PDA

Zobacz pełną wersję : Garażowanie auta



cichykzn
22-10-16, 00:13
Siemka.
Przychodzi zima a niestety moja ej2 jest trochę zjedzona przez rdzę i szukam jej domku na zimę, żeby na wiosnę wjechała do blacharza. Moje pytanie co będzie lepsze, garaż czy wiata? Garaż jest trochę droższą opcja ale jest cieplej i bardziej komfortowe warunki jak będę chciał coś pogrzebać, tylko nie mam nikogo kto ma na wynajem więc w grę wchodzi tylko wynajem od osoby nieznajomej. Co do wiaty jest to tańsza opcja i mój wujek ma parking i mógłby mi wiatę zorganizować od ręki w każdej chwili. Napadać nie napada, jest taniej i jest też przewiew (wujo mówił że taki wiaterek jest nawet lepszy niż jak powietrze stoi garażu) ale znowu trochę gorzej jak się będzie chciało coś pogrzebać. Jak myślcie czy wiata da radę uchronić auto na tyle że po zimie będzie co ratować czy lepiej dołożyć te kilka złoty miesięcznie i szukac garażu ?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

jockow
22-10-16, 00:21
Jeżeli auto będzie stało to lepiej ciepły suchy garaż, jeśli będziesz jeździć to lepiej otwarty z dachem. Najgorsze jest śnieg z solą zamarzniety, a później w ciepłym rozmrozony. Wtedy wytwarza się solanka i żre blachę.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

cichykzn
22-10-16, 10:53
Auto będzie stało, będzie odpalane co najmniej raz w tygodniu żeby trochę silnik pochodził i wgl no i to tyle ;) jak bedzie chwila wolnego i pomysł na coś to będzie się też grzebać przy nim

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

delek
22-10-16, 12:51
Umyj ją porządnie nadwozie i podwozie i wiata spokojnie wystarczy. Jak auto ma tak długo stać to po dupie dostaną opony, najlepiej postaw je na kobyłkach.

piotrek123
22-10-16, 19:11
generalnie wiata wystarczy opierniczyć jeszcze jakąś folią i git, z tym że w garażu zawsze lepiej jak masz siano to nie zastanawiaj się tylko poszukaj jakiegoś garażu. Zawsze tez możesz coś pogrzebać a tak na mrozie pod wiatą no mi by się nie chciało :D .

Wieczny44
26-10-16, 00:06
Najlepiej jak byś myjką wysokociśnieniową przemył całe auto i wiata wystarczy. Zawsze jak chcesz więcej ciepła, bądź żeby nie wiało to możesz kupić pokrowiec za niewielkie pieniądze :D A ratować na pewno będziesz co miał bo najgorsze jak mówił jockow jest sól na drogach :(

cichykzn
26-10-16, 13:13
No właśnie jeszcze sam śnieg ewentualnie nie jest taki zły, ale na razie padła decyzja że szukam garażu, jak mi się uda coś znaleźć to idzie do garażu ze względu na większe możliwości grzebania w aucie a jak nie to pojadę na myjke ręczna, dokładnie umyje auto i pod wiatę ;)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka