PDA

Zobacz pełną wersję : Falujące obroty przy minimalnie otwartej przepustnicy



mac122
20-11-16, 19:15
Cześć mam problem z civic eg3 mpfi przy delikatnym dodawaniu gazu obroty zaczynaja falować i zatrzymują się na 1500rpm. Przy szybkim dodawaniu gazu nic się nie dzieje. Na szybko nagrałem filmik https://youtu.be/HnZ5FYzBc80

mac122
03-12-16, 13:39
Naprawdę nikt nigdy się z tym nie spotkał ? Dodam że wymieniony został już kolektor, wszystko na maxa szczelne, dobrze podłączone, wrzucona mapa i dalej lipa :(

FaziRBK
03-12-16, 14:14
Dobrze masz skręconą linkę od gazu na kolektorze? Nie przycina się w pancerzu?

mac122
07-03-17, 11:24
sorry że dopiero teraz, ale już zwątpiłem, jest to niezależne od linki nawet gdy jest ściągnięta to gdy minimalnie otworzę ręcznie przepustnice wkręca się do około 2k rpm i zaczyna falować

oczywiście problem nadal nie rozwiązany kolektor teraz od d15z6 będę jeszcze próbował zaślepić egr ale wątpie czy pomoże

Mam jeszcze pytanie czy aparat o oznaczeniu 30100 P1K E01 jest dobry czy powinien być jakiś inny (auto na nim normalnie odpala i wkręca się na obroty)

Ucando
14-03-17, 15:06
Zazwyczaj falowanie obrotów to problem z przepustnicą. Sprawdziłbym także czujnik położenia wałka rozrządu oraz sondę lambdę. Czy próbowałeś podpiąć samochód pod komputer diagnostyczny lub sprawdzić kody błędów za pomocą diody? Spróbuj na początek wyczyścić i zaadaptować przepustnicę.