : Czas na dolot, tylko czy jest sens?



didzej
03-09-08, 12:42
Mam D14Z1 EJ9 99r. (wyciągnięta zwężka), wstawione LPG z mikserem dlatego chcę zrobić dolot + BLOS. Tylko czy to mi da te 90KM bo słyszałem od znajomego, że w nowszych cifach są nowe komutery i wyciągnięcie zwężki nic nie daje.

Może się ktoś wypowiedzieć odnośnie tego kompa? Ktoś już wyciągał zwężkę z D14Z1 ?

uniu1
03-09-08, 13:04
Witam

Mam d14z1 3d też 99 oczywiście bez gazu. Jak ja kupiłem też miałem zwężkę . Po jakimś czasie postanowiłem ja wyjąć. Po wyjęciu i "nauczeniu" kompa nowych parametrów wzrosła mi moc w wyższym zakresie obrotów tak od 2,5 w górę.
Jeżeli chodzi o te "nowsze komputery" to są podzielone zdania. Jedni mówią ze trzeba zmienić kompa lub soft a inni ze wystarczy wyjąć zwężke i zrobić reset

didzej
03-09-08, 13:51
Witam

Mam d14z1 3d też 99 oczywiście bez gazu. Jak ja kupiłem też miałem zwężkę . Po jakimś czasie postanowiłem ja wyjąć. Po wyjęciu i "nauczeniu" kompa nowych parametrów wzrosła mi moc w wyższym zakresie obrotów tak od 2,5 w górę.
Jeżeli chodzi o te "nowsze komputery" to są podzielone zdania. Jedni mówią ze trzeba zmienić kompa lub soft a inni ze wystarczy wyjąć zwężke i zrobić reset

Możesz porównać?
FOTKI ECU: http://mars.iti.pk.edu.pl/~grzesiek/ecu/

Cif wypuszczony pod koniec 99r.

P.S. Może mi ktoś powiedzieć jaka jest średnica zewnętrzna wejścia przepustnicy?