PDA

Zobacz pełną wersję : Woda w baku..



komor
12-10-16, 15:41
Mam następujący problem ze swoją Hondą. Pewnego dnia podczas jazdy na benzynie (LPG się skończyło) po prostu zgasła i nie zapaliła. Szukałem powodu aż w końcu doszedłem do tego że w baku mam więcej czegoś co przypominało wodę mętną niż paliwa. Spuściłem cały ten syf z baku, zalałem benzyny i było ok, aż do dzisiaj. Znowu przypuszczam że stało się to samo bo na benzynie zero odezwu jest, a paliwo w baku zamiast maleć podczas jazdy to powolutku wzrastało. Działo się to głównie jak padały deszcze. Gdzie szukać przyczyny? Bardzo proszę o pomoc, bo samochodem codziennie muszę na uczelnię dojeżdzać.

morcin123
12-10-16, 15:46
Zmień stacje na której tankujesz :)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Kriss91
12-10-16, 19:22
Filtr paliwa nie ma 10 lat? Sitko pompy paliwa czyste?

delek
12-10-16, 19:43
Tylko dlaczego rośnie mu poziom paliwa na deszczu? Zwarcie? Nieszczelność?

wiesko1261
12-10-16, 20:14
obejrzyj wlew paliwa ,może rdza zeżarła :) i woda się jakimś cudem dostaje do zbiornika :) (pierwszy raz coś takiego spotykam )

komor
12-10-16, 22:52
Pod klapką wszystko było 4 miesiące temu robione bo trochę ruda brała, więc to odpada. Sitko pompy czyste, wyciągałem pompę jak bak opróżniałem poprzednim razem i było czyściutkie. Jutro bak wyjmę i go wypłukam i zaleję paliwa, ale już nie z Orlenu tylko z innej stacji, bo tez podejrzenie na trefne paliwo mam.
EDIT
Tak czytam o problemach z wyjęciem baku i chyba z tego zrezygnuję, jak najlepiej wypłukać bak bez wyjmowania?

PlushaQ
13-10-16, 09:27
Jednak wyjęcie jest najlepszą opcją. Weź obejrzyj rure wlewu jako taką. Chociaż jak są dziury, to raczej powinno się wylewać niż wlewać. Albo od wierzchu przekorodował i bez zdjęcia i tak tego nie obejrzysz

komor
13-10-16, 10:26
Wlasnie to mnie martwi, ze od góry baku coś się może dziać... Chyba ze z tego paliwa co mialem wlane wytrąca się jakoś woda i dlatego tak się dzieje, ale nie wiem czy to możliwe jest bo nie znam się na tych tematach.

siara87
13-10-16, 11:21
Pod klapką wszystko było 4 miesiące temu robione bo trochę ruda brała, więc to odpada. Sitko pompy czyste, wyciągałem pompę jak bak opróżniałem poprzednim razem i było czyściutkie. Jutro bak wyjmę i go wypłukam i zaleję paliwa, ale już nie z Orlenu tylko z innej stacji, bo tez podejrzenie na trefne paliwo mam.
EDIT
Tak czytam o problemach z wyjęciem baku i chyba z tego zrezygnuję, jak najlepiej wypłukać bak bez wyjmowania?

Nie pod klapka tylko rura za tylnym kolem mogla przegnic

komor
13-10-16, 14:40
Dzisiaj zbadam tą rurę :)