PDA

Zobacz pełną wersję : Honda V z klima

envi
10-11-16, 20:17
Witam,

Posiadam Honde Civic V z klima lecz nie ma filtra kabinowego. Moje pytanie - czy jesli jest to wersja bez filtra to jak mozna przeczyscic uklad aby wentylacja pracowala wydajniej, dodam iz przyszla zimna i wentylacja ledwo chodzi (klima w lato smigala jak szalona)

pablo__89
10-11-16, 20:57
Możesz odkręcić dmuchawę która jest pod schowkiem 3 śrubki bodajże i wyjedzą w duł .

envi
10-11-16, 21:08
W schowku mam parownik i klime , gdzie dokładnie jest ta dmuchawa ?

Stolarz_ga
11-11-16, 00:30
Od spodu wyczujesz okrągłe coś ma 3 śrobki i kostkę , odpinasz zrzucasz czyścisz i wrzucasz , btw. jak chcesz mieć filtr kabinowy i wydajniejsza klime kup parownik z mb2 za 50zł :)

toby86
11-11-16, 19:06
prawdopodobnie możesz mieć zapier.....ny parownik śmieciami, to typowe jak nie ma filtra przeciwpyłkowego. Jeśli chcesz żeby to miało ręce i nogi to proponuję odessać czynnik z klimy tak aby układ był pusty, zdemontować parownik i go rozebrać. Czyszczenie jest banalnie proste bo parownik ma plastikową obudowe na chyba 3 śrubkach i spinkach metalowych. Rozpoławiasz obudowę i w zależności od "konsystencji" brudu czyścisz albo sprężonym powietrzem albo benzyną ekstrakcyjną. Ja u siebie wsadzałem parownik z angielki ale niestety musiałem dać do przespawania króciec z parownika, gdzie wkręca się rurki klimy bo róznią się ale warto bo teraz jest parownik z filtrem przeciwpyłkowym ;)

pablo__89
11-11-16, 19:12
Ciekawe, ja wkladale z 6gena i wszystko pasowało.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka