PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie klocki/tarcze na przód? (VTI)



grr
03-11-05, 19:20
Jakie polecacie klocki i tarcze na przod (civ VTI, 94r. 3D).

Klocki to chyba Ferrodo. A tarcze? Myslalem o nacinanych. ATE? Brembo?

Bede wdzieczny za wszelkie porady.

grr

Banzai
03-11-05, 19:34
Ale do czego? Faktycznie do rajdowania? Bo jak tak to bardziej OMP na klockach Mintexa.

Pati
03-11-05, 19:36
bbrembo, nawet nacinane maja tendencje do wichrowania sie :/
klocki ferodo beda dobre. odradzam klocki ebc.

grr
03-11-05, 19:47
Tak. Po ulicy malo bede jezdzil.
Jaki model tych OMP i Mintexa?

Czy sa one dostepne czy trzeba sprowadzac?



>Ale do czego? Faktycznie do rajdowania? Bo jak tak to bardziej OMP na klockach Mintexa.

Arv
03-11-05, 19:56
JA mam brembo maxy (nacinane) i nic mi się nie wichruje (280PLN) :D Dobrymi tarczami są Zimmermany nawiercane (ok 500PLN za komplet).

Skrobek
03-11-05, 20:18
jezdzilem ponad rok(DUZOOOOO hamowania) na Brembo max i sa super, klocki Ferrodo DS2000 starczyly na 7000km :x

polecam te tarcze, jesli chodzi o klocki to czarne ferrodo sa podobno dobre(DS5000) tylko nie wiem jak z cena...

milego hamowania :D

LIO
03-11-05, 21:35
bbrembo, nawet nacinane maja tendencje do wichrowania sie
mierzyłeś że są zwichrowane ?
jak masz drgania, to moim zdaniem to wina klocka. Za dużo jest mitów z tym wichrowaniem się tarczy, one się tak łatwo nie wyginają.

Pati
03-11-05, 21:47
klocek jest ferodo, a zakladane byly nowe tacze z klockami.

kosiniak
03-11-05, 21:51
[quote=Pati]Za dużo jest mitów z tym wichrowaniem się tarczy, one się tak łatwo nie wyginają.
ale wiesz dziobu mi np. w sklepie doradzili ATE bo powiedzieli ze na Brembo maja duzo reklamacji bo sie wichruja, wiec juz sam nie wiem??? :roll:

LIO
03-11-05, 22:06
to nie zmienia faktu, ze klocek mógł się spindolić

jak widać są użytkownicy Mrembo, którzy nie mają wolnych aut i wolno nie jeżdżą, co za tym idzie lekko nie hamują i są zadowoleni, więc rozważyłbym ten temat i nie wyciągał pochopnych wniosków.
Ja mam bardzo dobre tarcze oryginalne, ale jak szukałem drgań, to założyłem też brembo gładkie, które miałem. To nie tarcze były powodem drgań. Brembo mam i nie są powichrowane, a mam też je długo.

Banzai
03-11-05, 22:21
Tak. Po ulicy malo bede jezdzil.
Jaki model tych OMP i Mintexa?

Czy sa one dostepne czy trzeba sprowadzac?

http://www.moto-market.pl/zmijkowski/o_mintex.htm
http://www.hydrotex.com.pl/

bObOrObOl
06-11-05, 22:25
Odradzam klocki i tarcze EBC
- tarcza jest spękana po 40kkm, specjalnie nie szalałem
- klocki nie radzą sobie z sygnalizowaniem zużycia. Od razu zamiast popiskiwania jest zgrzytanie i "polerka" tarczy.

Co myślicie o czarnych tarczach Black Diamond? JC Tuning takie oferuje.

MartinS
06-11-05, 22:37
tez sie nad tymi zastanawiałem ale w końcu mam OMP tarcze i klocki.... na razie eni nażekam a nawet jestem zadowolony :)

emg
06-11-05, 23:06
ja miałem brembo w żelazku i się zwichrowały

AdamCIV
06-11-05, 23:23
Ja mam pytanko takie: czy tarcze hamulcowe i klocki w Civiku 5 gen, 1,5 wer. Kanada są takie same jak w europejskiej wersji 1,5? Przymierzam się do zakupu i wolę się upewnić.

Pati
06-11-05, 23:25
sprawdz srednice. powinny miec 240mm.

kivik
07-11-05, 02:18
Jakie polecacie klocki i tarcze na przod (civ VTI, 94r. 3D).

Klocki to chyba Ferrodo. A tarcze? Myslalem o nacinanych. ATE? Brembo?

grr

Po pierwsze zapomnij o nacinanych a tym bardziej o nawiercanych tarczach w seryjnym rozmiarze do Hondy. To jest najwieksza glupota jaka mozna zrobic bo:
- tarcze i tak sa male wiec naciecie czy otwory pogarszaja zdolnosci akumulacyjne ciepla co jest problemem w hondach
- nawiercanie tarcz sluzy ich odelzeniu co jest zle (patrz wyzej) dodatkowo duzo latwiej peka tarcza. Wiele tarcz jest nawiercanych po ich wykonaniu co jest szczegolnie beznadziejne bo pojawiaja sie naprezenia i jeszcze latwiej pekaja
- gadanie ze naciecia odprowadzaja gazy moze ma ciut prawdy, ale te gazy sa duuuuzo mniejszym problemem w hondach niz mala zdolnosc akumulacji ciepla.

Wiec kupuj zwykle, gladkie brembo. Sa tanie a i tak 50kkm na nich nie przejedziesz. Na niczym nie przejedziesz jak jezdzisz ostro wiec najwyzej kupisz drugie.
Jezeli chcesz sie troche scigac to kup metalowe przewody, nalej Motula RBF i kup dobre klocki. Na klocki nie zaluj kasy bo one bardzooo duzo daja. Ja na torze jezdze np na carbotechach panther XP8 z tarczami brembo i daja rade. Na ulicy tez sie niezle spisuja choc troche popiskuja i pyla. Moge polecic takze Hawk'i i klocki endlessa

LIO
07-11-05, 02:20
wszystkie 1.5 maja 240mm



Co myślicie o czarnych tarczach Black Diamond? JC Tuning takie oferuje.
takie oferuje, ale raczej bym sie w cos srednio znanego nie pakowal
kup zimmermany, OMP, ewentualnie Ate Power Disc...

Pati
07-11-05, 02:24
zimmermany pękają.

LIO
07-11-05, 03:03
ziom, tobie wyginaja sie brembo maxy, zimmermany pekaja
Big Breake Kit Wilwooda tez pewnie cos ma nie tak :D
mi to i seryjne wytrzymaja, jedynie srednica mnie meczy bo przy mala

a wogóle to miales isc spac godzine temu :D

Pati
07-11-05, 03:15
odwal sie - w pracy jestem... :D

Toster
07-11-05, 09:08
TYLKO ATE POWER DISK

Pozdro

bObOrObOl
09-11-05, 09:15
TYLKO ATE POWER DISK

Pozdro

a po ile masz takie do B16A2 (262 mm)?