PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana baku



henq_zb
15-10-16, 19:08
Witam
Jako że stało się nieszczęście i moja hania zaorała o betonowy próg :( i rozcięło mi bak, oczywiście paliwo wyciekło i trzeba jeździć tylko na gazie :(
Zbliża się zima więc trzeba pomyśleć znów o paliwie, jakoś lepiej odpala przy -20 na PB niż na LPG. W związku z tym mam kilka pytań o wymianę baku. Po pierwsze to na co mam zwrócić uwagę kupując bak używkę ja mam silnik d13b2 więc pompka paliwa jest mechaniczna nie w baku, aby bak pasował do mojego auta.
Po drugie czy demontaż i montaż jest trudny? Wiem że odkręca się pływak pod kanapą tylną i co dalej?
Po trzecie szukam baku :)

tu znalazłem nowy:
http://allegro.pl/zbiornik-paliwa-honda-civic-v-1991-1995-bak-nowy-i5866816616.html
ale dużo 270 zł :)
no i używka:
http://allegro.pl/zbiornik-paliwa-bak-honda-civic-5-v-1-3-i5893713934.html
rozumiem że te będą pasować tylko po co ta druga dziura w baku? Jedna jest na pływak a ta druga?

siara87
15-10-16, 19:33
Plywak wystarczy odlaczyc, kup od razu wd40 bo sruby naciagajace pasy trzymajace zbiornik przewaznie sa mocno zardzewiale, opaski zaciskowe laczace bak z gumowym przewodem wlewu tez raczej beda zardzewiale i raczej do wymiany

henq_zb
15-10-16, 22:36
Plywak wystarczy odlaczycAaa czyli ten okrągły pierścień tylko pływak utrzymuje :)

kup od razu wd40bez tego to nie robota ;)

opaski zaciskowejaki to rozmiar?

tylko po co ta druga dziura w baku?wlew paliwa :)

jeszcze jedno pytanie jak odłączyć wlew od maski albo wlew od baku?

kamil39
16-10-16, 09:16
Bak trzyma się na 2 opaskach- mi sruby sie spokojnie odkrecily, ale jak u Ciebie będzie to nie wiadomo- będziesz musiał po odkrecać jescze oslony wydechu i rurku wlewu.
Masz 3 weze do baku- więc 3 opaski do sciagniecia, + rura od wlewu też trzyma się na opasce-
Na małe weze opaski wystarcza takie chyba 8-16mm, ta duża od wlewu to musisz sobie zmierzyć- ale koło 4 cm ma ta opaska. Kup dwie opaski i i zaloz nowe od strony baku i od strony wlewu na tej gumie.
Robota na godzinkę. Warto robić oczywiście na rezerwie- - wskaznik był poniżej ostatniej kreski- a i tak z baku wylałem 2 kanistry paliwa jeszcze.

henq_zb
16-10-16, 09:29
u mnie nie ma problemu z benzyną :( sahara wszystko uszło
a jak się dostać do tej opaski od wlewu bo rozumiem że najpierw ją muszę odpiąć by zdjąć bak, jest jakieś dojście od bagażnika?

kamil39
16-10-16, 09:49
Wszystko robisz od dołu- dostęp zasłania tylko plastikowa osłona - wejdziesz pod samochód to szybko ogarniesz

paweltdf
16-10-16, 12:50
będziesz musiał po odkrecać jescze oslony wydechu i rurku wlewu.

obu tych rzeczy nie trzeba odkręcać, po pierwsze osłony wydechu są nad bakiem i w niczym nie przeszkadzają, a rurki nie trzeba ruszać tylko trzeba zdjąć z jej końca gumowy wąż który idzie do baku. Pasy baku odkręć tylko z jednej strony, tej bliżej zderzaka, bak zejdzie bez problemu i bez problemu założysz nowy.

kamil39
16-10-16, 13:08
obu tych rzeczy nie trzeba odkręcać, po pierwsze osłony wydechu są nad bakiem i w niczym nie przeszkadzają, a rurki nie trzeba ruszać tylko trzeba zdjąć z jej końca gumowy wąż który idzie do baku. Pasy baku odkręć tylko z jednej strony, tej bliżej zderzaka, bak zejdzie bez problemu i bez problemu założysz nowy.
Osłaniają też przewody- ja zmianiałem bak z eg3 gaźnik na ten z pompą elektryczną i trzabylo jeszcze trochę przerobić długości przewodów- trzeba wejsc pod auto i zerknać jak to tam jest.

HakerPL1
16-10-16, 14:15
w sumie kolega jak zmienia zbiornik paliwa w eg3 to może wsadzić bak z elektryczną pompką paliwa, będzie gotowe pod ewentualne mpfi ;)

paweltdf
16-10-16, 19:38
Osłaniają też przewody
nie osłaniają, osłony wydechu są po przeciwnej stronie jak przewody paliwowe:) możesz je odłączyć nawet bez odkręcania czegokolwiek, zdejmując ich plastikową osłonę.

kamil39
17-10-16, 10:50
nie osłaniają, osłony wydechu są po przeciwnej stronie jak przewody paliwowe Pisałem, że jest osłona plastikowa oraz wydechu- chwytaj za wybrane za wybrane słówka, brawo Ty .. wejdz Ty za niego pod auto i podaj mu które klucze ma za sobą zabrac... robota jest prosta, poł godzine pod autem...

henq_zb
20-10-16, 22:14
w sumie kolega jak zmienia zbiornik paliwa w eg3 to może wsadzić bak z elektryczną pompką paliwa, będzie gotowe pod ewentualne mpfi ;)
żadnych modyfikacji nie będzie ;) chcę wsadzić bak by PB było na zimę do odpalania, a nie do modyfikacji hani na przyszłość, ponieważ takowej nie zakładam ;) zresztą na znanym serwisie wszystkie zbiorniki bez pompki są a takową trzeba osobno dokupić więc szukam bak z eg3 bo przecież pompkę mam obok silnika ;)
---

Pisałem, że jest osłona plastikowa oraz wydechu- chwytaj za wybrane za wybrane słówka, brawo Ty .. wejdz Ty za niego pod auto i podaj mu które klucze ma za sobą zabrac... robota jest prosta, poł godzine pod autem...
zrobię to na kobyłkach pod blokiem czy trzeba mieć windę?

siara87
20-10-16, 22:37
Troche sie nagimnastykujesz ale da rade to zrobic na kobylkach

henq_zb
21-10-16, 14:05
a może głupie pytanie ale jak rozpoznać bak bez pompki od tego z pompą?
gdy takowej nie ma :)

siara87
21-10-16, 14:10
Z pompka ma od gory dwa otwory kolo siebie, na ponpe i na plywak taki jak szukasz powinien miec jeden, tylko na plywak

HakerPL1
21-10-16, 18:18
jak chcesz to gdzieś u mnie leży bak z eg3, chcesz to wpadnij z flaszką i se go weźmiesz ;)

henq_zb
21-10-16, 23:00
jak chcesz to gdzieś u mnie leży bak z eg3, chcesz to wpadnij z flaszką i se go weźmiesz ;)
hehe dzięki, ale za daleko ;) zresztą już nieaktualne bak wymieniony :cool: zanabyłem u mnie na szrocie za 50zł przy mnie z auta ściągany jeszcze paliwo w środku więc pewność, że nie dziurawy :)

Co do wymiany to 3h z hakiem zeszło, razem z malowaniem hameraidem i pomocna druga para rąk się okazała do trzymania tego ustrojstwa w górze ;) przy okazji wymieniłem filtr paliwa.
Dla ułatwienia dodam że jak się zrzuci koło to łatwy dostęp jest do odpinania wszystkich wężyków (po zdjęciu plastikowych osłon).