PDA

Zobacz pełną wersję : goły ssący z d16z6 w d14a3



lukaszz9
09-11-16, 23:22
hej, mam pytanie. mam okazje kupić kolektor ssący z d16z6 za 50zł, ale jest on goły.. czy będzie czegoś brakować i czy trzeba coś przerabiać wkładając go do mojego d14a3/4? z góry dzięki za odpowiedź. w planach mam też parówę simota i 4-2-1. :)

Archi
10-11-16, 17:01
Siema, chyba czujniki, wtyczki bedą potrzebne, może jeszcze jakiś wężyk od paliwa lub odmy, nie pamietam dokladnie, a przerabiac cos tam trzeba (krokowy) w zależności od rocznika lub OBD ? ale NIE JESTEM PEWIEN bo dawno przez to przechodziłem ale z tego co mi sie wydaje te informacje sa jeszcze na forum, sam kiedys z nich korzystałem, polecam Ci odnaleźć w dziale Archiw temat o aucie Vipka (EJ9) , H4wka (Hawka) lub jakos tak, skoloopendry, ogolnie szukaj tematów powiązanych z tuningiem D14 :)


zapytaj użytkownika SCKAPE który posiada aktywny temat w dziale V gen i dużo przerobił w swoim civicu, użytkownik FAWOR to kopalnia wiedzy - zapytaj tez go, może Ci pomogą :)

FaziRBK
10-11-16, 17:40
Jedyne co potrzebujesz to goły kolektor + listwę wtryskową z tego d16z6 oraz wąż między filtrem paliwa a listwą wtryskową(ten z d14a3 jest za krótki i ciężko go naciągnąć) oprócz tego musi też być mocowanie linki gazu na kolektorze d16z6 a do tego jakiś dolot powietrza pod poziomą przepustnicę.

Wtryski zostawiasz swoje, przepustnice też swoją, krokowy zaślepiasz na kolektorze z tego d16z6, potrzebujesz też dłuższe wężyki płynu chłodniczego(kupisz np: w castoramie, obi czy praktikerze na dziale ogród na metry - zbrojone + obejmy do zaciśnięcia tego a najlepiej skręcane też na dziale ogród tzw. cybanty), nową uszczelkę między kolektor ssący a głowicę(pasuje z d13b2 w intercarsie 13zł) a między przepustnicę a kolektor ssący albo wycinasz z kartoniku uszczelkę albo dajesz bardzo cieniutko silikonu wysokotemperaturowego.

lukaszz9
22-11-16, 01:47
a co z d16y8/d16w4? zamówiłem jednak kompletny ssący, razem z przepustnica z w4 i jak myślicie, podejdzie to pod moj sprzęt? najbardziej sie boje o kompa, bo mam fabrycznie d14a3, 98 rok. co wy na to? :/

FaziRBK
22-11-16, 13:02
Odpowiedź brzmi: Nie, nie podejdzie.
Rozwiązanie zostawić ssący y8/w4 i swoją przepustnicę z d14 oraz kilka innych rzeczy zrobić typu zaślepić miejsce po krokowym itd.
Ale o tym pisałem post powyżej. Tyczy się to każdego kolektora z d serii w przeszczepie do d14.