PDA

Zobacz pełną wersję : 1.5 90KM D15B2 - uszczelka pod głowicą

wojox
30-11-16, 13:46
Witajcie.
Hania odmówiła posłuszeństwa. Pękł przewód łącząc silnik z górną częścią chłodnicy i trysnął na wszystko co jest pod maską :mad:
Najprawdopodobniej będzie to UPG, ale chciałbym Was zapytać co myślicie na ten temat. Moje obserwacje:
1.Przez ostatnie 15tys km spalanie zwiększyło się z 8-9L na 11-12L.
2.Coraz większe kłęby białego dymu z wydechu (dodam ze jest zamontowana instalacja LPG niesekwencyjna)
3.Ciągle ubywający płyn ze zbiorniczka wyrównawczego.
4.Po zmianie przewodu od chłodnicy i odpowietrzeniu, po odkręceniu korka na odpalonym silniku poziom płynu chłodniczego podnosi się i wylewa z chłodnicy. Odpalanie na odkręconym korku chłodnicy spowodowało "wytrysk" płynu z chłodnicy na ~2 metry.
5. Charakterystyczny dźwięk "PSS" przy odkręcaniu korka chłodnicy po jeździe (bardziej brzmi jak otwieranie browara zapaliniczką ;) )
6. Pluje wodą z wydechu, silnik osłabł, pracuje jakby na 3 gary.

Co myślicie ? :) Od razu zabierać się za UPG czy sprawdzić coś wcześniej?

wiesko1261
30-11-16, 17:54
ja bym zamawiał uszczelkę , zwalał głowicę i oddał do splanowania :) niema co czekać , będzie już , tylko gorzej

wojox
30-11-16, 20:14
Okej :) Pytanko skąd brać i jaką ?

wiesko1261
30-11-16, 20:26
Okej :) Pytanko skąd brać i jaką ?
bierz z y8 stalową
np;
jdm szop, haparts , jarusnet , a nawet z pierwszego lepszego motoryzacyjnego :)

wojox
30-11-16, 20:29
d15y8 ? :)

wiesko1261
30-11-16, 20:31
d15y8 ? :)

d16y8 , pasuje pod każdą D serię :) SOHC

wojox
30-11-16, 20:34
Rozumiem ze najlepiej oryginał? Żaden zamiennik wyższej półki typu Victor Rainz nie wchodzi w grę ?

kamil39
01-12-16, 00:04
Głowica do splanowania i górną plaszczyzne bloku chociaz liniałem sprawdz, bo przez przegrzewanie sie silnika moze byc krzywa, jak bedzie ok to delikatnie wyczysc miejsca po starej uszczelce i na spokojnie mozesz wsadzic zamiennik pokroju reinza, elringa itd.

wiesko1261
01-12-16, 07:52
Rozumiem ze najlepiej oryginał? Żaden zamiennik wyższej półki typu Victor Rainz nie wchodzi w grę ?

ja stosuje zamiennik erlinga od kilku lat i nie było po mojej robocie problemów :) (tylko szlifuję powierzchnię sam , bo jest sprzęt na firmie :) )
raz tylko mi się trafił blok do planowania :) na 7lat
w większości mechanicy bagatelizują płaszczyznę bloku :) (dodatkowa robota zdemontować blok ) i wyrównują tylko głowicę ,
mój blok niby prosty , a zdjęte zostało 0.23mm :)

wojox
01-12-16, 12:23
Czyli spokojnie mogę na zamiennikach elringa (głowica, kolektor ssący, wydechowy) składać, oczywiście planując głowicę ? :)

wojox
12-12-16, 12:37
Panowie, wymiana uszczelki pod głowicą dała pozytywny skutek :)

Jednak pojawił się inny problem... Zamówiłem rozrząd dayco 106 zębów dedykowany pod D15b2, jednak jest on dłuższy na oko o 2-3 zęby od starego paska.
Przy +4.5 tys obr pasek zaczyna drżeć jak szalony.

Oznaczenia silnika D15b2
Oznaczenia głowicy PM3-16 (9/1)

Macie jakiś pomysł? Jest problem z ustawieniem rozrządu, ponieważ zanim załapie górne koło od rozrządu mam luz na kole pasowym 3-4 stopnie w lewo i prawo.
Pasek po prostu się napina przez te kilka stopni obrotu koła pasowego.

Przy okazji drugim problemem jest fakt, że auto smiga jakbym wiózł za sobą przyczepę z 1 toną złomu...(tak juz było wcześniej, przed wymianą paska).
Odcinka następuje przy 5800 obr, kompa podmieniałem, nadal to samo. Checków brak.