PDA

Zobacz pełną wersję : Dolot D15b7 Coupe



zawi
01-09-08, 12:36
Witam . Mam mały problem, zrobiłem krotki dolot powietrza, kompa zresetowałem i nie wiem dlaczego? ale spadły mi delikatnie obroty silnika?? trzeba podpiąć sie do kompa czy jakoś może wyregulować gaz podkręcając jeden zwój pod maska??

Bartas29550
01-09-08, 12:46
a nauczyles go wolnych obrotow po resecie??

obrotow nie regoluje sie linka gazu, na przepustnicy masz srobke pewnie zaslepiona gumka i to jest reg. obrotow

zawi
01-09-08, 13:00
nie nie uczylem go wolnych obrotów:confused: jak to zrobic??

siemens_15
01-09-08, 17:43
poczytaj na forum o resetowaniu komputera, znajdziesz info jak należy uczyć wolnych obrotów

zawi
01-09-08, 18:59
szukałem coś resecie kompa ale nie mogę nic znalezc. było coś ale nie wyjaśnione jak to zrobić?? wytłumaczcie jak to robić??

yautja
01-09-08, 19:18
Wyjmujesz 7,5A bezpiecznik opisany jako Back-up (drugi od lewej w pierwszym rzędzie) na ok. 30 sekund (Masz opisane na skrzynce bezpieczników pod maską z lewej strony od góry).
Po resecie uruchamiasz samochód na biegu jałowym bez włączonych jakichkolwiek odbiorników (bez np. lamp, radia itd.) i czekasz, aż silnik zejdzie ze ssania na ok. 800 obrotów a potem aż wentylator chłodnicy włączy się i wyłączy dwa razy. Nie ruszasz przy tym gazu - ma chodzić sam. Po drugim wyłączeniu się wiatraka wyłączasz silnik. Potem odpalasz ponownie i jedziesz się przewieźć po mieście na ok. pół godziny. Dobrze jest za bardzo nie "butować", żeby ECU nauczył się podawać optymalną mieszankę (przy wolnych zmianach obrotów jest to dla niego łatwiejsze). Pod koniec jazdy można sobie "wcisnąć", żeby nauczyć go też szybkiej zmiany mieszanki.

zawi
01-09-08, 20:52
dzieki za pomoc:D Pozdro