PDA

Zobacz pełną wersję : Civic 1.4 EJ9 1999r problem z obrotami | czy to normalne?

gh9stek
24-10-16, 16:46
Witam wszystkich,
mam jedno małe pytanko, czy to normalne?
Chodzi mi o dziwnie spadające obroty. Coś jakby się przyduszał.

https://www.youtube.com/watch?v=yJkr7qIRSQk&feature=youtu.be

pafels
24-10-16, 21:37
nienormalne, silniczek krokowy do czyszczenia

gh9stek
24-10-16, 22:59
nienormalne, silniczek krokowy do czyszczenia

dzięki wielkie, problem ten pojawia się dopiero przy dobrze rozgrzanym silniku.
filmik ten nie oddaje tego w zupełności, bywa gorzej tzn. obroty spadają niemal do zera
btw. z tego co wiem to silniczek krokowy odpowiada za obroty na biegu jałowym, a takie duszenie ma też miejsce na 1. czy wstecznym biegu.

rafik54321
24-10-16, 23:20
dzięki wielkie, problem ten pojawia się dopiero przy dobrze rozgrzanym silniku.
filmik ten nie oddaje tego w zupełności, bywa gorzej tzn. obroty spadają niemal do zera
btw. z tego co wiem to silniczek krokowy odpowiada za obroty na biegu jałowym, a takie duszenie ma też miejsce na 1. czy wstecznym biegu.

Silniczek krokowy raczej działa wtedy, kiedy puścisz gaz do końca. Nie ważne na którym biegu masz zapięte auto. Jak się rozpędzisz do 100km/h i wciśniesz sprzęgło i będziesz je trzymał, to też ci tak obroty polecą łeb na szyję.
Jeśli czyszczenie silniczka nie pomoże, sugeruję serwis układu zapłonowego. Czyszczenie świeć i sprawdzenie przewodów zapłonowych (zwłaszcza jeśli masz LPG).

gh9stek
24-10-16, 23:26
Silniczek krokowy raczej działa wtedy, kiedy puścisz gaz do końca. Nie ważne na którym biegu masz zapięte auto. Jak się rozpędzisz do 100km/h i wciśniesz sprzęgło i będziesz je trzymał, to też ci tak obroty polecą łeb na szyję.
Jeśli czyszczenie silniczka nie pomoże, sugeruję serwis układu zapłonowego. Czyszczenie świeć i sprawdzenie przewodów zapłonowych (zwłaszcza jeśli masz LPG).

dzięki wielkie za pomoc , zajme się świecami i silniczkiem w wolnej chwili - dam znać czy pomogło :)
ps. nie jestem zwolennikiem LPG :D

rafik54321
24-10-16, 23:35
dzięki wielkie za pomoc , zajme się świecami i silniczkiem w wolnej chwili - dam znać czy pomogło :)
ps. nie jestem zwolennikiem LPG :D

Spoko nie każdy wszystko musi lubić, choć teoretycznie LPG jest lepszym paliwem niż benzyna, ma dużo wyższą liczbę oktanową (około 100-110 oktan). Niektóre auta potrafią palić mniej na LPG niż na benzynie ;) .

Przy okazji czyszczenia silniczka krokowego - przeczyść całą przepustnicę i kolektor dolotowy na ile sięgniesz palcami ;)

Bartko
25-10-16, 14:21
Spoko nie każdy wszystko musi lubić, choć teoretycznie LPG jest lepszym paliwem niż benzyna, ma dużo wyższą liczbę oktanową (około 100-110 oktan).Mylisz się. Ważniejsza od oktanów jest wartość opałowa danego paliwa. LPG ma niższą. Dlatego zawsze spalanie LPG będzie wyższe niż PB.

Niektóre auta potrafią palić mniej na LPG niż na benzynieZubożona mieszanka. Wszystko fajnie, ale silnik się znacznie szybciej zużywa. Nieopłacalne w dłuższym rozrachunku.

rafik54321
25-10-16, 17:33
Mylisz się. Ważniejsza od oktanów jest wartość opałowa danego paliwa. LPG ma niższą. Dlatego zawsze spalanie LPG będzie wyższe niż PB.

Zubożona mieszanka. Wszystko fajnie, ale silnik się znacznie szybciej zużywa. Nieopłacalne w dłuższym rozrachunku.

Źle zrozumiałeś mój tekst. Liczba oktanowa nie oznacza że jest paliwem mocniejszym, ale jest paliwem wytrzymalszym. Jeśli przestroisz silnik pod wytrzymalsze paliwo, to faktycznie uzyskasz dodatkową moc ;) . Dlatego wyścigowe auta muszą jeździć na benzynie 98 oktan, inaczej występowałoby spalanie stukowe. Gdzieś czytałem o zagazowanym galardo, które lepiej właśnie pracowało na LPG niż benzynie. Bo tak wyżyłowany silnik potrafił czerpać garściami z dodatkowych oktanów. Stary wóz tego nie potrafi i dla niego liczy się tylko wartość opałowa.

A z tekstem że LPG ma niższą kaloryczność to też jest tak dwojako. Jeśli jako jednostkę weźmiesz litry, to masz rację. Ale jeśli weźmiesz kilogramy to właśnie kilogram LPG ma większą wartość opałową (gdyż kilogram benzyny to objętość ok 1,4l, a kilogram LPG to objętość ok 1,8l).

gh9stek
25-10-16, 21:28
Chłopaki, wyczyściłem dzisiaj silniczek krokowy oraz przepustnice tyle ile sięgłem - niestety, ale nadal jest to samo.
Co może być inną przyczyną?
Sprawdze jeszcze i wyczyszcze świece, dzisiaj nie miałem odpowiedniego klucza.

dejwid
25-10-16, 21:55
możesz jeszcze spróbować tego:
http://www.honda.gda.pl/smf/index.php?PHPSESSID=shb8c0ucdvotk84gnlsqdr0457&topic=21295.msg16357441#msg16357441

tylko przeczytaj dokładnie co trzeba zrobić w jakiej kolejności i jak, a nie leć od razu do auta...

Hondziarz_R
25-10-16, 23:22
a ja zapytam kiedy się pojawił problem? nagle czy po jakimś serwisie? może źle zawory wyregulowane?

gh9stek
25-10-16, 23:34
a ja zapytam kiedy się pojawił problem? nagle czy po jakimś serwisie? może źle zawory wyregulowane?

tak naprawde trudno określić, niedawno ją zakupiłem i od kupna tak jest.
jest to wersja na Niemcy 75km, ale zwężke już wyciągnąłem - jednak problem tak jak mówie jest od samego kupna
niby nie przeszkadza to jakoś w jezdzie ani nic, ale cięzko mi na to przymknąć oko

delek
26-10-16, 00:51
Spróbuj przejechać się z odłączoną sondą lambda.