PDA

Zobacz pełną wersję : EJ6 klepiące zawory, głowica?



ChyTry
06-11-16, 14:08
Witam jakiś czas temu kupiłem swojego 1 civica wybór padł na coupe d16y7, niestety po zrobieniu zaledwie 1000km pojawiło się klepanie, rozrząd sprawdzony okazało się że to zawory, problem pojawił się kiedy po wyregulowaniu zaworów klepanie wciąż było, dodam że po pojawieniu się klepania od razu zjechałem i holowałem samochód, nie jeździłem po wystąpieniu klepania. Czy skończy się na wymianie głowicy czy problem będzie większy i trzeba myśleć o swapie silnika? Z góry dzięki za pomoc.

firstborne
06-11-16, 14:58
problem pojawił się kiedy po wyregulowaniu zaworów klepanie wciąż było,
Yyyy nie rozumiem bo trochę dziwna składnia tutaj. Wyregulowałeś zawory bo klepały, a po regulacji cały czas klepią? Znaczy, że jest po prostu źle wyregulowane. Bo chyba to nie panewka. D16Y7 "sam w sobie" delikatnie klepie.

ChyTry
06-11-16, 17:32
Jest dokładnie tak jak napisałem, wyregulowałem i wciąż klepią a zostały wyregulowane dobrze.

marcin001984
06-11-16, 17:47
Może głowica nadaje się już do regeneracji? Prowadnice zaworów, nowe zawory itp.

ChyTry
06-11-16, 18:37
Może głowica nadaje się już do regeneracji? Prowadnice zaworów, nowe zawory itp.

a bardziej opłaca się regenerować czy wstawić nową głowice?

delek
06-11-16, 20:06
D16Y7 "sam w sobie" delikatnie klepie.
Potwierdzam. Moje Y7 klepalo poprzedniemu wlascicielowi i teraz klepie u mnie. Latem jest dość cicho, teraz przy niższych temperaturach jest głośniej. Panewki raczej na pewno nie.Zawory mam zrobione wszystkie na minimalny dopuszczalny luz, prowadnice nie wyjechane. Podejrzewam "piston slap" :). Nie zmieniłeś w międzyczasie oleju???? Może była zalana jakimś specyfikiem i świeży olej wymył co miał wymyć.

ChyTry
06-11-16, 22:03
nie nie, w trasie zaczeła mi klepać i to nie jest takie klepanie z którym można jeździć bo to dźwięk jakby silnik miał zaraz wyskoczyć jak dodam gazu, jak ktoś chce mi bardziej pomóc to podeśle filmik :)

delek
07-11-16, 00:18
Oj maestro, to może i panewka 0_0. Nagraj to przy podniesionej masce.

marcin001984
07-11-16, 00:32
a bardziej opłaca się regenerować czy wstawić nową głowice?

Nową czy "nową" z allegro z którą może być to samo co ze starą? Oszczędny traci dwa razy.

firstborne
07-11-16, 01:06
Nową czy "nową" z allegro z którą może być to samo co ze starą? Oszczędny traci dwa razy.
Akurat Y7 wyrwie za grosze i to w bardzo dobrym stanie. Wiadomo - ważne jest źródło.

Dawaj filmik, bo już zaczynam obstawiać, że to jednak panewka :D

wiesko1261
07-11-16, 07:37
Akurat Y7 wyrwie za grosze i to w bardzo dobrym stanie. Wiadomo - ważne jest źródło.

Dawaj filmik, bo już zaczynam obstawiać, że to jednak panewka :D

jeżeli wałek ma nie wytarty y7 , identyczne głowice są z d14 :) (takie same a różnica spora , pełno tego )

niestety też bym obstawił panewki , misa do dołu i rewizja korbowodowych -godzinka roboty i pewność na 100%
podobnie było u sąsiada :)
tylko jak panewka na wolnych nie powinno być słychać , dopiero przy dodawaniu gazu

ChyTry
07-11-16, 17:46
jeszcze dziś dodam filmik, jest tragedia teraz to chyba napie**ala za przeproszeniem wszystko co tylko może to robić + biały dym, myśle że najrozsądniej to będzie chyba zrobić swap całego silnika :/

ChyTry
07-11-16, 20:59
https://www.youtube.com/watch?v=i6otRWioUpE

Jest filmik, ktoś coś?

wiesko1261
08-11-16, 18:57
ale na....la :) a nie klepie
tak chodzi od początku ? czy ,od niedawna ?
zwal dekiel , obejrzyj wałek i klawiaturę , dekiel nie poklepany od środka ?
na wolnych jak kontrolka oleju ?

zrób test kompresji , zmierz ciśnienie , może zawory pogięte i same nie zamykają się i tłokami dobija zawory

wrzucę zaraz filmik swój (kupiony d15z8 , igła wsadzony , odpalony klepał )
po rozebraniu popękały pierścienie na 4 cyl. i głębokie ogniska korozji -wżery na tulei cylindra ;)
tylko ja nie gazowałem :)


https://www.youtube.com/watch?v=mqYHyrZNMmo&feature=youtu.be

ChyTry
10-11-16, 14:45
chodził normalnie, zaczęło walić mi na trasie :) też bez gazu, i "podobno" gazu nigdy nie widział

wiesko1261
10-11-16, 17:16
chodził normalnie, zaczęło walić mi na trasie :) też bez gazu, i "podobno" gazu nigdy nie widział

obejrzyj rozrząd , może przeskoczył ?

KrzyChules
10-11-16, 20:39
obejrzyj rozrząd , może przeskoczył ?

no dobra opcja , bo tak slychać ze nie ma zaplonu gdzie powinen, a aparatu pewnie nikt nie ruszał.

ps, na początku przeczytalem temat "E36 klepiące zawory, głowica?" i myśle co za grom, ale jednak to chyba na gały coś się rzuciło ;)

kluku20
11-11-16, 09:06
U mnie w 1.4 była niestety panewka i taki metaliczny dźwięk rozbierz ogladnij

by Huawei

ChyTry
11-11-16, 14:24
raczej to nie rozrząd bo to taki metaliczny dźwięk dobiegający z silnika, jutro prawdopodobnie wszystko będzie jasne to dam znać :)