PDA

Zobacz pełną wersję : EJ9 nie odpala, pompa działa.



MacMillan
31-10-16, 20:05
Witam, mam problem ze swoją Hondą Civic D14A4 1996 rok. Jakieś pół roku temu miałem kolizje po której samochód spakowałem do garażu i tam przeczekał aż się za niego wezmę. Niedawno stwierdziłem że nadszedł czas więc odpaliłem ją i pojechałem do lakiernika. Samochód odpalił normalnie, przejechał kilka kilometrów podczas których zauważyłem tylko że obroty dziwnie latały na luzie - w zakresie 1000 - 2000. Samochód postawiłem pod warsztatem i od tamtego czasu nie da się go odpalić. Bezpieczniki były przepalone - backup i bezpiecznik oznaczony jako FI E/M, wymienienie ich nic nie zmieniło. Sprawdzałem już przekaźnik pompy - jest dobry. Kupiony nawet inny - to samo. Pompa paliwa podłączona na krótko działa. Masa przy termostacie przetarta. Samochód nie daje iskry. W sumie kończą mi się pomysły co mógłbym jeszcze sprawdzić. Z góry dzięki za pomoc.

wiesko1261
31-10-16, 20:49
nie daje iskry sprawdź aparat (cewka zapłonnik )
co z immo ? zapala się po zapłonie i ? gaśnie , czy mignie ? może wcale nie świeci :)
włącznik uderzeniowy ?

MacMillan
01-12-16, 19:52
Sytuacja wygląda teraz tak: wymieniłem komputer, po podpięciu działa pompa, działa przekaźnik i jest iskra ale nie chodzą wtryski. Wyłącznik uderzeniowy jest ok, immo gaśnie.

EDIT: Okazało się że padnięty był komputer a samochód nie odpalał bo nie wyciągnąłem modułu immo z komputera. Ten moduł odcina tylko wtryski. Teraz wszystko chodzi.