PDA

Zobacz pełną wersję : Praca na dwóch/trzech garach, świece w oleju, brak mocy



gruz
30-10-16, 19:20
Witam,
Po odebraniu mojego eg3 od mechanika (wymiana oleju) samochód w drodze do domu zaczął mi się dławic, potem zaczął pracowac na dwóch lub trzech garach, przerywał, więcej niż 80 nie pojechał. Zanim to nastąpiło zaświeciła mi się kontrolka oleju, pojawiała się i znikała, przy hamowaniu i skręcaniu świeciła, a przy przyspieszaniu gasła. Czekam właśnie aż ostygnie silnik, korzystając z chwili czasu chciałem oczyścic świece. Było na nich sporo oleju, fajki na kablach też były lekko oplute olejem. Czekam aż ostygnie silnik, bo podejrzewam, że szpec dolał mi za dużo oleju i to jest przyczyną. Macie jakieś inne pomysły? Iskra jest, świece są w dobrym stanie, wymieniane 20kkm temu. Co może byc nie tak i czy za duza ilośc oleju może byc tego przyczyną? Dodam, że spod bagnetu zaczęło mi rzygac olejem, a przed tą wymianą czyli do dzisiaj nie miało to miejsca.:confused:

FaziRBK
30-10-16, 23:17
Odpowiedź brzmi: Jedź do mechanika i niech to naprawia. Bo nikt z nas nie wywróży co zrobił :)

gruz
31-10-16, 00:13
Silnik ostygł, ogarnąłem że na bagnecie jest ponad 3 razy nad maxymalną ilośc oleju. Mechanik przez najbliższe 4 dni ma zamknięte. Sam zleję nadmiar oleju, osusze gniazda świec i powinno byc ok, dam znac jak coś jeszcze będzie nie tak. Mechanik przez najbliższe kilka dni ma zamknięte, więc proszę o nie zamykanie tematu.

paweltdf
31-10-16, 10:09
podejrzewam że bez wymiany uszczelek gniazd świec się nie obejdzie jak fajki były w oleju...

cichykzn
01-11-16, 17:00
Jak bylo 3 razy ponad normę to ciekaw jestem czy on wgl olej spuścił czy dolał tylko z pół baniaka bo wątpię żeby spuścił i dolał z 6-7 oleju bo to nie jest v12 w lambo żeby 8l oleju wleciało, jedz do niego i niech to robi bo masz pewnie połowę uszczelek w głowicy do wymiany

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka